Najlepsze samochody dostawcze dla Twojej firmy – o różnej wielkości, zawsze oszczędne

Opublikowano: 29 marca 2024

Chcesz kupić nowe auto dostawcze do Twojej firmy? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Pomożemy Ci wybrać pojazd, dopasowany do specyfiki działalności Twojej firmy. Wybierzemy jego wielkość i napęd, aby pojazd spełniał wszystkie Twoje wymagania. Na koniec znajdziemy satysfakcjonujący sposób finansowania zakupu pojazdu, aby nie obciążyć finansów Twojej firmy. 

Rola samochodów dostawczych w firmie

Przed autem dostawczym stoi mnóstwo wyzwań. Może być ono przeznaczone do przewozu towaru. I to różnego rodzaju. Współczesne auta dostawcze można różnie doposażać i konfigurować. Potrzebujesz przewozić materiały budowlane i sypkie? Nie ma problemu, ramę 3,5 tonowego dostawczaka można wyposażyć w wywrotkę. 

Chcesz przewozić zwykłe paczki, np. kurierskie? Wystarczy zwykły furgon, o różnej wielkości. 

Samochodem mają być przewożone artykuły spożywcze albo leki? Wystarczy zaizolować jego ściany i wyposażyć go w instalację chłodniczą, aby bez problemu uzyskać chłodnię lub mroźnię. 

Twoje auto może być też przystosowane od razu do przewozu pracowników. Są różne konfiguracje przestrzeni bagażowych, gdzie można rozmieszczać dodatkowe fotele i grodzie, oddzielające je od przestrzeni pasażerskiej. 

Jakie cechy powinien mieć dobry samochód dostawczy? 

Dobre auto dostawcze musi mieć:

  • Przestrzeń bagażową, dostosowaną do potrzeb Twojej firmy – zwróć uwagę na wielkość, sposób załadunku (może potrzebna jest elektryczna winda albo suwane drzwi boczne), jak też wyposażenie dodatkowe (ściany termiczne, klimatyzacja itd.).
  • Dodatkową przestrzeń dla pracowników (jeśli jest potrzebna) – np. dodatkowy rząd siedzeń.
  • Świetnie wyposażone miejsce pracy kierowcy, z systemami aktywnego bezpieczeństwa i wsparcia podczas parkowania itd. 
  • Odpowiednio dobrany napęd. 

Kwestia napędu jest bardzo ważna. Jeśli Twoje auto dostawcze ma być niewielkie i eksploatowane głównie w mieście – zwróć uwagę na silniki benzynowe i napęd elektryczny. Jeśli chcesz korzystać z dużego dostawczaka, który ma być eksploatowany przede wszystkim na trasach – pomyśl o silniku diesla. 

peugeot-boxer-dostawczy-ruda-śląska-przyszowice.png

Najpopularniejsze samochody dostawcze – wybierz jeden z nich! 

Opel Combo – kombivan kompaktowej wielkości. W zależności od wersji może przewieźć od 2 do 7 osób i do 700 kg towaru. Może być wyposażony w suwane drzwi boczne i szerokie tylne. Dostępny też w wersji elektrycznej. Idealny dla małej firmy, dla firmy działającej w mieście, sprawdzi się też jako taxi bagażowe. 

Peugeot Partner – dostępny w wersji kombivan (3, 4 lub 5-drzwiowy) albo furgon. Może zabrać na pokład od 2 do 7 pasażerów. Jego powierzchnia ładunkowa może mieć pojemność od 775 do 1672 litrów. 

Opel Vivaro – auto dostawcze klasy średniej. Może służyć jako dostawczak, bus (dla 9 osób) albo brygadówka (pojazd osobowo-dostawczy). Jego powierzchnia bagażowa może mieć od 3.6 do 4,9 m3 powierzchni, a standardowa ładowność to 1400 kg. 

Jego odpowiednikiem jest Peugeot Expert, napędzany dieslami z rodziny Blue HDi. Auto może przewieźć od 2 do 9 pasażerów, a jeśli wybierzesz pojazd w wersji dostawczej, to jego ładownia ma powierzchnię od 4,6 do 6,6 m3. Oczywiście, możesz ją dowolnie konfigurować, np. wybierając wersję osobowo – towarową. 

Opel Movano – lekki komercyjny samochód dostawczy o wielu twarzach. Możesz skorzystać z mnóstwa konfiguracji. Powierzchnia ładowni może mieć od 8 do 17 m3, a ładowność może wynieść od 1 do prawie 2 ton. Masz do wyboru co najmniej 8 długości kabiny i 8 rozstawów osi. 

Peugeot Boxer – jedno z najpopularniejszych aut dostawczych na naszych drogach. Może zaoferować Ci przestrzeń ładunkową o powierzchni od 8 do 17 m3 (ładowność do 1945 kg). Możesz go też skonfigurować jako bus. 

Samochód dostawczy – nowy czy używany?

Nowe auto dostawcze to niskie koszty paliwa (ze względu na nowoczesne napędy) i praktycznie zerowa awaryjność. Dzięki temu Twój nowy nabytek będzie niezawodny w codziennej pracy.

Pamiętaj też o możliwościach konfiguracji. Najnowsze systemy bezpieczeństwa będą chronić kierowcę, pasażerów i towar przed niebezpiecznymi sytuacjami. 

Pamiętaj też o tym, że nie musisz kupować auta za gotówkę. Odwiedź salony Kanclerz. Nasi doradcy przedstawią Ci korzystne opcje pozyskania pojazdu bez konieczności płacenia za niego gotówką. Zapraszamy!
 

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt