Nowy PEUGEOT E-308

Opublikowano: 29 maja 2023

autoryzowane-salony-kanclerz-peugeot-opel-ruda-śląska-od-ręki.jpgNowy PEUGEOT 308 z silnikiem hybrydowym i spalinowym jest liderem w segmencie sedanów C we Francji. Jest dostępny za pośrednictwem zamówień online w specjalnej, najwyższej wersji premierowej z silnikiem w 100% elektrycznym: nowy PEUGEOT E-308 FIRST EDITION.

PEUGEOT E-308 FIRST EDITION będzie napędzany całkowicie nowym silnikiem elektrycznym o mocy 115 kW (156 KM) i oferującym, w zależności od poziomu wyposażenia, zasięg do 410 km (cykl mieszany WLTP).

Bezkompromisowa odpowiedź, idealnie dostosowana do potrzeb klientów segmentu: wyjątkowy wygląd 308 łączy się z przyjemnością z jazdy charakterystyczną dla modeli PEUGEOT oraz z wiodącą w segmencie wydajnością.

Design, technologia, wydajność i produkcja w fabryce w Miluzie we Francji - pierwszy PEUGEOT E-308 FIRST EDITION zaoferuje swoim właścicielom to, co najlepsze.

PEUGEOT E-308 FIRST EDITION, dostępny wyłącznie online za pośrednictwem strony Peugeot Store.

ALLURE

Stylistyka nowego PEUGEOT E-308 FIRST EDITION jest zakorzeniona zarówno w DNA PEUGEOT, jak i w świecie dynamicznych, ekskluzywnych odniesień. Wydłużona przednia maska podkreśla sylwetkę, bryły są zmysłowe i ostre, a nowy herb marki dumnie prezentuje się na środku osłony chłodnicy. Ogólna optymalizacja architektury jest korzystna dla kabiny pasażerskiej. Z przodu, sygnatura świetlna w kształcie wachlarza otacza reflektory Matrix LED, doskonale integrując 308 z rodziną PEUGEOT, podobnie jak trójpazurowe światła LED z tyłu.

Nowa 18-calowa felga aluminiowa została opracowana specjalnie dla w 100% elektrycznej wersji PEUGEOT 308. Jej wydajność aerodynamiczna została szczególnie dobrze przemyślana, aby zoptymalizować osiągi.

DOSKONAŁOŚĆ

W nowym PEUGEOT E-308 pojawi się w pełni elektryczny układ napędowy: o mocy 115 kW (156 KM) i momencie obrotowym 270 Nm (dostępnym od 0 km/h), zapewniający natychmiastową reakcję, będzie napędzał E-308 cicho, bez wibracji i przy zerowej emisji CO2. Ten układ napędowy uzupełni obecną gamę, która obejmuje wersje hybrydowe plug-in o mocy 180 KM/132 kW i 225 KM/162 kW, a także wersje spalinowe.

Skrzynia biegów PEUGEOT E-308 optymalizuje zasięg, zachowując jednocześnie wysoki poziom osiągów i szybkości reakcji typowy dla elektrycznych układów napędowych.

Akumulator jest również nowej generacji. Jest to wysokonapięciowy akumulator o pojemności 54 kWh (51 kWh użytecznej) o nowym składzie chemicznym 80% niklu - 10% manganu - 10% kobaltu, który działa przy napięciu 400 V i zapewnia zasięg do 410 km zgodnie z protokołem WLTP.

Wydajna pompa ciepła jest montowana w standardzie, aby zapewnić optymalny komfort cieplny dla pasażerów.

Efektywność była kluczową kwestią dla inżynierów PEUGEOT E-308, ponieważ połączenie wysiłków w zakresie układu napędowego, akumulatora, aerodynamiki (optymalizacja przedniej części nadwozia i podwozia), optymalizacji masy (platforma EMP2) i zmniejszenia strat tarcia (opony klasy A) zaowocowało wyjątkowo niskimi średnimi wartościami zużycia energii.

Co więcej, aby jak najefektywniej zarządzać zużyciem energii, kierowca może wybrać tryb jazdy (ECO, NORMAL i SPORT):
- ECO, zapewniający optymalny zasięg (80 kW i 220 Nm),
- NORMAL, odpowiedni do codziennego użytku (100 kW i 250 Nm),
- SPORT, zapewniający osiągi i emocje (115 kW i 270 Nm).

A nawet, dzięki trybowi "BRAKE", zwiększone opóźnienie po zwolnieniu pedału przyspieszenia w celu optymalizacji odzyskiwania energii.

Standardowa pokładowa ładowarka trójfazowa ma moc znamionową 11 kW. Gniazdo ładowania akceptuje wszystkie tryby ładowania. Z publicznego punktu ładowania o mocy 100 kW można uzyskać od 20% do 80% naładowania w 30 minut.

EMOCJE

Nowy PEUGEOT E-308 oferuje kierowcy i pasażerom najnowszą generację PEUGEOT i-Cockpit®, rozpoznawalną dzięki :
- kompaktowej kierownicy, zapewniającej przyjemność z jazdy i kontrolowaną zwinność,
- trójwymiarowy cyfrowy wyświetlacz head-up z możliwością personalizacji,
- centralny 10-calowy ekran dotykowy.

Nacisk położono na jakość kabiny, pomysłowość dzięki w pełni konfigurowalnym wirtualnym i-toggles oraz łączność obejmującą najnowszą technologię i-Connect® Advanced, system informacyjno-rozrywkowy, który sprawia, że jazda i podróżowanie są bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące. Oferowany jest szereg usług ułatwiających codzienne życie klientów. Na smartfonach dostępna jest aplikacja MyPeugeot®, która umożliwia użytkownikom komunikację z pojazdem i zdalne programowanie ładowania lub zdalne uruchamianie wstępnej klimatyzacji termicznej. Aplikacja Free2Move e-solutions na smartfony może być wykorzystywana do planowania podróży, w szczególności poprzez przewidywanie etapów ładowania dzięki integracji stacji ładowania wzdłuż trasy.

UPRZYWILEJOWANA I BEZPIECZNA OFERTA PEUGEOT E-308 FIRST EDITION

Ten zupełnie nowy model PEUGEOT można zamówić przedpremierowo w najwyższej wersji premierowej, PEUGEOT E-308 FIRST EDITION, w 100% elektrycznej edycji opartej na poziomie wyposażenia GT i posiadającej następujące wyposażenie standardowe:
- Do wyboru 3 kolory: Okenite White, Olivine Green lub Selenium Grey,
- Silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i momencie obrotowym 270 Nm,
- 18-calowe felgi aluminiowe,
- Podgrzewane fotele z trójmateriałową tapicerką (TEP, tkanina i Alcantara®) charakterystyczną dla serii FIRST EDITION. Na przednich zagłówkach wytłoczony jest lew PEUGEOT.
- Najnowsza generacja PEUGEOT i-Cockpit® z kompaktową kierownicą, cyfrowym zestawem wskaźników 3D, 10-calowym ekranem dotykowym i konfigurowalnymi i-Toggles, naturalnym rozpoznawaniem głosu i zaawansowanym systemem informacyjno-rozrywkowym PEUGEOT i-Connect, w tym połączoną nawigacją,
- Trójfazowa ładowarka pokładowa 11 kW,
- Pakiet Drive Assist,
- Reflektory PEUGEOT Matrix LED,
- Podgrzewana kierownica.

Nowy PEUGEOT E-308 będzie produkowany w fabryce w Miluzie we Francji, a dostawy tej edycji będą realizowane od września 2023 roku.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt