Co to jest Night Vision i jak działa?

Opublikowano: 2 sierpnia 2022

Każdy kierowca wie, że jazda nocą potrafi być nieprzyjemna i niebezpieczna. Właśnie dlatego Opel wprowadził do swoich nowych modeli system Night Vision, który ma za zadanie rozwiązać problem licznych wypadków czy potrąceń zwierząt w godzinach nocnych. Co to jest Night Vision i jak działa? Czy system ten faktycznie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego?

Nowy system Night Vision zadebiutował po raz pierwszy w poliftowej wersji Opla Grandlanda. Szczególnie przydatny okazuje się zimą, kiedy zmrok zapada bardzo wcześnie.

Co to jest Night Vision?

System Night Vision to w tłumaczeniu na polski - system nocnego widzenia, który ma za zadanie obserwować sporą przestrzeń przed autem, ale również pobocza czy chodniki. Kamera wychwytuje wszystkie osoby i zwierzęta, które wejdą w jej zasięg 100 metrów. Dodatkowo każdy obiekt trafia bezpośrednio na ekran wyświetlacza kierowcy w Pure Panelu. Dzięki temu kierowca może wcześniej zauważyć potencjalnie niebezpieczną sytuację i ma dodatkowy czas na dostosowanie prędkości lub manewr omijający przeszkodę.

0a8c18513a2f4f5fea236878ecf4884f4174ee21.jpegJak działa Night Vision?

To nic innego jak kamera termowizyjna, która jest umieszczona z przodu Opla pod panelem Opel Visor i wychwytuje każde źródło, które ma wyższą temperaturę niż tło. W ten sposób system Night Vision poinformuje kierowcę, wyświetlając na ekranie postaci zaznaczone jako źródło ciepła.

Dodatkowym atutem tego systemu jest fakt, że otrzymujemy doskonałej jakości obraz drogi przed samochodem, na której widoczne są wszystkie elementy infrastruktury, zabudowania, pojazdy czy drzewa.

 

Test systemu Night Vision

Opel przygotował film z profesjonalną prezentacją, która pokazuje jak działa nowoczesny system.

Czy Night Vision jest potrzebny?

Kamera termowizyjna pozwala na zachowanie jeszcze większego bezpieczeństwa – szczególnie zimą lub na drogach ze słabym oświetleniem. Niestety wielu przechodniów nie stosuje się do zasad i poruszając się bokiem jezdni, nie mają na sobie odblasków, które kierowca może z daleka zobaczyć. Posiadając system Night Vision w swoim samochodzie pieszy bez odblasków czy zwierzę dużo wcześniej pojawi się na ekranie centrum informacji kierowcy, dzięki czemu będzie miał on możliwość na odpowiednią reakcję.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt