Opel Astra zdobywa nagrodę Red Dot Award 2023

Opublikowano: 24 kwietnia 2023

Opel Astra robi wrażenie od pierwszego spojrzenia - zarówno w wersji pięciodrzwiowej, jak i kombi Astra Sports Tourer. Jest to zdanie, z którym w pełni zgadza się międzynarodowe jury ekspertów, przyznających nagrodę Red Dot. W tym roku panel ekspertów, składający się z 43 sędziów, przyznał bestsellerowi kompaktowemu z Rüsselsheim nagrodę Red Dot 2023 w kategorii "Product Design". To kolejna nagroda, która dołącza do rosnącej listy wyróżnień Astrze. Model ten już zdobył m.in. "Złotą Kierownicę 2022", został wybrany "Samochodem Rodzinnym Roku 2022", a niezależne jury ekspertów German Car Awards" (GCOTY) uznało Astrę za "Niemiecki Kompaktowy Samochód Roku 2023".

"Nasza filozofia projektowania Bold and Pure naprawdę błyszczy w najnowszej generacji Opla Astry. Tak jak każdy nowy model Opel, Astra ma ekspresyjną twarz marki Opel Vizor i łączy innowacyjną technologię z emocjonalnym designem. Kokpit również został opracowany zgodnie z tą zasadą. W pełni cyfrowy panel Pure Panel można obsługiwać intuicyjnie i skupia się na najważniejszych funkcjach" - powiedział wiceprezes designu Opela, Mark Adams.
UMÓW JAZDĘ TESTOWĄ NOWĄ ASTRĄ

Odważny, ekspresyjny: Projekt Astry wyróżnia się w klasie kompaktowej.

Obecna Astra nie tylko zachwyca swoimi lokalnie bezemisyjnymi napędami hybrydowymi z możliwością podłączenia do ładowarki, ale wkrótce pojawi się także w wersji w pełni elektryczna - Astra Electric. Model ten także zachwyca klarownymi i ekscytującymi liniami bez zbędnych ozdobników. Opel Vizor (nowa twarz marki, po raz pierwszy zastosowana w Mokce i centralny element designu zewnętrznego) jest inspirowany Opel Compass, gdzie osie pionowa i pozioma - ostry fałd na masce i kształt skrzydełek lamp do jazdy dziennej - przecinają się z emblematem Opel Blitz w środku. Rozciągając się przez całą szerokość przodu, Vizor również bezszwowo integruje technologie, takie jak opcjonalne reflektory LED Intelli-Lux® i kamerę przednią systemu Intelli-Vision. Z boku następnej generacji Astry wygląda szczególnie dynamicznie dzięki wyraźnemu nachyleniu słupka C do przodu.

Z tyłu, Opel Compass powtarza się dzięki umieszczonemu centralnie Blitzowi, pionowo ustawionej lampie hamowania i lampom tylnej klasy (z energooszczędnymi diodami LED, tak jak całe oświetlenie zewnętrzne). Emblemat Blitza pełni również funkcję klamki bagażnika, który jest wykonany z najnowocześniejszego kompozytu. Ta technologia nie tylko jest lekka i sztywna, ale także pozwala na precyzyjne wykonanie detali projektowych, takich jak szczególnie smukłe lampy tylne.

Niemiecka precyzja i równowaga obowiązuje w całym wnętrzu, gdzie nastąpił technologiczny skok w czasie.

Absolutnie najważniejszym elementem nowej Astry jest Pure Panel. Ten rozległy, cyfrowy kokpit (w pełni przeszklony w zależności od wariantu) zawiera dwa 10-calowe wyświetlacze, zintegrowane - wraz z nawiewem po stronie kierowcy - w formacie poziomym. Analogowe wskaźniki prędkości i obrotów silnika w nowej Astrze przechodzą do historii. Dzięki warstwie żaluzyjnej, która zapobiega odbiciom w górę przedniej szyby, projekt zrezygnował z osłony nad wyświetlaczami, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność i atmosferę high-tech.

Projektanci i inżynierowie Opla dołożyli wszelkich starań, aby kierowca otrzymywał wszystkie niezbędne informacje i przydatne opcje obsługi, ale nie był obciążany zbędnymi danymi lub funkcjami. Dzięki ograniczeniu do minimum fizycznych elementów sterujących w postaci precyzyjnie wykonanych przycisków, Pure Panel osiąga optymalną równowagę między cyfryzacją a intuicyjną obsługą, pozbawioną irytujących bodźców wizualnych i bez potrzeby korzystania z podmenu. "Wizualny detoks" jest tu słowem kluczowym. W połączeniu z wysokiej jakości i precyzyjnie zaprojektowanymi ergonomicznymi aktywnymi fotelami z certyfikatem AGR, Astra oferuje nowoczesną atmosferę dobrego samopoczucia - wewnątrz i na zewnątrz.

Aktualna generacja Opla Astry poszerza długą listę laureatów nagrody Red Dot Award z Rüsselsheim. Liczne inne modele i narzędzia komunikacyjne Opla otrzymały już tę pożądaną nagrodę. Jako jeden z największych na świecie konkursów projektowych, "Red Dot Award" nagradza innowacyjny design w kategoriach "Product Design", "Brands & Communication Design" oraz "Design Concept" od ponad 60 lat. W 2023 roku jury oceniło produkty z 60 krajów. Ta nagroda nie jest prowadzona jako konkurs, ale raczej przez indywidualne testy produktów.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt