Jak działają Reflektory Pixelowe IntelliLux LED w Oplu?

Opublikowano: 8 czerwca 2022

Nowe modele Opla zaskakują nas swoją innowacyjnością. Zmienia się nie tylko design, ale również wyposażenie, systemy i wykorzystywane przy produkcji technologie. Jedną z najważniejszych zmian są nowe światła, które zwiększają bezpieczeństwo- kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jak działają Reflektory Pixelowe IntelliLux LED? Postaramy się dzisiaj przybliżyć tę technologię na podstawie nowego Grandlanda i nowej Astry, w których te światła zostały już zastosowane.

Reflektory Pixelowe IntelliLux LED

Najnowsze oświetlenie, które zostało już zastosowanie w nowym Grandlandzie i Astrze VI to udoskonalony system, który znacząco powyższa poprzednią technologię stosowanych w Oplach reflektorów. Dzięki 168 segmentom diod LED (po 84 na każdy reflektor) reflektory pixelowe IntelliLux LED znacząco zwiększają widoczność podczas jazdy nocą. Ogromną zaletą tej technologii jest fakt, że sama automatycznie dopasowuje się do warunków, które panują na drodze – tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy i nie oślepiać innych uczestników ruchu drogowego.

Test Reflektorów Pixelowych InetlliLux LED

Koniecznie zobaczcie nasz film na kanale YouTube z testem na żywo, jak działają nowe światła pixelowe IntelliLux LED. Nie tylko pięknie się prezentują, ale dzięki wielu funkcjom zapewniają kierowcy dużo większe bezpieczeństwo, nawet podczas trudnych warunków na drodze.

Jak działają Reflektory Pixelowe IntelliLux LED?

  • W strefie bliskiej dolny rząd pikseli nieustannie dostosowuje kierunek wiązki światła z uwzględnieniem profilu pokonywanych zakrętów.
  • Kolejny rząd precyzyjnych i równie szybko reagujących pikseli zapewnia optymalny zasięg w strefie do granicy światła i ciemności.
  • Funkcja matrycowa dosłownie „wycina” pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z przeciwka, w ciągu milisekund wygaszając odpowiednie piksele ze środkowego i górnego rzędu. Reszta obszaru przed samochodem jest nadal w pełni oświetlona. Oznacza to, że dla kierowcy Astry zawsze jest „widno jak w dzień”, ale bez oślepiania innych uczestników ruchu. Znaki drogowe czy zwierzęta na poboczu wyłaniają się z ciemności wcześniej niż w przypadku konwencjonalnego oświetlenia. Pozwala to kierowcy zareagować szybciej i wcześniej.

Te nowoczesne reflektory są bezpośrednio połączone z przednim panelem Opel Visor tworząc w ten sposób elegancką całość. Są również zintegrowane z kierunkowskazami i światłami do jazdy dziennej. Stanowią zatem nie tylko ciekawy dodatek stylistyczny dla nowych modeli Opla, ale również rewelacyjne wyposażenie dodatkowe zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt