Zelektryzowane trio dla rodziny

Opublikowano: 24 maja 2023

Bez względu na to, czy rodziny planują udanie się na mecz swoich dzieci czy też organizują kolejny letni wyjazd, potrzebują samochodów, które spełnią różnorodne wymagania. Muszą to być pojazdy oferujące przestronność, ciekawy design, najnowocześniejsze technologie oraz posiadające napęd elektryczny, co czyni je przyszłościowymi. Już teraz duże samochody osobowe marki Opel są bezemisyjne. Opel ma w swojej ofercie model dla każdej rodziny, począwszy od Opla Astra Sports Tourer Plug-in-Hybrid, poprzez Opel Combo-e Life, aż do komfortowego "e-salonu na kołach", czyli Opla Zafira-e Life. Dzięki temu rodzice i dzieci mogą być zawsze mobilni w praktyczny, wygodny i odpowiedzialny sposób - nie tylko w "Międzynarodowym Dniu Rodzin" obchodzonym 15 maja, ale przez cały rok.

UMÓW JAZDĘ TESTOWĄ NOWĄ ASTRĄ

Bestseller klasy kompaktowej: Opel Astra Sports Tourer plug-in hybrid

Opel Astra przyciąga uwagę zarówno w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka, jak i wersji kombi Astra Sports Tourer. Nieprzypadkowo najnowsza generacja tego popularnego kompaktowego modelu zdobyła nagrodę "Złotej Kierownicy 2022" i została wybrana "Rodzinnym Samochodem Roku 2022" jako eleganckie i sportowe kombi. Astra łączy odważny i nowoczesny design, w tym charakterystyczną stylistykę przedniego pasa Opel Vizor, z najnowszymi technologiami, takimi jak reflektory pikselowe Intelli-Lux LED® i system wspomagania kierowcy Intelli-Drive. Warto zauważyć, że najnowsza generacja Astry Sports Tourer jest po raz pierwszy dostępna w wersji zelektryfikowanej.

salon-kanclerz-przyszowice-ruda-śląska-astra-opel.jpg

Opel Astra Plug-in Hybrid wyposażony jest w napęd hybrydowy najnowszej generacji, który łączy doładowany silnik spalinowy oraz silnik
elektryczny
, zapewniając doskonałe osiągi przy jednocześnie niskim spalaniu. Podróżowanie Nowym Oplem Astrą Plug-in Hybrid może być całkowicie bezemisyjnie dzięki możliwości jazdy w trybie 100% elektrycznym. Silnik elektryczny pozwala na jazdę z prędkością nawet 135 km/h, wykorzystując energię zgromadzoną w akumulatorach. Posiadając domową stację ładowania 7,4 kW możesz naładować akumulatory do 100% w niecałe 2 godziny. Możesz także korzystać z ponad 1900 publicznych stacji ładowania w Polsce, które zapewniają szybkie uzupełnienie energii. Ich liczba stale rośnie.

Astra to także wszechstronna i komfortowa przestrzeń bagażowa do 1 634 litrów, oparcie tylnej kanapy składane w proporcji 40/20/40, elektrycznie sterowane drzwi bagażnika, składany podłokietnik z otworem umożliwiającym transport długich przedmiotów, podłoga Flex Floor montowana na dwóch wysokościach (w modelach spalinowych), ze schowkiem pod podłogą, boczne kieszenie i schowki, siatka zabezpieczająca bagaż, szyny w podłodze umożliwiające elastyczną konfigurację przestrzeni.

Wszechstronny kombivan, który sprosta wszystkim wyzwaniom: Opel Combo-e Life

Opel Combo-e Life jest praktycznym i wszechstronnym samochodem dla rodzin, oferującym wiele przydatnych funkcji. Zapewnia lokalną bezemisyjną jazdę oraz niemal bezgłośny napęd, co sprawia, że jest idealnym towarzyszem w codziennych zajęciach. Dzięki mocy 100 kW/136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm, Combo-e Life świetnie sprawdza się zarówno podczas miejskich zakupów, jak i na dłuższych trasach. Jego akumulator litowo-jonowy o pojemności 50 kWh pozwala przejechać do 285 kilometrów w cyklu WLTP. Dodatkowo, akumulator można naładować do 80% pojemności w około 32 minuty na publicznej stacji szybkiego ładowania o mocy 100 kW. Istnieje również opcja wyposażenia samochodu w trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

salon-kanclerz-przyszowice-ruda-śląska-opel-combo-e.jpg

Opel Combo-e Life oferuje także łatwy załadunek poprzez przesuwne drzwi boczne z obu stron i jest dostępny w wersji standardowej (4,40 m) lub XL (4,75 m) z pięcio- lub siedmiomiejscowym układem siedzeń. W wersji standardowej, minimalna pojemność bagażnika wynosi już 597 litrów, podczas gdy w wersji Combo-e Life XL z dłuższym rozstawem osi minimalna pojemność bagażnika wynosi 850 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika w wersji standardowej wzrasta do imponujących 2 126 litrów, a w wersji z szerokim rozstawem osi wynosi aż 2 693 litry.

Akumulator umieszczony jest pod podłogą pojazdu, dzięki czemu nie zajmuje miejsca i nie wpływa na komfort pasażerów. Wszystkie te cechy sprawiają, że Opel Combo-e Life jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących samochodu bezemisyjnego, który poradzi sobie z różnorodnymi zadaniami - od codziennych zakupów po przeprowadzki i wakacyjne wyjazdy z całą rodziną.

Komfortowy „e-salon na kołach": Opel Zafira-e Life

Opel Zafira-e Life to elektryczne MPV, które oferuje prawdziwie elektryzujące wrażenia z jazdy i przestrzeni. Ten w pełni elektryczny samochód Opla łączy luksus „salonu na kółkach” z cichą i bezemisyjną jazdą. Co więcej, wiele wersji Zafiry-e Life może być parkowany na wielopoziomowych parkingach, gdzie maksymalna wysokość pojazdu wynosi 1,90 m.

salon-kanclerz-przyszowice-ruda-śląska-opel-zafira.jpg

Zarówno Zafira-e Life Long o długości 4,95 m, jak i Zafira-e Life Extra Long o długości 5,30 m, oferują przestrzeń dla nawet ośmiu osób. Są łatwe w prowadzeniu i opcjonalnie wyposażone w sterowane czujnikami drzwi przesuwnych, które można otworzyć elektrycznie z zewnątrz za pomocą ruchu stopy. Zafira-e Life ma również dużą tylną klapę, która zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej. Wersja Extra Long ma imponującą długość 2,76 m i maksymalną pojemność bagażnika wynoszącą 4,9 m3. Składane oparcie przedniego fotela pasażera umożliwia transport przedmiotów lub sprzętu sportowego o długości do 3,5 metra.

Priorytetem Zafiry-e Life jest komfort, a rodzice mogą cieszyć się wygodą na przednich fotelach, które można łatwo przesuwać po aluminiowych szynach. Fotele są dostępne w różnych konfiguracjach i wyposażone w funkcję podgrzewania.

Dzięki mocy 100 kW/136 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm, napęd elektryczny Zafiry-e Life jest idealny do codziennego użytku. Klienci mają do wyboru dwie różne pojemności akumulatorów litowo-jonowych. Dostępny jest akumulator o pojemności 75 kWh, który zapewnia zasięg do 322 kilometrów (idealny na dalsze podróże), oraz akumulator o pojemności 50 kWh, który zapewnia maksymalny zasięg 224 kilometrów według WLTP. Umieszczenie akumulatorów pod podłogą obniża środek ciężkości pojazdu, poprawiając jego właściwości jezdne, szczególnie na zakrętach i w warunkach wiatrowych, co przekłada się na przyjemniejszą podróż. Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego pozwala Zafirze-e Life odzyskiwać energię podczas hamowania lub zwalniania, co sprawia, że jest jeszcze bardziej wydajny.

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt