Sprawdzenie stanu samochodu przed podróżą

Opublikowano: 11 kwietnia 2023

Planując podróż samochodem, powinniśmy pamiętać o tym, żeby nasz pojazd był w jak najlepszej kondycji technicznej. Sprawdzenie stanu samochodu przed wyjazdem to podstawowe zabezpieczenie przed nieprzyjemnymi niespodziankami na drodze. Warto skorzystać z profesjonalnej usługi sprawdzenia stanu technicznego samochodu przed podróżą, takiej jak usługa Bilansu przed podróżą dostępna w serwisie Kanclerz.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Co obejmuje usługa bilansu samochodu przed podróżą?

Dzięki przeprowadzeniu Bilansu przed podróżą w Autoryzowanym Serwisie Kanclerz mamy pewność, że nasz samochód jest w najlepszej kondycji technicznej i gotowy na drogę. Warto skorzystać z tej usługi przed każdą dłuższą podróżą, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na drodze i cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.

  • Podczas sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed podróżą zostanie sprawdzony stan elementów układu hamulcowego, takich jak klocki hamulcowe i tarcze hamulcowe przednich i tylnych kół oraz hamulec pomocniczy. Weryfikacja oświetlenia zewnętrznego obejmie kontrolę reflektorów przednich z regulacją ustawienia, lamp tylnych i innych elementów oświetlenia.
  • W trakcie Bilansu przed podróżą zostaną również zweryfikowane elementy wycieraczek przód i tył oraz stan akumulatora za pomocą specjalistycznego testera. Przeprowadzona zostanie kontrola elementów zawieszenia oraz gaśnicy.
  • Ważnym elementem sprawdzenia stanu samochodu przed podróżą jest również weryfikacja stanu ogumienia i zużycia z pomiarem wysokości bieżnika, uzupełnienie ciśnienia w oponach (łącznie z kołem zapasowym) oraz sprawdzenie daty ważności zestawu naprawczego opon.
  • Ostatnim, ale równie ważnym etapem jest weryfikacja poziomów i parametrów jakości płynów eksploatacyjnych, takich jak płyn chłodzący, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy czy płyn do wspomagania układu kierowniczego.

Bilans auta przed podróżą w serwisie Kanclerz

Wykonanie sprawdzenia stanu technicznego samochodu przed podróżą w Autoryzowanym Serwisie Samochodowym Kanclerz zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom na drodze. Niesprawne elementy samochodu mogą stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Autoryzowany Serwis Samochodowy Kanclerz w Rudzie Śląskiej i Przyszowicach posiada specjalistyczne narzędzia oraz sprzęt, które pozwalają na dokładne i profesjonalne sprawdzenie stanu technicznego samochodu. W ramach takiego przeglądu można zweryfikować zużycie elementów układu hamulcowego, oświetlenia zewnętrznego, piór wycieraczek, akumulatora, elementów zawieszenia, gaśnicy, stan ogumienia oraz parametrów jakości płynów eksploatacyjnych.

Korzystanie z usług Autoryzowanego Serwisu Kanclerz daje również gwarancję, że przegląd zostanie wykonany zgodnie z wymaganiami producenta samochodu i normami bezpieczeństwa. W razie potrzeby serwis może również zaoferować naprawę lub wymianę niesprawnych elementów, co zwiększa pewność kierowcy przed rozpoczęciem dłuższej trasy.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt