Opel Corsa: lider sprzedaży w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce

Opublikowano: 9 stycznia 2024

Opel Corsa z powodzeniem obronił tytuł najpopularniejszego małego samochodu w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce w 2023 roku.

W Niemczech Corsa była najlepiej sprzedającym się samochodem w segmencie B już trzeci rok z rzędu. Liczba nowych rejestracji wyniosła łącznie prawie 54 000, co oznacza wzrost o około 7 procent w porównaniu z 2022 r.

W Wielkiej Brytanii Vauxhall Corsa był również najlepiej sprzedającym się supermini, z liczbą rejestracji wynoszącą 40 816. To trzeci rok z rzędu, kiedy Corsa jest najlepiej sprzedającym się samochodem w tym segmencie w Wielkiej Brytanii.

W Polsce Corsa była najbardziej popularnym modelem wybieranym przez klientów spośród gamy marki Opel, z liczbą rejestracji wynoszącą 2 823. Opel Corsa jest dostępny z szeroką gamą napędów, w tym z silnikiem elektrycznym. W 2023 roku co czwarta nowo zarejestrowana Corsa to Corsa Electric.

Patrick Dinger, dyrektor marki Opel w Niemczech, powiedział: „Nasza Corsa nadal jest liderem segmentu B i stanowi istotny filar naszej sprzedaży samochodów w Niemczech. To pokazuje, że w tym czasie transformacji mamy odpowiednią ofertę dla naszych klientów w postaci Corsy i Corsy Electric. W tym roku będziemy kontynuować naszą drogę transformacji, by stać się czysto elektryczną marką. Na przestrzeni całego roku, w każdej linii samochodów będziemy oferować co najmniej jeden model z napędem elektrycznym. Następca Crosslanda i nowy Grandland również będą dostępne z napędem w pełni elektrycznym”.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt