W 2024 roku Opel zaoferuje w pełni elektryczny wariant każdego modelu

Opublikowano: 22 czerwca 2023

Opel z Rüsselsheim dokonał kolejnego ważnego kroku w kierunku stania się marką w pełni elektryczną. Firma ogłosiła, że następca modelu B-SUV, Opel Crossland, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku, będzie również dostępny z napędem w pełni elektrycznym. To oznacza, że już w przyszłym roku każdy model w ofercie Opla będzie dostępny w wersji w pełni elektrycznej.

Florian Huettl, dyrektor generalny Opla, powiedział: "Wraz z wprowadzeniem następcy Crosslanda umożliwimy klientom korzystanie z pełni elektrycznej mobilności we wszystkich naszych modelach i zapewnimy im lokalną, bezemisyjną jazdę".

Obecnie oferta Opla obejmuje szeroką gamę modeli w pełni elektrycznych. Zaczynając od czterokołowca Rocks Electric, poprzez Combo-e Life i Zafirę-e Life, aż po warianty Corsy i Mokki w pełni elektryczne. Do tej gamy niedawno dołączyła także nowa Astra Electric, która jest już dostępna do zamówienia, a w przyszłym roku pojawi się w pełni elektryczny następca kompaktowego SUV-a Grandlanda. Ponadto, obecnie już dostępne są również w pełni elektryczne wersje wszystkich modeli dostawczych, takich jak Rocks Electric Kargo, Combo-e, Vivaro-e i Movano-e.

Od 2028 roku Opel będzie oferował w Europie wyłącznie pojazdy w pełni elektryczne

Opel oferuje również gamę pojazdów, które zapewniają lokalną, bezemisyjną jazdę i stanowią alternatywę dla wersji w pełni elektrycznych. Są to flagowe wersje modeli z nowej submarki Opla, o nazwie GSe, które charakteryzują się dynamicznym prowadzeniem. Astra GSe, Astra Sports Tourer GSe i Grandland GSe mają łączną moc układu wynoszącą 221 kW/300 KM (zgodnie z normą WLTP: zużycie paliwa 1,2-1,1 l/100 km, emisja CO2 28-25 g/km; cykl mieszany, wartości ważone) oraz wysoki maksymalny moment obrotowy wynoszący 520 Nm. Dzięki specjalnym sprężynom i amortyzatorom z technologią KONI FSD (Frequency Selective Damping), modele GSe zachowują dobrą przyczepność i stabilność na zakrętach.

Dodatkowo, Opel nadal jest pionierem w rozwoju furgonów zasilanych ogniwami paliwowymi wodorowymi. Vivaro-e HYDROGEN jest już dostępny w sprzedaży1, a duży furgon zasilany ogniwami paliwowymi ma pojawić się na rynku w 2024 roku.

UMÓW JAZDĘ TESTOWĄ!

Wkrótce do gamy zelektryfikowanych modeli dołączą również silniki hybrydowe o napięciu 48 V, począwszy od nowej Corsy, która niedawno została zapowiedziana. Silniki o mocy 74 kW/100 KM i 100 kW/136 KM będą wyposażone w nową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów. Dzięki temu, nowa Corsa będzie oferować klientom niezrównane w tym segmencie możliwości wyboru jednostek napędowych, począwszy od napędu w pełni elektrycznego, poprzez hybrydowy, aż po oszczędne silniki spalinowe.

Do końca bieżącego roku Opel będzie oferować aż 15 zelektryfikowanych modeli. Natomiast do 2028 roku marka Opel planuje przestawić całą gamę swoich produktów na napęd wyłącznie elektryczny, co stanowi przejaw ich zobowiązania w kierunku elektromobilności.

nowy-opel-grandland-w-salonach-kanclerz-peugeot-citroen.jpg

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt