Nowy Opel Corsa 2024 – jeszcze ładniejszy, jeszcze ciekawszy, jeszcze bardziej oszczędny

Opublikowano: 25 czerwca 2023

Opel Corsa to jeden z najpopularniejszych samochodów klasy B, sprzedawanych w Europie. To także jedno z najpopularniejszych aut miejskich w naszym kraju. Opel Corsa to także świetny i niezawodny pracownik. Tysiące aut służyły jako pojazdy handlowców. Najnowsza generacja Opla Corsy zadebiutowała w 2019 roku. Teraz przyszedł czas na odświeżenie modelu poprzez zmianę wyglądu zewnętrznego, wyposażenia i silników. Jak prezentuje się nowy Opel Corsa 2024? 

To już szósta generacja miejskiego Opla. Pierwsza Corsa zadebiutowała w 1982 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się wygląd auta, które z generacji na generację stawało się coraz bardziej opływowe. Pomimo przynależności do tej samej klasy, stale zwiększano rozmiary samochodu (najnowsza Corsa jest o ponad 20 cm szersza i 50 cm dłuższa od pierwszej generacji). Stale zwiększała się też lista wyposażenia. Po raz pierwszy w historii, nowy Opel Corsa dostępny jest tylko w jednej, 5-cio drzwiowej wersji nadwozia. Jest ona o wiele bardziej praktyczna i wygodna od wersji 3-drzwiowej, dzięki łatwiejszemu dostępowi do wnętrza kabiny pasażerom tylnej kanapy. 

Spójrzmy na najnowsze wcielenie Opla Corsy. 

Opel Corsa 2024 – nowy pas przedni i zmiany w pasie tylnym

Najważniejsze zmiany stylistyczne objęły pas przedni i pas tylny auta. Dzięki ich wprowadzeniu, Opel Corsa wpasował się w stylistykę, wyznaczoną przez większe modele marki Opel. Największym modyfikacjom poddano przedni pas, na którym znalazł się błyszczący element stylistyczny, z logo marki, łączący reflektory wykonane w technologii LED. Może być on dostępny także w kolorze czarnym, satynowym albo srebrnym, zależnie od wybranego koloru nadwozia. 

Z racji tego, że standardowa atrapa chłodnicy została zastąpiona przez powyższy element (co zmniejszyło przepływ powietrza na chłodnicę w wersjach z silnikami spalinowymi), producent powiększył wlot powietrza w dolnej części zderzaka. Pozwala to na skierowanie większego strumienia powietrza na chłodnicę auta. Nowy kształt wlotu powietrza pełni też funkcję stylistyczną. Jego kształt sprawia, że samochód wydaje się niższy.  Na tylnej klapie zastosowano zupełnie nowy wzór napisu CORSA, umieszczony centralnie. Zmieniono także rozmieszczenie diod LED we wnętrzu kloszy, tworząc zupełnie nowy wzór (sam kształt kloszy nie uległ zmianie). Dostępny jest także nowy, ostatnio bardzo modny lakier: Grafik Grey. 

Nowy Opel Corsa 2024 i nowoczesne wyposażenie kabiny

W nowej wersji Opla Corsy nie będzie już standardowych zegarów deski rozdzielczej. Zastąpią je 7 – calowe, cyfrowe wyświetlacze. Uzupełni je 10 – calowy ekran dotykowy, zamontowany w centralnej części deski rozdzielczej, przeznaczony do sterowania wyposażeniem pojazdu. 

Kierowca może stale liczyć na wsparcie i rozrywkę ze strony nowoczesnych systemów multimedialnych (opartych o platformę Snapdragon Cockpit Qualcomm).  Dodatkowe wsparcie dla kierowcy zapewni panoramiczna kamera cofania oraz system wspomagania parkowania i manewrów Flank Guard. Docenią je wszyscy, którzy będą użytkować Corsę w mieście. 

Auto będzie mogło być także wyposażone w system przeciwzderzeniowy, z funkcją wykrywania pieszych oraz automatycznego hamowania. Dodatkowo: również w adaptacyjny tempomat, z ogranicznikiem prędkości, idealny do jazdy w miejskich korkach (sam utrzyma zadaną prędkość, a dzięki wcześniej wymienionemu systemowi, automatycznie zahamuje w razie zagrożenia, jeśli kierowca nie zareaguje odpowiednio szybko. 

Opel-corsa-wnetrze.jpg

Nowy Opel Corsa 2024 – nowe rodzaje napędu

Najnowsza wersja Opla Corsy będzie dostępna w wersji całkowicie elektrycznej, z jednostką napędową o mocy 156 KM, zasilaną z baterii litowo – jonowej o pojemności 51 kWh. Taka bateria jest w stanie zapewnić zasięg do 402 km w trybie miejskim. Auto będzie można ładować z szybkich ładowarek, gdzie ładowanie „do pełna” (do 80 proc. pojemności baterii) trwa zaledwie pół godziny. W sprzedaży będzie też wersja elektryczna z napędem o mocy 136 KM i zasięgiem do 357 kilometrów. 

Co z silnikami benzynowymi? Opel Corsa 2024 będzie mógł być napędzany przez nowoczesne silniki benzynowe, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o pojemności 1,2 litra i mocy 100 lub 130 KM. Silniki mogą współpracować z klasyczną, ręczną, 6 – biegową skrzynią biegów, albo z dwusprzęgłowym automatem. 

Nowy Opel Corsa w salonach Kanclerz

Jeśli zainteresował Cię nowy Opel Corsa 2024 – nie czekaj! Odwiedź salony Kanclerz! Poznaj nową Corsę „na żywo”, skorzystaj z jazdy próbnej. Nasi doradcy przedstawią Ci wszystkie dostępne sposoby finansowania auta. 

Nowa Corsa 2024 to także świetny pomysł na auto dla firmy, np. dla przedstawiciela handlowego. Porozmawiaj z naszymi doradcami w salonie Kanclerz. Oferujemy wszystkie formy finansowania dla firm – w tym korzystny leasing. 
 

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt