Opel Vivaro-e dominuje w segmencie elektrycznych pojazdów dostawczych!

Opublikowano: 17 lipca 2023

nowy-opel-vivaro-e-elektryczne-w-salonach-kanclerz-w-rudzie-śląskiej-przyszowicach.jpg
Opel Vivaro-e, samochód dostawczy z pełnym napędem elektrycznym, potwierdził swoją dominację na polskim rynku w czerwcu i w pierwszym półroczu 2023 roku. Wśród pojazdów segmentu D Van, Vivaro-e był najczęściej wybieranym modelem zarówno w czerwcu, jak i przez pierwsze sześć miesięcy tego roku. W czerwcu br. udział Opel Vivaro-e w segmencie wyniósł imponujące 33,33%, natomiast w całym półroczu sięgnął 23,35%. To znaczący sukces potwierdzający popularność tego modelu nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy, jak na przykład Wielkiej Brytanii.

Dzięki doskonałym wynikom sprzedaży Opel Vivaro-e, marka Opel zajmuje trzecie miejsce wśród producentów samochodów dostawczych z pełnym napędem elektrycznym na polskim rynku po pierwszym półroczu 2023 roku. Udział rynkowy marki wzrósł o 2,8 punktu procentowego, osiągając 9,79%, w porównaniu do 6,97% w roku 2022.Opel Vivaro-e, samochód dostawczy z pełnym napędem elektrycznym, potwierdził swoją dominację na polskim rynku w czerwcu i w pierwszym półroczu 2023 roku.

Wśród pojazdów segmentu D Van, Vivaro-e był najczęściej wybieranym modelem zarówno w czerwcu, jak i przez pierwsze sześć miesięcy tego roku. W czerwcu br. udział Opel Vivaro-e1 w segmencie wyniósł imponujące 33,33%, natomiast w całym półroczu sięgnął 23,35%. To znaczący sukces potwierdzający popularność tego modelu nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy, jak na przykład Wielkiej Brytanii. Dzięki doskonałym wynikom sprzedaży Opel Vivaro-e, marka Opel zajmuje trzecie miejsce wśród producentów samochodów dostawczych z pełnym napędem elektrycznym na polskim rynku po pierwszym półroczu 2023 roku. Udział rynkowy marki wzrósł o 2,8 punktu procentowego, osiągając 9,79%, w porównaniu do 6,97% w roku 2022.

nowy-opel-vivaro-e-elektryczne-w-salonach-kanclerz-w-rudzie-śląskiej-w-przyszowicach.jpg
Opel Vivaro-e - lider pełnej gamy elektrycznych samochodów dostawczych na polskim rynku

Opel Vivaro-e zadebiutował jako pierwszy w pełni elektryczny samochód użytkowy niemieckiego producenta i obecnie oferuje kompletną gamę pojazdów dostawczych z napędem elektrycznym na polskim rynku - od Combo-e, poprzez Vivaro-e, aż po Movano-e. Vivaro-e, oferujący zasięg nawet do 330 km, ustala nowe standardy w zakresie łatwości obsługi, niezawodności i profesjonalizmu. Ten lekki pojazd dostawczy posiada ładowność sięgającą nawet 1 163 kg, co jest zbliżone do wersji z silnikiem spalinowym. Klienci, którzy wybierają Vivaro-e, mają możliwość wyboru spośród dwóch wariantów akumulatorów litowo-jonowych, oferujących zasięg do 330 km lub 230 km. Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność pojazdu. Dzięki mocy 100 kW (136 KM) i momentowi obrotowemu wynoszącemu 260 Nm, Vivaro-e oferuje wyższe osiągi niż większość innych elektrycznych pojazdów użytkowych. Model jest dostępny w wersjach: Furgon, Furgon Załogowy oraz Platforma z możliwością zabudowy. Dodatkowo, dostępna jest również wersja osobowa - Vivaro-e Kombi. Oferowane są dwie długości nadwozia: Long (4,95 m) i Extra Long (5,3 m). W większości wariantów Vivaro-e ma wysokość 1,9 m, co umożliwia wjazd na miejskie parkingi podziemne. Maksymalna pojemność ładunkowa Opla Vivaro-e wynosi 6,6 m3.

Opel oferuje atrakcyjne formy finansowania dla klientów zainteresowanych modelem Vivaro-e, w tym promocyjny leasing 101%. Dodatkowo, klienci nie muszą czekać na dostawę swoich pojazdów, ponieważ dealerzy posiadają szeroki wybór aut gotowych do odbioru "od ręki".

nowy-opel-vivaro-e-elektryczny-w-salonach-kanclerz-w-rudzie-śląskiej-przyszowicach.jpg

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt