Rekin w Oplu – co oznacza? Skąd wzięły się rekiny w Oplach?

Opublikowano: 23 sierpnia 2022

Znalazłeś/aś w swoim Oplu rekina i nie wiesz co oznacza? Ten kultowy znak rozpoznawczy marki Opel wzbudza zainteresowanie wielu naszych klientów. Ilustracje przedstawiające rekina można znaleźć w każdym modelu od 2004 roku, ale zawsze … w innym miejscu! Czy rekin jest tylko jeden, a może trzeba szukać dalej? Postaramy się dzisiaj przybliżyć historię rekina w Oplu – co oznacza i skąd się wziął.

Symbol: Rekin w Oplu

Kupując nowego Opla, prawdziwi fani marki od razu ruszają na poszukiwania … morskiego drapieżnika, który zawsze jest ukryty w samochodzie. Miniaturowe symbole rekina znajdziemy w każdym modelu produkowanym po 2004 roku, ale zawsze w innym miejscu. Właśnie dlatego warto poszukać go u siebie, ponieważ ich dokładna lokalizacja – zawsze pozostaje tajemnicą! Kultowe rekiny będą pojawiały się nadal. Można zatem tropić je również w przyszłych modelach.

Historia rekina w Oplu – skąd się wziął rekin w Oplu?

Skąd w Oplu wzięły się rekiny? Historia jest tak prosta, że aż nieprawdopodobna! Projektant Dietmar Finger pracował w domu nad szkicem nowej Corsy w 2004 roku. Szkicował właśnie panel boczny schowka, który utrzymywał swoją stabilność przez użebrowanie. Rysunek ten zauważył jego syn.

- A może narysowałbyś to w kształcie rekina?

- Czemu nie – pomyślał projektant – i nadał żeberkom charakterystyczny kształt.

Niels Loeb, który wówczas był głównym projektantem odpowiedzialnym za Corsę – od razu zachwycił się tym pomysłem i w taki sposób rekin trafił do seryjnej produkcji wraz z nowym modelem. Tak rozpoczęła się historia „Rekinów Opla”, która trwa do dziś. Po Corsie rekin znalazł się w Zafirze (zawierała, aż 3 sztuki), Adamie, Crosslandzie, Grandlandzie … a teraz trafił również do nowej Astry VI!

d11725ee901b6f9fa1d019f73bc0ad33a3dffeca.jpeg

Rekin w nowej Astrze L

W najnowszej generacji Astry znajdziemy kilka tych morskich drapieżników. Producenci zapewniają, że zostały one ukryte tak, aby szukanie ich sprawiało prawie tyle samo frajdy co jazda nowym modelem z rodziny Opla!

  • Jeden rekin czai się z przodu samochodu;
  • Drugi rekin czai się bliżej tyłu samochodu;
  • Pozostałe rekiny znajdują się w nieco mniej oczywistych miejscach.

Rekiny w nowej Astrze L są wyrazem dbałości o szczegóły i detale, za które odpowiedzialni są projektanci Opla. Szukając tych drapieżników, klienci mogą zauważyć zaangażowanie w tworzenie flagowego modelu marki.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt