Porady

Jaki samochód do miasta? Polecane modele

Szukasz samochodu, który doskonale sprawdzi się w mieście? Chcesz kupić auto, które będzie zwrotne, będzie się nim łatwo parkować, a do tego nie będzie zużywać dużo paliwa lub energii? Spójrz na nasze propozycje – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jak dbać o samochód elektryczny zimą?

Stale zwiększa się liczba kierowców, którzy zastąpili auto z silnikiem benzynowym i diesla na pojazd z napędem elektrycznym. Zima to najtrudniejszy okres dla każdego samochodu i kierowcy. Nic zatem dziwnego, że samochód elektryczny również potrzebuje odpowiedniej troski, aby mógł działać prawidłowo. Jak zadbać o pojazd z napędem elektrycznym w trakcie zimy?

Zrównoważona mobilność z marką Opel - Samochody hybrydowe i elektryczne

Przemysł motoryzacyjny staje obecnie przed jednym z największych wyzwań, jakim jest troska o środowisko naturalne. W kontekście tych nieustannych zmian firma Opel, jako renomowany producent samochodów, ściśle przestrzega etycznych zasad i dąży do wyznaczenia nowych standardów dla całej branży. Zaangażowanie firmy w dbałość o planetę wyraża się w inwestycjach, które kierujemy zarówno na rozwijanie nowoczesnych technologii stosowanych w procesach produkcji, jak i w samych pojazdach.

Jak dbać o akumulator podczas upałów?

Rozładowany akumulator latem? Jak najbardziej! To się dość często zdarza, choć wydaje się, że do rozładowania akumulatora samochodowego może dojść tylko w trakcie mrozów. Nie. W trakcie gorącego lata akumulator samochodowy narażony jest na przyspieszone rozładowanie. Jak chronić akumulator w trakcie letnich upałów?

Przegląd świateł samochodowych - rodzaje i funkcje

Oświetlenie samochodowe to jeden z najważniejszych układów, odpowiedzialnych za bezpieczną i komfortową jazdę, niezależnie od panujących na drodze warunków. To także sposób na komunikowanie swoich zamiarów pozostałym kierowcom. Jeśli chcesz się dowiedzieć, kiedy i z jakich świateł w samochodzie powinieneś korzystać, przeczytaj nasz poradnik.

Jak znaleźć dobry serwis samochodowy (ASO)?

Każdy kierowca spotyka się z koniecznością odwiedzenia serwisu samochodowego na regularnych przeglądach i naprawach. Nawet najbardziej zadbane pojazdy wymagają czasem profesjonalnej opieki. Największym problemem jest znalezienie odpowiedniego serwisu gwarantującego wysoką jakość usług.

Benzyna E10 w Polsce – co to jest, do jakich aut i gdzie ją kupić?

Nowy rok przynosi wiele zmian zarówno w przepisach ruchu drogowego jak i na całym rynku motoryzacyjnym. Jedną z nowości zobaczymy na stacjach benzynowych, które zamiast standardowej benzyny oznaczonej kodem E5, będą mogły sprzedawać paliwo E10. Co to jest benzyna E10, ile koszule i gdzie można kupić ją w Polsce? To rozwiązanie będzie z pewnością tańsze niż dotychczasowe opcje dostępne na stacjach benzynowych – warto zatem dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Jak jeździć zimą – technika jazdy i hamowania

Zima to najbardziej wymagająca pora roku, zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Nawet lekkie zimy są groźne. Dlatego każdy kierowca powinien wiedzieć, jak jeździć w trakcie zimy, a także jakie techniki jazdy i hamowania stosować. Warto pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego nie zastąpią kierowcy. Mogą go co najwyżej wspomóc.

Zatankowałeś złe paliwo? Zobacz co możesz zrobić

Złe paliwo w baku to coś, czego z pewnością nie chcielibyśmy doświadczyć. Co jednak zrobić gdy źle zatankowane paliwo znajdzie się w naszym aucie? Oto sposoby na to, aby nasza pomyłka nie poniosła za sobą zbyt dużych kosztów naprawy samochodu.

Dlaczego ucieka mi powietrze z opony?

Co jakiś czas zauważasz, że jedna z opon ma zdecydowanie mniej powietrza, a mimo jego uzupełniania – sytuacja ta co chwilę się powtarza. Nie jest to normalna sytuacja i należy spróbować jak najszybciej zlokalizować nieszczelność. Uchodzące powietrze z opony, nie musi być oznaką jej uszkodzenia. Powodów takiej sytuacji może być wiele, dlatego podpowiadamy jak i gdzie szukać przyczyny uciekającego powietrza z opony.