Nowy Peugeot 408 - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Opublikowano: 7 kwietnia 2023

Nowy model samochodu PEUGEOT 408, stworzony przez zespół projektantów i inżynierów marki, charakteryzuje się unikatową sylwetką, która umieszcza go powyżej segmentu C i koncepcyjnie sięga segmentów D oraz C-SUV. Jest to samochód, który wyznacza nowe trendy zarówno w historii marki, jak i na obecnym rynku motoryzacyjnym. Nowy PEUGEOT 408 oferuje szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji i zwiększania efektywności energetycznej oraz zaawansowane technologie, które zwiększają przyjemność prowadzenia i ułatwiają intuicyjną jazdę.

PEUGEOT 408 wyróżnia się przede wszystkim swoją dynamiczną sylwetką typu fastback, która nie mieści się w żadnej z obecnych kategorii. Sylwetka samochodu przyciąga uwagę niepowtarzalnym stylem, z charakterystycznym przyciągającym wzrok grillem, wykończonym w kolorze nadwozia i nowym logo PEUGEOT z głową lwa, idealnie wkomponowanym w przód samochodu. Ostre linie nadwozia harmonijnie współgrają z zaskakującym kształtem tylnego zderzaka, podkreślającym unikatową, dynamiczną linię samochodu.

Nowy Peugeot 408 w Salonach Kanclerz

Nowy PEUGEOT 408 cechuje się stabilną sylwetką oraz dużymi kołami o średnicy 720 mm, które w połączeniu z imponującymi felgami 20’’ o nietypowym, geometrycznym wzorze, nadają mu niezwykłego charakteru. Przednie światła z sygnaturą świetlną w kształcie kłów i tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów podkreślają przynależność samochodu do rodziny modeli PEUGEOT. Nadwozie ma długość 4,69 m i rozstaw osi wynoszący 2,79 m i oferuje przestronne wnętrze w drugim rzędzie siedzeń, z 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Bagażnik o pojemności 536 litrów można powiększyć do 1611 litrów po złożeniu tylnych oparć i siedzeń. Sylwetka samochodu jest bardzo smukła i dynamiczna, co przekłada się na jego efektywność aerodynamiczną, a wysokość wynosząca jedynie 1,48 m dodatkowo wyróżnia go spośród innych samochodów.

Nowy PEUGEOT 408 zapewnia emocje dzięki zastosowaniu najnowszej generacji PEUGEOT i-Cockpit®. Kompaktowa kierownica została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnej przyjemności prowadzenia i lepszej zwrotności samochodu. Wnętrze charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a zastosowanie najnowszych technologii pozwala na jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące podróżowanie samochodu.

peugeot 408.JPG

Systemy wspomagania nowy Peugeot 408

Bogata gama systemów wspomagania prowadzenia, wykorzystujących informacje z 6 kamer i 9 radarów, zapewnia pasażerom poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Obejmuje w szczególności:

  • Aktywny tempomat z funkcją Stop & Go,
  • Funkcję Night Vision, która poprawia widoczność w nocy, ostrzega kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na drodze zanim pojawią się w świetle reflektorów,
  • System monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu (75 metrów),
  • Ostrzeganie o pojazdach zbliżających się w poprzek z lewej lub prawej strony podczas jazdy na wstecznym biegu.

Nowy Peugeot 408 - zapraszamy do Salonów Kanclerz Ruda Śląska i Przyszowice

Jeśli jesteś zainteresowany(a) poznaniem nowego modelu samochodu PEUGEOT 408, zachęcamy do odwiedzenia Salonów Kanclerz w Rudzie Śląskiej lub Przyszowicach, gdzie możesz umówić się na bezpłatną jazdę testową. To idealna okazja, aby przekonać się na własnej skórze, jak wiele oferuje ten wyjątkowy samochód, który przekracza granice segmentów C i D. Dzięki zaawansowanym technologiom i udoskonaleniom w zakresie efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa, PEUGEOT 408 zapewnia nie tylko emocje, ale także komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Zapraszamy do Salonów Kanclerz, gdzie nasi doświadczeni konsultanci służą pomocą i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tego wyjątkowego samochodu.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt