Czym wyróżnia się nowa Astra VI na tle innych modeli Opla?

Opublikowano: 26 sierpnia 2022

Nowa Astra VI to model na który fani Opla czekali bardzo długo. Pierwsze zapytania o Astrę pojawiały się już na rok przed jej oficjalną premierą. Astra L to flagowy model Opla, bestseller, który skradł serca wielu kierowców na całym świecie. Nie ulega zatem wątpliwości, że wyróżnia się ona wieloma funkcjami na tle innych modeli Opla. Postaramy się dzisiaj przybliżyć wyposażenie nowej Astry z 2022 roku.

ASTRA W WIRTUALNYM SALONIE

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ TESTOWĄ

System kamer 360 stopni IntelliVision w Astrze VI

System kamer IntelliVision jest częścią pakietu Intelli-Drive 2.0, który składa się z innowacyjnych i półautomatycznych systemów, których zadaniem jest wspieranie kierowcy. System 4 kamer HD umieszczonych dookoła nowej Astry VI generuje w czasie rzeczywistym obraz 360 stopni. Dzięki temu kierowca otrzymuje wsparcie przy bezpiecznym manewrowaniu np. podczas parkowania. Dzięki rewelacyjnej jakości obrazu jesteśmy w stanie zauważyć każdą przeszkodę, a dzięki kamerom umieszczonym z boku pojazdu – dokładnie zobaczymy położenie samochodu z każdej strony – nie tylko z przodu i z tyłu. Obraz wyświetla się na nowoczesnym, dotykowym ekranie, który jest niezwykle prosty oraz intuicyjny w obsłudze.

Spryskiwacz tylnej kamery cofania

Ciekawym udogodnieniem jest spryskiwacz tylnej kamery cofania, w który została wyposażona nowa Astra z 2022 roku. Dzięki niemu możemy skutecznie i bez wychodzenia z samochodu oczyścić naszą kamerę umieszczoną z tyłu pojazdu. Dzięki temu szybko i skutecznie uzyskamy idealny obraz oraz będziemy mogli bezpiecznie wykonać manewr.

Nowoczesny układ klimatyzacji

Nowa Astra jest wyposażona w klimatyzację elektroniczną jedno i dwustrefową w zależności od wyposażenia. Ogromną zaletą i ukłonem w stronę naszych klientów jest fakt, że producenci pozostawili fizyczne pokrętła i przyciski, dzięki którym można nią sterować. Oczywiście nadal można korzystać z dużego ekranu dotykowego, w który wyposażona jest Astra L.

Astra VI posiada filtr powietrza Intelli-Air

Całkowitą nowością w Oplu Astra VI jest filtr powietrza Intelli-Air. To rozwiązanie, które szczególnie zainteresuje alergików, ponieważ skutecznie oczyszcza powietrze wewnątrz kabiny pasażerskiej i pozwala uniknąć wystąpienia np. kataru siennego. System inteligentnie sprawdzi jakość powietrza i wyświetli informację na wyświetlaczu, po czym samodzielnie je oczyści.

Należy wspomnieć, że nie działa to tak jak otwarcie okien czy włączenie nawiewu. Filtr Intelli-Air oczyszcza powietrze, podobnie jak oczyszczacze powietrza, które można kupić i umieścić w dowolnym pomieszczeniu.

System Intelli-Drive 2.0 w nowej Astrze

Nowy, półautomatyczny system Intelli-Drive 2.0 to pakiet, którego głównym zadaniem jest wspieranie kierowcy. Posiada on zaawansowanego asystenta pasa ruchy, tempomat adaptacyjny czy wykrywanie obiektów w martwym polu. Intelli-Drive 2.0 w nowym Oplu Astra L składa się również z:

  • Łączności „e-horyzont”, która wydłuża zasięg kamer i radaru oraz pozwala automatycznie dopasować prędkość na łuku drogi i daje kierowcy rekomendację prędkości;
  • Systemu kamer 360 stopni, który znajduje się dookoła samochodu;
  • Sensorów ultradźwiękowych z przodu i z tyłu pojazdu;
  • Alarmu obiektów zbliżających się z boku.

Nowoczesne reflektory pixelowe IntelliLux LED w Astrze L

Na temat nowoczesnych pixelowych reflektorów IntelliLux LED w nowej Astrze VI możecie więcej przeczytać w naszym wpisie na blogu: „Jak działają reflektory pixelowe IntelliLux LED w Oplu?”. Oświetlenie jest wzorowane na tym, które znamy z nowej Insigni i jest oferowane również w nowym Grandlandzie. Reflektory pixelowe IntelliLux LED dostosowują snop światła do warunków panujących na drodze w ciągu milisekund. Dodatkowo działają niezwykle precyzyjnie, czym zapewniają duże bezpieczeństwo – szczególnie nocą.

Nowoczesny przezierny Head Up Display

Head Up Display, popularnie nazywany jest wyświetlaczem HUD. Jego zadaniem jest wyświetlanie podstawowych wskazań dla kierowcy na przedniej szybie na wysokości wzorku. Dzięki temu kierowca nowej Astry VI wcale nie musi odrywać wzroku od drogi. Wyświetlacz HUD pokazuje między innymi takie dane jak: prędkość, informacje dotyczące nawigacji, wskazania pracy systemów bezpieczeństwa, ograniczenia prędkości czy informacje o obiektach w martwym polu.

Detale w nowej Astrze L z 2022 roku

  • Bez ramkowe lusterko wsteczne;
  • Ledowe oświetlenie kabiny pasażerskiej;
  • Tapicerowane schowki;
  • Gniazdka USB typu C;
  • Tylne lampy IntelliLux LED z centralnie umieszczonym światłem stopu.

Nowa Astra VI

Jak widzicie nowy model Opla znacząco różni się od innych pojazdów ze swojej rodziny. Astra L podąża za kierunkiem i designem, który wyznaczyli projektanci Opla. Znajdziemy w niej nowoczesny Pure Panel wewnątrz oraz przedni pas Opel Visor, który jest wizytówką marki z centralnie umieszczonym logiem. To model, który odpowiada na wiele potrzeb kierowców oraz posiada sporo udogodnień – już w podstawowej wersji - które znacząco wpływają na poprawę korzystania z nowej Astry L.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt