Historia firmy

 

1996

Historia firmy Kanclerz sięga lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.To właśnie wtedy, 15 stycznia 1996 roku, Piotr Kanclerz założył swoją firmę.Wówczas nazywała się ona jeszcze PICAR Sp.z o.o.

Salon Kanclerz
 

1997

Salon Kanclerz

Firma szybko zaczęła się rozwijać i już następnego roku, 21.08.1997, podpisaliśmy umowę dealerską z General Motors.Od tego czasu jesteśmy związani z koncernem GM jako Autoryzowany Dealer samochodów marki Opel.

 

1999

Salon Kanclerz

Chcąc rozszerzyć działalność, myśleliśmy o następnym kroku. Naturalnym wyborem było otwarcie Stacji Kontroli Pojazdów, w styczniu 1999 roku.Będąc młodą i prężnie rozwijającą się firmą, otrzymaliśmy tytuł "Dealer Lata 1999" przyznawany przez General Motors na podstawie oceny jakości obsługi Klienta w salonach Opla.Tego samego roku Piotr Kanclerz otrzymał kilka ważnych wyróżnień, a wśród nich: Certyfikat Business Center Club, Laur w kategorii menedżerów, liderów społecznych i gospodarczych przyznany przez Regionalną Izbę Gospodarczą.

 

2000

Otwarcie Blacharni i Lakierni zaplanowaliśmy na maj 2000 roku. Dzięki wsparciu rzeczoznawców i fachowców od współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dziś wszelkie formalności związane z likwidacją szkody zostały ograniczone do minimum.

Salon Kanclerz
 

2003

Salon Kanclerz

Kolejny przełom to data 17.03.2003 roku. Właśnie wtedy otworzyliśmy nasz drugi Salon marki Opel, zlokalizowany w Przyszowicach koło Gliwic. Wykorzystaliśmy dynamiczny rozwój firmy i rozszerzyliśmy zasięg naszej działalności na Śląsku.

 

2004

2004 to rok, w którym zawarliśmy umowę dealerską z marką Chevrolet. Od jej podpisania, 26.04.2004 roku, jesteśmy Autoryzowanym Dealerem marki Chevrolet.

Salon Kanclerz
 

2005

Salon Kanclerz

Patrząc w stronę Gliwic, nie zapomnieliśmy o Salonie Opla w Rudzie Śląskiej. Przełom lat 2004 i 2005, upłynął na przebudowie i rozbudowie naszego pierwszego Salonu Opla na Śląsku. Dzięki temu możemy sprostać coraz wyżej stawianym przez naszych Klientów wymaganiom, oferując jeszcze lepsze warunki zakupu nowych samochodów marki Opel i obsługi samochodów w serwisie ASO Opel.Rok 2005 to także kolejne wyróżnienia – zajęliśmy III miejsce w kategorii najlepszej sprzedaży samochodów marki Opel w plebiscycie Dealer Roku, a za pierwsze półrocze 2005 r. Salony Kanclerz zostały nagrodzone za "Osiągnięcie najwyższych standardów obsługi Klienta marki Chevrolet".

 

2008

W październiku 2008 roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o "cięższy kaliber" samochodów - podpisaliśmy umowę dealerską sprzedaży i serwisu samochodów ciężarowych i dostawczych marki Opel w Przyszowicach.Ponadto zajęliśmy III miejsce w programie Dealer Honour Club Chevrolet za 2007 rok. Na to wyróżnienie złożyło się kilka elementów: opinie Klientów, ilość sprzedanych nowych samochodów, zadowolenie Klientów z serwisu ASO oraz wielkość sprzedaży części zamiennych i akcesoriów do samochodów marki Opel.W tym roku zdobyliśmy także I miejsce w regionie w kategorii Sprzedaż oryginalnych części i akcesoriów Chevrolet.

Salon Kanclerz
 

2010

Salon Kanclerz

Otwarcie Salonu Opla w Przyszowicach nieopodal Gliwic było strzałem w dziesiątkę. Aby sprostać wymaganiom Klientów z Gliwic, w 2010 roku zajęliśmy się rozbudową Autoryzowanego Serwisu Opla w Przyszowicach.

 

2011

W roku 2011 uzyskaliśmy prestiżowy tytuł "Grandmasters International Operations Dealer Award 2011" - jesteśmy w topowych 5% najlepszych dealerów GM na świecie!Ponadto Salony Kanclerz zajęły II miejsce w sprzedaży samochodów Chevrolet w Polsce w 2010 roku.

Salon Kanclerz
 

2012

Salon Kanclerz

Z każdym rokiem zdobywamy nowe wyróżnienia. W roku 2012 dostaliśmy między innymi poniższe nagrody:3 miejsce w kategorii "Najwyższa efektywność sprzedaży w regionie Południe – Zachód w 2011 roku", 3 miejsce w sprzedaży części Chevrolet w Polsce w 2011 roku, 1 miejsce w sprzedaży samochodów Chevrolet w Polsce w 2011 roku.

 

2014

Salony Kanclerz po raz pierwszy zostały wyróżnione 1 miejscem w kategorii "Najlepsza obsługa klienta" w całej Polsce! Jakość naszych usług testowali tajemniczy klienci.

Salon Kanclerz
 

2015

Salon Kanclerz

W 2015 roku po raz 2 wygraliśmy w kategorii "Najlepsza obsługa klienta". Jakość usług i profesjonalizm załogi oceniali tajemniczy klienci.

 

2016

Lawinę nagród otrzymaliśmy w 2016 roku. Po raz trzeci udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w kategorii "Najelpsza obsługa klienta" w całej Polsce! Zdobyliśmy również tytuł "Srebrny Dealer Roku 2016" oraz:Największa sprzedaż pojazdów w programie Drive Plan w 2016 roku, 2 miejsce "Najwyższa penetracja sprzedaży FlexCare w 2016 roku" Tytuł lidera odpowiedzialności w 2016 roku.

Salon Kanclerz
 

2017

Salon Kanclerz

W 2017 roku hucznie obchodziliśmy swoje 20 urodziny przez cały rok! Nasi klienci podczas liczych konkursów mogli wygrać między innymi samochody na cały rok!Oprócz tego podjęliśmy współpracę z Leśny Run jako główny sponsor ich sportowych imprez.

 

2018

Salony Kanclerz otrzymały 3 miejsce w kategorii "Efektywność sprzedaży" podczas spotkania Stowarzyszenia Polskich Dealerów Opla w 2018 roku.

3 miejsce w kategorii Efektywność sprzedaży podczas spotkania Stowarzyszenia Polskich Dealerów Opla w 2018
I Kanclerz Zabrze Półmaraton

11 listopada 2018 roku w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości byliśmy tytularnym sponsorem Półmaratonu, który odbył się w Zabrzu. Zwycięzcy w ramach nagrody otrzymali Opla Grandlanda z pełnym bakiem na cały weekend.

Po raz kolejny udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w kategorii "Najlepsza obsługa klienta" w całej Polsce. Zostaliśmy również nagordzeni 3 miejscem podczas spotkania Stowarzyszenia Polskich Dealerów Opla za "Efektywność sprzedaży".

Salon Kanclerz
 

2019

wpłatomat ruda śląska

W 2019 roku wyposażyliśmy nasz salon w Rudzie Śląskiej w najnowocześniejszy wpłatomat, który ma za zadanie ułatwić klientom płatność za wykonywane u nas usługi. Dzięki niemu kolejki do kasy są krótsze!

17 listopada 2019 roku wspólnie z Leśnym Run udało nam się zrealizować II edycję Kanclerz Zabrze Półmaraton, w którym wzięło udział ponad 400 dorosłych i dzieci.

II Kanclerz Zabrze Półmaraton
 

2020

6

W 2020 roku firma Kanclerz otrzymała bardzo dużo wyróżnień i podziękowań za wsparcie lokalnej społeczności podczas trudnych, pandemicznych czasów. Udało nam się między innymi:- wyposażyć Chorzów, Zabrze i Rudę Śląską w wymazobusy - wyposażyć Pogotowie Ratunkowe w Rudzie Śląskiej - wesprzeć produktami spożywczymi kilka lokalnych ośrodków - uszyć ponad 800 maseczek dla naszych klientów - zakupić materiały na ponad 1000 maseczek dla rudzian - wyposażyć Straż Miejską w Gliwicach w samochód do weryfikowania osób na kwarantannie

Marka Opel doceniła nasze działania i nadała nam tytuł "Dealer na medal".

4
123303421_3952099514803467_5946989953124758382_n

Miesięcznik "Dealer" wyróżnił nas spośród wszystkich salonów samochodowych w Polsce, dedykowanym artykułem "W każdej potrzebie".

 

2021

Podczas I edycji konkursu Internetowy Dealer Roku - firma Kanclerz zdobyła I miejsce w głosowaniu internautów.

Internetowy dealer roku
Anioły Wolontariatu

Otrzymaliśmy nagrodę "Anioły Wolontariatu", do której zostaliśmy nominowani w 2021 roku za nasze działania na rzecz lokalnej społeczności.

 

2022

Udało się nam aktywnie wspierać uchodźców z Ukrainy. Zakupiliśmy karetkę oraz apteczki, które powędrowały na front. Przewoziliśmy rodziny do najważniejszych punktów oraz organizowaliśmy przeprowadzki. Aktywnie wspieraliśmy punkt zaopatrzeniowy oraz Sztab Kryzysowy w Rudzie Śląskiej. Przekazaliśmy zabawki dla dzieci, zatrudniliśmy dwie osoby z Ukrainy oraz aktywnie wspieraliśmy lokalną społeczność zaangażowaną w pomoc.

karetka Ukraina
 

2023

opel-peugeot-citroen-autoryzowany-salon-i-serwis-w-rudzie-śląskiej

Zostaliśmy autoryzowanym dealerem marek Opel i Peugeot. Otrzymaliśmy również autoryzację na serwis samochodów marki Citroën w Rudzie Śląskiej.