Zalety Opla Mokka

Opublikowano: 22 marca 2022

Opel Mokka to jeden z najpopularniejszych SUV-ów z rodziny Opla. Niebanalne wzornictwo, które podąża zgodnie z wizualizacją marki, nowoczesne i zachwycające wnętrze oraz najnowocześniejsze jednostki napędowe. To wszystko sprawia, że nowy Opel Mokka dostarcza zupełnie innych doświadczeń za kierownicą.

ZOBACZ MOKKI DOSTĘPNE OD RĘKI

SKONFIGURUJ OPEL MOKKA

Zobacz test Nowego Opla Mokka

Wymiary Opla Mokka

Jedną z wielu zalet, którą podkreślają nasi klienci podczas zakupów, są wymiary nowego Opla Mokka. Nowa generacja może pochwalić się bardziej smukłą sylwetką i kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi, co pozwala na wygodniejsze manewrowanie pojazdem w mieście. Jednocześnie Opel Mokka nadal charakteryzuje się muskularnym i dynamicznym wglądem, który odzwierciedla nowoczesną koncepcję designu marki.

Wymiary nowego Opla Mokki to:

- długość 4151 mm

- wysokość 1534 mm

- szerokość 1977 mm, złożone lusterka 1791 mm

Opel Mokka posiada reflektory matrycowe LED IntelliLux

Reflektory Nowa MokkaW wersji Ultimate nowej Mokki znajdziemy w standardzie rewelacyjne i doceniane na rynku motoryzacyjnym – reflektory matrycowe LED IntelliLux, które są adaptacyjne i nieoślepiające. Dzięki takiemu oświetleniu kierowca ma doskonałą widoczność na drodze w każdej sytuacji i niezależnie od warunków pogodowych. Mokka już od wersji podstawowej wyposażona jest w reflektory EcoLed, które zapewniają doskonałą widoczność w każdych warunkach pogodowych, a zwłaszcza w nocy i to bez efektu olśnienia. W standardzie znajdziemy także czujnik zmierzchu i automatyczne sterowania światłami drogowymi. Tylne światła Intellilux LED nie tylko wyglądają bardzo nowocześnie, ale zapewniają bezpieczeństwo poprzez skupioną wiązkę światła i szybszy czas reakcji w porównaniu do tradycyjnych świateł.

Aptacyjne reflektory IntelliLux Matrix LED można dokupić od wersji GSline.

 

Systemy wspierające kierowcę w Oplu Mokka

Wiele osób docenia również systemy wspierające kierowcę, które możemy znaleźć w standardzie nowej generacji Mokki  Dzięki najnowszej technologii Opel Mokka jest nie tylko bezpieczny dla pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. W zależności od wersji wyposażenia, którą wybierzemy – znajdziemy wiele różnych systemów wspierających kierowcę.

Przykładowe systemy, które posiada Opel Mokka:

Automatyczne Hamowanie Awaryjne (AEB)

System ten ma za zadanie wykryć inne pojazdy i pieszych czy rowerzystów, którzy znajdują się bezpośrednio przed Mokką. Jeśli system wyczuje niebezpieczeństwo – poinformuje o potencjalnej kolizji kierowcę pojazdu. Dodatkowo, jeśli poruszamy się z prędkością do 30 km/h, system jest w stanie samodzielnie zatrzymać samochód, a w przypadku osiągania wyższych prędkości (do 50 km/h) sam znacząco zmniejsza siłę potencjalnego uderzenia.

Układ Utrzymania Na Pasie Ruchu (LKA) i System Ostrzegania O Niezamierzonej Zmianie Pasa Ruchu (LDW)

Systemy w Oplu Mokka – utrzymania na pasie ruchu i ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu - przydają się szczególnie podczas długiej podróży. W momencie kiedy system wykryje, że pojazd zjeżdża ze swojego pasa – poinformuje ikoną na desce rozdzielczej i krótkim sygnałem dźwiękowym kierowcę. Jeśli system nie wyczuje reakcji – sam skoryguje tor jazdy i przywróci pojazd na właściwy pas ruchu. System nie uruchamia się w momencie kiedy kierowca wrzuca np. kierunkowskaz.

Inne systemy w podstawowej wersji Opla Mokka:

  • układ stabilizacji toru jazdy ESP z systemami ABS;
  • układ wspomagający ruszanie na pochyłościach HSA;
  • układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości;
  • system wykrywania zmęczenia kierowcy;
  • tempomat z ogranicznikiem prędkości;
  • system monitorowania ciśnienia w oponach.

Pure Panel w nowym Oplu Mokka

Nowy Opel Mokka jest prekursorem, który wskazał dalszą drogę wizualną marki. Jedną z nowości był nowoczesny Pure Panel, który jest niezwykle przejrzysty i funkcjonalny. Znajduje się na nim 7-12 calowy ekran, na którym w formie cyfrowej wyświetlają się najważniejsze informacje o pojeździe i podróży. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie, a co najważniejsze – ułatwia kierowcy sterowanie wszystkimi funkcjami bez odrywania wzroku od drogi.

Panoramiczna Kamera Cofania

To wyjątkowo praktyczna funkcja dla osób, które nie przepadają za parkowaniem. Panoramiczna Kamera Cofania w nowym Oplu Mokka występuje od modelu Edition (standard od wersji Elegance) i posiada szerokokątny obiektyw, który widzi przeszkody znajdujące się nie tylko z tyłu, ale również z boków pojazdu. Dodatkowo wykrywa ona zbliżające się obiekty (np. pieszych), które znalazły się w martwym punkcie. Dzięki niej mamy wgląd nie tylko 180 stopni z tyłu naszego pojazdu, ale również widok z góry. W połączeniu z czujnikami parkowania – żadne miejsce parkingowe, nie będzie nas wyzwaniem!

Asystent Parkowania

Dokładne działanie Asystenta Parkowania omawialiśmy w naszym wpisie na blogu „Co to jest asystent parkowania?” zapraszamy do lektury! Zaawansowany system automatycznego parkowania APA2 jest dostępny w wersji Ultimate Opla Mokki.

Wnętrze Opla Mokki

Kabina pasażerska tego modelu jest wyposażona w bardzo wiele udogodnień nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów. Opcjonalne profilowane fotele przednie sprawiają, że każda podróż staje się o wiele przyjemniejsza i bardziej relaksująca. Dodatkowo fotel kierowcy Opla Mokka może zostać wyposażony w funkcję masażu, dodatkowo od wersji Elegance każda Mokka wyposazona jest w podgrzewane fotele przednie oraz kierownicę (w skrzyniach automatycznych od maja 2022r.) Pojemny bagażnik (350 litrów) można powiększyć nawet do 1105 litrów, dzięki składanej w proporcji 40:60 tylnej kanapie. Jeśli planujesz wykorzystywać Opla Mokkę do celów biznesowych – na pewno przyda Ci się opcjonalna, bezprzewodowa ładowarka umieszczona w środkowym schowku.

Pakiet wizualny Black – sportowa Mokka

Dla fanów oryginalnego designu został przygotowany pakiet wizualny Black, który występuje od wersji GS Line. Zawiera on nie tylko czarne ramki panelu przedniego Visor, czarne logo Opla, czarną nazwę modele i czarne nakładki na zderzakach, ale również czarny dach. Wybierając tę wersję możemy również zdecydować się na listwę boczną w kolorze czarnym lub czerwonym oraz przyciemniane tylne szyby.

Czy warto kupić Opla Mokkę?

Nowa Mokka jest modelem niezwykle uniwersalnym, który można skonfigurować dokładnie pod konkretnego klienta. Wizualnie wyprzedza swoje czasy. Dzięki muskularnej sylwetce zyskujemy wysoką pozycję za kierownicą, a liczne udogodnienia we wnętrzu kabiny pasażerskiej czy systemy bezpieczeństwa sprawią, że podróżowanie nową Mokką staje się jeszcze przyjemniejsze. Jeśli nadal nie jesteście przekonani – koniecznie umówcie się na bezpłatną jazdę testową i sami przekonajcie się, że model ten zyskuje przy bliższym poznaniu.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ JAZDĘ TESTOWĄ

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt