Skonfiguruj Apple CarPlay w Twoim Oplu, Citroenie lub Peugeocie!

Opublikowano: 31 maja 2023

peugeot-408-salony-kanclerz-ruda-śląska-apple-carplay-instalaca-serwis-sprzedaz-nowy-samochód.jpg

Dlaczego warto używać Apple CarPlay w samochodzie:

 1. Bezpieczeństwo: Apple CarPlay został zaprojektowany tak, aby umożliwić korzystanie z funkcji iPhone'a w samochodzie w sposób bardziej bezpieczny. Dzięki integracji z systemem samochodu i wykorzystaniu interfejsu głosowego Siri, możesz sterować telefonem i korzystać z różnych funkcji, nie odrywając wzroku od drogi.

 2. Łatwość obsługi: CarPlay oferuje prosty interfejs, który jest łatwy do nawigacji i obsługi w samochodzie. Możesz korzystać z nawigacji, odtwarzania muzyki, wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości i innych funkcji za pomocą intuicyjnego interfejsu na ekranie samochodu lub za pośrednictwem komend głosowych Siri.

 3. Integracja z aplikacjami: CarPlay umożliwia integrację z wieloma popularnymi aplikacjami na iPhone'u, takimi jak Mapy, Wiadomości, Telefon, Muzyka, Podcasty, Audiobooki i wiele innych. Możesz mieć dostęp do tych aplikacji bezpośrednio na ekranie samochodu, co ułatwia korzystanie z nich podczas jazdy.

 4. Nawigacja i wskazówki: Dzięki CarPlay możesz korzystać z aplikacji Mapy Apple, aby otrzymywać wskazówki nawigacyjne "krok po kroku" bezpośrednio na ekranie samochodu. Możesz łatwo znaleźć miejsca, planować trasy i unikać korków drogowych, co pomaga w bardziej efektywnej i przyjemnej podróży.

 5. Integracja z Siri: Siri, asystent wirtualny firmy Apple, jest w pełni zintegrowany z CarPlay. Możesz używać komend głosowych Siri, aby wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości, odtwarzać muzykę, kontrolować ustawienia i wiele więcej. To pozwala na bezpieczne i wygodne sterowanie telefonem w trakcie jazdy.

 6. Aktualizacje oprogramowania: Apple regularnie aktualizuje system CarPlay, dostarczając nowe funkcje, poprawki błędów i ulepszenia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymujesz najnowsze funkcje i optymalne działanie CarPlay w samochodzie.

Aby skonfigurować funkcję CarPlay i używać jej z telefonem iPhone, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Upewnij się, że twój iPhone jest zaktualizowany do najnowszej wersji systemu iOS. Możesz sprawdzić to, przechodząc do "Ustawienia" na iPhonie, wybierając "Ogólne" i następnie "Aktualizacja oprogramowania".

 2. Sprawdź, czy twój samochód obsługuje funkcję CarPlay. Wiele nowszych samochodów jest wyposażonych w CarPlay, ale nie wszystkie modele i marki samochodów mają tę funkcję. Skonsultuj się z producentem swojego samochodu, aby sprawdzić, czy obsługuje on CarPlay.

 3. Jeśli twój samochód obsługuje CarPlay, upewnij się, że masz odpowiedni kabel USB do podłączenia telefonu iPhone do portu CarPlay w samochodzie. Zazwyczaj jest to port USB z oznaczeniem CarPlay.

 4. Podłącz swój iPhone do portu CarPlay za pomocą kabla USB.

 5. Po podłączeniu iPhone'a do CarPlay na ekranie samochodu powinna pojawić się ikona CarPlay lub interfejs CarPlay. Jeśli to nie nastąpi automatycznie, możesz ręcznie przełączyć się na tryb CarPlay na ekranie samochodu.

 6. Na ekranie samochodu będziesz mieć dostęp do różnych aplikacji CarPlay, takich jak Mapy, Telefon, Wiadomości, Muzyka, Podcasty i wiele innych. Możesz nawigować po tych aplikacjach, korzystając z przycisków sterujących na ekranie samochodu lub przy użyciu komend głosowych Siri.

 7. Aby skorzystać z funkcji Siri podczas korzystania z CarPlay, naciśnij przycisk na kierownicy lub na ekranie samochodu, jeśli jest dostępny. Możesz używać komend głosowych Siri, aby wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości, odtwarzać muzykę, zadawać pytania i wiele więcej.

 8. Jeśli chcesz dostosować układ i dostępne aplikacje w CarPlay, możesz to zrobić na iPhonie. Przejdź do "Ustawienia" na iPhonie, wybierz "CarPlay" i dostosuj preferencje, takie jak układ pulpitu, dostępne aplikacje i inne ustawienia.

To są ogólne kroki do skonfigurowania i korzystania z funkcji CarPlay z telefonem iPhone. Warto również zapoznać się z instrukcją obsługi swojego samochodu, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat obsługi CarPlay w danym modelu samochodu.

Jeżeli masz problem z połączeniem Apple CarPlay ze swoim Oplem lub Peugeotem, przyjedź do  Autoryzowany Salon Peugeot Kanclerz w Rudzie Śląskiej.

W zależności od samochodu, istnieją trzy sposoby sterowania funkcją CarPlay za pomocą Siri:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk poleceń głosowych na kierownicy samochodu. Po tym zadaj Siri pytanie lub poproś o wykonanie konkretnej czynności.

 2. Dotknij i przytrzymaj przycisk pulpitu CarPlay lub przycisk "Home" CarPlay na ekranie dotykowym samochodu. Następnie zadaj Siri pytanie lub poproś o wykonanie danej czynności.

 3. Jeśli twój samochód obsługuje funkcję "Hey Siri", po prostu powiedz "Hey Siri". Następnie zadaj Siri pytanie lub poproś o wykonanie konkretnej czynności. Upewnij się, że w ustawieniach Siri i wyszukiwania opcja "Reaguj na 'Hey Siri'" jest włączona. Możesz to sprawdzić, przechodząc do "Ustawienia", wybierając "Siri i Wyszukiwanie".

Siri może również podawać sugestie dotyczące kolejnych czynności w CarPlay, na przykład sugerować trasę do następnego spotkania. Sugestie Siri i funkcja CarPlay działają harmonijnie, zapewniając szybki dostęp do ulubionych aplikacji.

Jeśli masz akcesoria HomeKit, takie jak mechanizm otwierania drzwi garażowych, możesz również korzystać z sugestii Siri wyświetlanych na pulpicie CarPlay lub po prostu poprosić Siri o "Otwarcie drzwi garażowych", gdy zbliżasz się do domu.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt