Serwis

Diagnostyka komputerowa – na czym polega i kiedy ją wykonać?

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej diagnostyki komputerowej, wykonywanej z wykorzystaniem najlepszych komputerów diagnostycznych i specjalistycznego oprogramowania, koniecznie odwiedź jeden z naszych autoryzowanych serwisów w Rudzie Śląskiej albo Przyszowicach.

Przegląd samochodu na Stacji Kontroli Pojazdów po montażu haka - wszystko co musisz wiedzieć

Czy wiesz, że prawidłowo zamontowany hak holowniczy to gwarancja bezpiecznego przewożenia przyczep, kempingów i innych ładunków? Jeśli właśnie zamontowałeś hak holowniczy w swoim samochodzie, to teraz nadszedł czas, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z normami i bezpieczne.

Serwis klimatyzacji samochodowej – co warto wiedzieć?

Klimatyzacja w samochodzie to niezwykle istotny element zapewniający komfort podróży. W każdej porze roku odgrywa kluczową rolę, umożliwiając nam utrzymanie optymalnej temperatury wewnętrznej pojazdu. W zimie ogrzewa wnętrze, skutecznie zapobiegając marznięciu, podczas gdy w gorące dni zapewnia ukojenie przed upałem.

Najczęstsze usterki i jak ich unikać: Wskazówki dla kierowców Citroëna

Każdy posiadacz samochodu Citroën, na pewno zdaje sobie sprawę, że to marka, która słynie z innowacyjnych rozwiązań, stylowego designu i komfortu jazdy. Jednak, jak każdy pojazd, także i te wymagają regularnej opieki oraz konserwacji. Z jakimi usterkami mogą się spotkać kierowcy Citroëna oraz jak im zapobiegać?

Ile kosztuje lakierowanie auta?

Samochody, które poruszają się po drogach na co dzień, narażone są na mniejsze lub większe usterki lakiernicze. Mogą one powstać zarówno na skutek zupełnego przypadku jak np. odbicia się kamienia, jak i poważnej kolizji samochodowej. Podczas wyceny napraw lakierniczych może się okazać, że zakres zniszczeń nie jest jedynym czynnikiem regulującym ostateczny koszt usługi. Sprawdź, co jeszcze ma wpływ na cenę lakierowania auta.

Jak często należy przeprowadzać kontrolę techniczną pojazdu?

Kontrola techniczna pojazdu jest niezbędnym elementem dbałości o bezpieczeństwo na drodze. Polega na sprawdzeniu stanu technicznego samochodu, który może wpłynąć na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych użytkowników drogi. Przeprowadza się ją na Stacjach Kontroli Pojazdów, gdzie specjaliści sprawdzają samochody pod kątem ich stanu technicznego i zgodności z przepisami prawa.

Sprawdzenie stanu samochodu przed podróżą

Planując podróż samochodem, powinniśmy pamiętać o tym, żeby nasz pojazd był w jak najlepszej kondycji technicznej. Sprawdzenie stanu samochodu przed wyjazdem to podstawowe zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi niespodziankami na drodze.

Co wymieniać w samochodzie co roku?

Regularne wizyty w serwisie ze swoim samochodem to podstawowy element dbania o jego prawidłowy stan techniczny. Autoryzowany Serwis Kanclerz przypomina swoim klientom o konieczności wykonania przeglądu lub innej wizycie telefonicznie. Niestety nie wszystkie serwisy samochodowe mają taką usługę, dlatego warto pamiętać co wymieniać w samochodzie co roku. Częstotliwość wymian ma ogromne znaczenie, aby poszczególne elementy były w dobrej kondycji i nic nie ulegało awariom.

Co wymienić po zakupie auta używanego?

Każdy samochód używany wymaga po zakupie inwestycji. Są one zależne od stanu technicznego samochodu. Co trzeba wymienić w samochodzie używanym po zakupie? Które czynności są obowiązkowe? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego warto wykonać przegląd w autoryzowanym serwisie?

Wielu naszych klientów rezygnuje z regularnych przeglądów okresowych w autoryzowanym serwisie – jednocześnie tracąc gwarancje – ze względu na ich wysokie koszty. W rzeczywistości koszt takiego przeglądu jest bardzo podobny co w innych serwisach, a stosunek - jakość do ceny - bardzo wysoki. Natomiast wykonanie przeglądu okresowego u zwykłego mechanika może nie uwzględniać wszystkich niezbędnych elementów. Dlaczego warto wykonać przegląd w autoryzowanym serwisie?