NOWY PEUGEOT 508

Opublikowano: 26 maja 2023

nowy-peugeot-508-autoryzowane -salony-kanclerz-ruda-śląska.jpgWprowadzenie nowych modeli PEUGEOT 508 sedan, SW i PEUGEOT SPORT ENGINEERED przyniosło ze sobą nowy design nadwozi tych flagowych samochodów. Innowacyjny przód, z centralnie umieszczonym nowym logo marki, dodaje im dynamiki. Nowy PEUGEOT 508 wyróżniają się nowoczesnym stylem, zwłaszcza dzięki pełnej integracji grillu z bryłą przedniego zderzaka. Te nowe modele wprowadzają także nową charakterystyczną przednią sygnaturę świetlną w formie trzech pazurów, która jest znakiem rozpoznawczym marki. Jest ona harmonijnie zintegrowana z bardzo smukłymi reflektorami Matrix LED, które są montowane we wszystkich wersjach. Na tylnej części samochodów również znajdują się nowe dynamiczne światła LED, ozdobione motywem trzech pazurów, a także sekwencyjne kierunkowskazy, dodające im atrakcyjności.

EMOCJE.

508 reprezentuje to, co najlepsze w PEUGEOT pod względem przyjemności z jazdy i komfortu, uzupełnione oczywiście o systemy wspomagające jazdę, które koją i uspokajają. Należą do nich

 • Night Vision, który ostrzega kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na pasie ruchu, zanim pojawią się w wiązce świateł drogowych,
 • Półautonomiczna jazda na poziomie 2, obejmująca adaptacyjny tempomat z funkcją Stop and Go oraz asystenta utrzymania pasa ruchu,
 • Kamery o wysokiej rozdzielczości wspomagające parkowanie,
 • Kontrolowane zawieszenie z 3 trybami (Normal, Comfort i Sport)

DOSKONAŁOŚĆ.

Gama silników napędzających nowego PEUGEOT 508 i 508 SW obejmuje dwie wersje hybrydowe, nową wersję 180 KM i wersję 225 KM, wersję benzynową 130 KM i wersję wysokoprężną 130 KM. Wszystkie silniki są sparowane z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów EAT8.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED to hybryda o mocy 360 KM z napędem na 4 koła, będąca standardem w segmencie neo-performance.

PHIL YORK, DYREKTOR MARKETINGU I KOMUNIKACJI PEUGEOT: "Historia PEUGEOT jest nierozerwalnie związana ze sportami motorowymi, a nasze zaangażowanie w World Endurance Championship (WEC) z modelem PEUGEOT 9X8 jest tego dowodem. Oczywiste jest, że zasady gry uległy zmianie: elektryfikacja, także w świecie wyścigów, stała się symbolem nowoczesności, osiągów i wydajności, a nowy 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED opiera się na tych osiągnięciach, jednocześnie unowocześniając swój design, emblemat i system informacyjno-rozrywkowy".

1. Klienci

Nowe 508 są zgodne z wartościami i obawami klientów, którzy chcą pojazdu o sportowej, dynamicznej sylwetce, oferującego prawdziwe doznania na pokładzie, bez kompromisów w zakresie technologii i łączności. Klienci są świadomi troski o środowisko, poszukują wydajnych silników i przyjemności z jazdy. Nowy 508 SW dodaje praktyczności eleganckiej sylwetce zaprojektowanej dla rodzin i młodszej klienteli.

2. ALLURE: dynamiczna, nowoczesna sylwetka 

Nowe 508 wprowadzają nowoczesne akcenty w przedniej części nadwozia, w pełni integrując motyw osłony chłodnicy z objętością zderzaka, z ewoluującym wzorem i wykorzystaniem koloru nadwozia, aby jeszcze bardziej podkreślić ten nowy design. Nowy herb PEUGEOT naturalnie zajmuje miejsce na środku osłony chłodnicy, a wzór promieniuje na zewnątrz od tej sygnatury. Przód jest również unowocześniony dzięki mniej rozwarstwionej konstrukcji, z pojęciem belki znikającej wewnątrz kratki, co daje bardziej monolityczne wrażenie całości. W wersji 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED kratka jest wyjątkowa, na przemian błyszcząca i teksturowana, czarna, ostra i kocia. Sygnatura Kryptonite z trzema pazurami znajduje się na końcu maski.

Technologia Matrix LED, która jest standardem w całej gamie, optymalizuje konstrukcję reflektorów, które są niezwykle smukłe, aby wspierać koci wygląd, ostrzejszy niż kiedykolwiek w PEUGEOT. Reflektory te, zaprojektowane w jednym kawałku, stanowią technologiczne osiągnięcie, obejmujące nową sygnaturę DRL z 3 pazurami i efektem 3D, który dodaje głębi. Nowy 508 ma duży rozstaw osi wynoszący 2,79 m i długość całkowitą wynoszącą 4,75 m (Hatch). 4,75 m (Hatch) i 4,79 m (SW), przy szerokości 1,86 m ze złożonymi lusterkami wstecznymi.

Z profilu, naturalną dynamikę nowych 508 i 508 SW podkreśla nowa felga aluminiowa o nazwie EPHERRA, o średnicy 18 cali i szlifie diamentowym, łącząca design i wydajność. Pięcioramienna felga z wytłoczonym logo PEUGEOT jest teraz montowana na wszystkich kołach i całkowicie ukrywa nakrętki kół. Przednie, boczne i tylne emblematy nowego 508 zostały zmodernizowane dzięki nowej typografii i nowemu kolorowi Basalt Grey.

Z tyłu, sygnatura świetlna ewoluowała, reinterpretując motyw 3 pazurów w bardziej poziomej i dynamicznej wersji. Te w pełni diodowe światła z przewijanymi kierunkowskazami są standardem w całej gamie. Emblemat na pokrywie bagażnika został zastąpiony ciemnoszarą plakietką PEUGEOT, która biegnie przez całą szerokość centralnego czarnego pasa. Efektem jest unowocześnienie i wizualne poszerzenie tylnej części nadwozia.

Dla nowego PEUGEOT 508 dostępnych będzie 7 kolorów, w tym 3 nowe:

 • Okenite White (nowy odcień),
 • Eclipse Blue (nowy odcień),
 • Titanium Grey (nowy odcień),
 • Gris Selenium (teraz dostępny we wszystkich wersjach),
 • Artense Grey,
 • Perla Nera Black,
 • Elixir Red.

Nowy PEUGEOT 508 i 508 SW będzie dostępny w 3 poziomach wyposażenia:

 • ALLURE
 • GT
 • PEUGEOT SPORT ENGINEERED, oferujący ekskluzywny silnik.

3. EMOCJE za kierownicą: PEUGEOT i-Cockpit®

W kabinie pasażerskiej PEUGEOT i-Cockpit® jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów marki. Od dekady jest udoskonalany i modernizowany z każdą nową generacją. Nowy 508 wyznacza nowe standardy w zakresie ergonomii, jakości, praktyczności i technologii dzięki nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu PEUGEOT
i-Connect® Advanced.

Kompaktowa kierownica, będąca elementem PEUGEOT i-Cockpit®, dziesięciokrotnie zwiększa przyjemność z jazdy, oferując wyjątkową zwinność i precyzję ruchów. Na środku kierownicy znajduje się nowe logo oraz elementy sterujące systemem multimedialnym (źródła dźwięku, telefon), a także regulacja głośności i sterowanie głosowe. Umieszczony na wysokości wzroku, tuż nad kierownicą, cyfrowy zestaw słuchawkowy można w pełni skonfigurować i dostosować do własnych potrzeb. Posiada nowe tryby wyświetlania (nawigacja TomTom Connected, radio/media, pomoce w prowadzeniu, przepływ energii itp.), które można wybierać bezpośrednio z kierownicy.Umieszczony na środku deski rozdzielczej 10-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości jest nieco "zorientowany na kierowcę", optymalizując ergonomię jazdy bez wyłączania pasażera z jego odczytu i użytkowania.

Pod centralnym ekranem znajdują się wyrafinowane klawisze fortepianowe oferujące skróty do menu ogólnego, ustawień klimatyzacji, aplikacji, systemów wspomagania jazdy, telefonu, multimediów i parametrów pojazdu. Konsola środkowa ma elegancki wygląd, z nowym selektorem automatycznej skrzyni biegów. Kierowca może wybrać różne tryby 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów EAT8 jednym dotknięciem. W przypadku silników hybrydowych tryb Brake (B) aktywuje hamowanie regeneracyjne. W przypadku wersji spalinowej jest on zastąpiony trybem manualnym (M), który umożliwia kierowcy ręczny wybór włączonego biegu za pomocą łopatek umieszczonych za kierownicą.

Dostępny jest również selektor trybów jazdy, który pozwala wybrać różne rodzaje jazdy (elektryczny, ekologiczny, hybrydowy, normalny, sportowy i 4WD) w zależności od silnika. Wybrany tryb wpływa również na twardość elektronicznie sterowanego zawieszenia (Normal, Comfort i Sport), jeśli jest ono zamontowane.

4.connected EMOTION: system PEUGEOT i-Connect® Advanced

Nowe 508 oferuje doświadczenie connected experience, które jest ergonomiczne i bezproblemowe w codziennym użytkowaniu. Nowy system informacyjno-rozrywkowy pozwala każdemu kierowcy korzystać z tego, co najlepsze w świecie smartfonów i samochodów, zgodnie z jego umiejętnościami i preferencjami. Każdy kierowca może zdefiniować i zachować własne preferencje dotyczące wyświetlaczy, atmosfery i ustawień. W systemie można zapisać do 8 różnych profili. Funkcja mirroringu, która łączy smartfon z systemem informacyjno-rozrywkowym, działa bezprzewodowo. Możliwe jest również jednoczesne podłączenie dwóch telefonów obsługujących technologię Bluetooth. Cztery gniazda USB uzupełniają podłączony system (dwa USB-C pod podłokietnikiem w rzędzie 1 i dwa USB-A w rzędzie 2).

Centralny 10-calowy ekran High Definition jest w pełni konfigurowalny, z wieloma oknami i widżetami (lub skrótami), które są łatwe w użyciu i reagują jak tablet. Łatwo jest przesuwać palcem po różnych menu od lewej do prawej, od góry do dołu w celu wyświetlenia powiadomień lub za pomocą stuknięcia trzema palcami, aby wyświetlić ścianę aplikacji. Podobnie jak na smartfonie, łatwo jest powrócić do strony głównej w dowolnym momencie, naciskając klawisz fortepianowy "Home". W górnej części ekranu znajduje się stały baner wyświetlający informacje o temperaturze zewnętrznej, klimatyzacji, pozycji na stronach widżetów, danych łączności, powiadomieniach i godzinie. PEUGEOT i-Connect® Advanced jest wyposażony w wydajny system nawigacji TomTom®. Aby zapewnić optymalną czytelność, mapa może być wyświetlana w trybie pełnoekranowym. System jest aktualizowany "over the air", czyli bezpośrednio poprzez transmisję danych za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej.

Codzienny sprzymierzeniec dla większego bezpieczeństwa i łatwości użytkowania, komenda rozpoznawania głosu w języku naturalnym "OK PEUGEOT" zapewnia dostęp do wszystkich żądań związanych z funkcjami informacyjno-rozrywkowymi. Aby pomóc użytkownikom i odpowiedzieć na wszelkie pytania, system zawiera dokumentację pokładową i samouczki.

5. Technologiczny dreszczyk emocji: systemy wspomagające jazdę

Nowy PEUGEOT 508 jest wyposażony w szeroką gamę systemów wspomagających jazdę i urządzeń najnowszej generacji, zasilanych informacjami zbieranymi przez kilka kamer i liczne radary.

Wyposażenie to sprawia, że jazda, manewrowanie i podróże stają się bezpieczniejsze i płynniejsze:

 • Adaptacyjny tempomat z funkcją Stop and Go i regulowaną odległością między pojazdami.
 • Automatyczne hamowanie awaryjne z ostrzeżeniem przed kolizją: wykrywa pieszych i rowerzystów, w dzień i w nocy, przy prędkościach od 7 km/h do 140 km/h.
 • Aktywny układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z korektą toru jazdy.
 • Driver Attention Alert, który wykrywa utratę czujności podczas długich okresów jazdy i przy prędkościach przekraczających 65 km/h, analizując mikro-ruchy kierownicy.
 • Rozszerzone rozpoznawanie i wyświetlanie na cyfrowym zestawie wskaźników znaków drogowych: stop, droga jednokierunkowa, zakaz wyprzedzania, koniec zakazu wyprzedzania, oprócz zwykłych ostrzeżeń o prędkości.
 • System Night Vision do wykrywania żywych istot (pieszych/zwierząt) przed pojazdem w nocy lub przy ograniczonej widoczności. Zasięg systemu gwarantuje wykrywanie poza zasięgiem świateł drogowych, a wyświetlacz podczerwieni w cyfrowym zestawie wskaźników znajduje się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.
 • Monitorowanie martwego pola.
 • Kamery wspomagające parkowanie o wysokiej rozdzielczości.
 • Indeksowanie lusterek po włączeniu biegu wstecznego.
 • Reflektory Matrix LED zapewniające maksymalne wykorzystanie mocy świateł drogowych bez oślepiania innych pojazdów.
 • Kontrolowane tłumienie z 3 trybami jazdy (Normal, Comfort i Sport).

Również inne elementy wyposażenia ułatwiają codzienne użytkowanie nowego PEUGEOT 508:

 • Dostęp i uruchamianie bez użycia rąk,
 • Dostęp do bagażnika za pomocą zmotoryzowanej pokrywy bagażnika,
 • Podgrzewana przednia szyba,
 • Alarmy: obwodowy, objętościowy, antyporwaniowy i superkondensacyjny,
 • Duży elektryczny szyberdach z welurem.

6. EMOTION na drodze: przyjemność z jazdy

W nowym PEUGEOT 508 przyjemność z jazdy jest zakorzeniona bardziej niż kiedykolwiek: wzorowe trzymanie się drogi, najwyższy komfort jazdy, doskonała przyjemność z jazdy i perfekcyjne prowadzenie w mieście. Korzysta z technologii i doświadczenia marki:

 • Platforma, która nie tylko oferuje doskonałe właściwości dynamiczne, ale także pomaga zmniejszyć masę z korzyścią dla zużycia paliwa, bezpieczeństwa biernego i osiągów,
 • Wzmocniona technika spawania nadwozia z użyciem kleju strukturalnego dla zwiększenia sztywności i zagwarantowania trwałości,
 • Filtrowana przednia kołyska zapewniająca optymalne tłumienie zawieszenia,
 • Wielowahaczowa oś tylna połączona, w zależności od wersji, ze zmiennym, sterowanym zawieszeniem z 3 trybami: Normal, Comfort i Sport,
 • Regulowane ustawienia zawieszenia dla każdego silnika w celu zagwarantowania najlepszego możliwego poziomu komfortu pionowego i filtrowania nierówności nawierzchni,
 • Kalibracja elektrycznie wspomaganego układu kierowniczego w celu zapewnienia płynnego/sztywnego kompromisu w każdej sytuacji na drodze,
 • Promień skrętu między krawężnikami wynoszący 10,8 m, zapewniający wyjątkową zwrotność,
 • Opony w rozmiarach od 17 do 20 cali.W przypadku wersji PEUGEOT SPORT ENGINEERED, inżynierowie PEUGEOT SPORT dostosowali podwozie z określonymi ustawieniami, aby osiągnąć bardzo wysoki poziom komfortu i prowadzenia:
 • Zoptymalizowane zmienne tłumienie z trzema trybami (Hybrid/Comfort/Sport),
 • Obniżona wysokość jazdy, rozstaw kół poszerzony o 24 mm z przodu i 12 mm z tyłu,
 • Wentylowane przednie tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm i stałe czterotłoczkowe zaciski hamulcowe w kolorze "Kryptonite" z napisem PEUGEOT SPORT ENGINEERED,
 • 20-calowe koła z oponami Michelin© Pilot Sport 4S.

7. EMOCJE na pokładzie: dobre samopoczucie i komfort

Nowy PEUGEOT 508 oferuje szeroką gamę wyposażenia, które pozwala w pełni cieszyć się podróżą. Przednie fotele są wyjątkowo wygodne i zostały wyróżnione znakiem AGR (Aktion für Gesunder Rücken) przyznawanym przez niezależne niemieckie stowarzyszenie ekspertów w dziedzinie ergonomii i zdrowia pleców. Oznaczenie to nagradza zarówno ergonomię, jak i zakres regulacji przednich foteli. Mogą być one wyposażone w elektryczną regulację, z dwoma ustawieniami pamięci dostępnymi dla kierowcy, a także masaż pneumatyczny z 8 różnymi programami (w tym 3 nowymi) i podgrzewanie siedzeń. Konstrukcja foteli została przemyślana tak, aby podkreślić jakość użytych materiałów, z dwoma nowymi tapicerkami w standardzie dla wersji ALLURE i GT, TEP / Fabric dla pierwszego poziomu wyposażenia i TEP / Alcantara® dla wersji GT.

Nadal dostępne jako opcja, dwa wykończenia ze skóry Nappa (w kolorze Mistral lub Red) mają teraz nowy emblemat marki wytłoczony na przednich zagłówkach. W wersji PEUGEOT SPORT ENGINEERED, specyficzna tapicerka jest kontynuowana i nadal jest ozdobiona charakterystyczną nicią w kolorze kryptonitu, która podkreśla również deskę rozdzielczą, podłokietniki i piankowe nakładki na konsolę. Pomiędzy przednimi fotelami konsola środkowa rozciąga się na dedykowane miejsce do bezprzewodowego ładowania telefonu. Pozostała część konsoli jest w całości przeznaczona do przechowywania i praktyczności, z 2 uchwytami na kubki o dużej średnicy. Pod przednim środkowym podłokietnikiem znajdują się 2 gniazda USB typu C (ładowanie/dane i tylko ładowanie) w schowku o pojemności 6,4 litra. Rząd 2 posiada 2 gniazda ładowania USB A na wszystkich poziomach, z tyłu konsoli środkowej. Nowy PEUGEOT 508 jest standardowo wyposażony w dwuczęściową kanapę (60/40) z klapą na narty. W modelu 508 SW dodano elementy sterujące do składania oparć kanapy, dostępne z bagażnika.

Pojemność bagażnika wynosi od:

 • 487 do 1 537 litrów dla sedana,
 • 530 do 1 780 litrów dla SW.

Aby zapewnić praktyczność na co dzień, bagażnik jest wyposażony w gniazdo 12 V na lewym wykończeniu bagażnika, dwa światła LED, pasy mocujące i haczyki na torby. 508 SW posiada również aluminiowe szyny bagażnika z 4 przesuwanymi hakami do zabezpieczenia ładunku. Pokrywa bagażnika jest wyposażona w silnik, który w zależności od wersji może służyć do funkcji dostępu. Otwiera się automatycznie...

 • Przesuwając stopę pod zderzakiem,
 • Poprzez naciśnięcie przycisku na kluczyku zdalnego sterowania,
 • Poprzez naciśnięcie zewnętrznego elementu sterującego na tylnej klapie,
 • lub przez naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej.

We wnętrzu nowego 508 niebieskie oświetlenie ambientowe LED na desce rozdzielczej, panelach przednich drzwi i konsoli środkowej rozprasza delikatne światło i przyczynia się do wyrafinowanej atmosfery w kabinie. Aby zapewnić zdrowy klimat we wnętrzu, 508 jest wyposażony w system AQS ("Air Quality System"), który stale monitoruje jakość powietrza wchodzącego do kabiny i jest w stanie automatycznie aktywować recykling powietrza. Opracowany we współpracy z FOCAL®, francuską marką specjalizującą się w dziedzinie audio, system FOCAL® Premium Hi-Fi w nowym PEUGEOT 508 jest wynikiem kilkuletniej współpracy projektowej.

Składa się on z 10 głośników wyposażonych w ekskluzywne, opatentowane technologie: 

 • 4 aluminiowe głośniki wysokotonowe z odwróconą kopułką TNF,
 • 4 głośniki niskotonowe/średniotonowe z membraną z włókna szklanego i 165-milimetrowym zawieszeniem TMD ("Tuned Mass Damper"),
 • 1 głośnik centralny z membraną z włókna szklanego,
 • 1 subwoofer Power Flower™.

Są one połączone z 12-kanałowym wzmacniaczem o mocy 690 W (technologia wzmocnionej klasy D). Zespoły PEUGEOT i FOCAL® pracowały wspólnie nad ustaleniem indywidualnych lokalizacji dla każdego głośnika, aby zapewnić wszystkim pasażerom całkowite zanurzenie. Na pokładzie scena dźwiękowa jest stabilna i precyzyjna, głosy są wyraźne i szczegółowe, a basy głębokie i mocne. Zupełnie nowy tryb odsłuchu Front-Optimized oferuje pasażerom siedzącym z przodu rewelacyjne wrażenia.

8. DOSKONAŁOŚĆ i wydajność: układy napędowe

Dostępne są dwa hybrydowe układy napędowe z napędem na 2 koła:

 • NOWOŚĆ PLUG-IN HYBRID 180 e-EAT8: napęd na 2 koła / połączenie silnika PureTech o mocy 150 KM (110 kW) i silnika elektrycznego o mocy 81 kW połączonego z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów e-EAT8,
 • PLUG-IN HYBRID 225 e-EAT8: napęd na 2 koła / połączenie silnika PureTech o mocy 180 KM (132 kW) i silnika elektrycznego o mocy 81 kW w połączeniu z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów e-EAT8.

W wersjach 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED oferowany jest akumulatorowy silnik hybrydowy z napędem na 4 koła opracowany przez PEUGEOT SPORT:

 • PLUG-IN HYBRID4 360 e-EAT8: napęd na 4 koła / z przodu połączenie silnika PureTech o mocy 200 KM (147 kW) i silnika elektrycznego o mocy 81 kW sprzężonego z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów e-EAT8 / z tyłu silnik elektryczny o mocy 83 kW i strategia zarządzania energią zaczerpnięta z PEUGEOT 9X8.

Akumulator litowo-jonowy w modelach 180, 225 i 360 plug-in hybrid ma pojemność 12,4 kWh i moc 102 kW. Dostępne są dwa rodzaje ładowarki pokładowej: standardowa ładowarka jednofazowa o mocy 3,7 kW oraz opcjonalna ładowarka jednofazowa o mocy 7,4 kW (standard w PEUGEOT SPORT ENGINEERED).

Szacowane czasy ładowania są następujące:

 • Z Wall Box (32 A) 7,4 kW i z wbudowaną ładowarką jednofazową 7,4 kW, pełne ładowanie można przeprowadzić w ciągu 1 godziny i 40 minut,
 • Ze wzmocnionego gniazda (14 A) i przy użyciu jednofazowej ładowarki pokładowej o mocy 3,7 kW pełne ładowanie można przeprowadzić w ciągu 3 godzin i 25 minut,
 • Ze standardowego gniazdka (8 A) i z jednofazową ładowarką pokładową o mocy 3,7 kW pełne ładowanie trwa około 7 godzin 05 minut.

Dostępne są również trzy silniki spalinowe:

 • PureTech 130 EAT8: 3-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 130 KM i pojemności 1,2 litra jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów EAT8 i systemem Stop & Start.
 • BlueHDi 130 EAT8: 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności skokowej 1,5 litra i mocy 130 KM jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów EAT8 i systemem Stop & Start.
 • PureTech 218 EAT8: tylko dla krajów eksportowych (Afryka, Bliski Wschód, Azja), 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 218 KM i pojemności 1,6 litra, który jest zgodny z przepisami dotyczącymi kontroli emisji obowiązującymi w danych krajach i jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Należy zauważyć, że silniki w Europie są zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi kontroli zanieczyszczeń €6.e i wszystkie są wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, co jest gwarancją spokoju i wydajności.

9. DOSKONAŁOŚĆ i codzienna przyjemność: usługi  

W zależności od kraju, w którym są sprzedawane, nowe PEUGEOT 508 można kupić na stronie internetowej marki, która umożliwia w 100% bezpieczne zakupy cyfrowe ("Selling On line"). Klienci mogą kupić nowy pojazd, wymienić stary i sfinansować zakup za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Klienci mogą również wybrać bezpłatną dostawę pojazdu do domu.Aby wspierać swoich klientów w transformacji energetycznej, marka PEUGEOT oferuje szereg usług opartych na kilku filarach. PEUGEOT Easy-Charge ułatwia dostęp do różnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów zelektryfikowanych:

 • Gama rozwiązań w zakresie ładowania w domu lub w miejscu pracy, za pośrednictwem szerokiej gamy urządzeń (wzmocnione gniazdo, Wall box, Smart Wall box itp.), diagnostyka w celu oceny wymaganej instalacji elektrycznej i najlepszego rozwiązania w zakresie ładowania, a także ostateczna instalacja, dzięki rekomendowanym partnerom.
 • Publiczna oferta ładowania za pośrednictwem Free2Move eSolutions, dająca dostęp do sieci ponad 350 000 punktów ładowania w Europie: wybór punktów ładowania w zależności od odległości, prędkości i ceny ładowania.

PEUGEOT Easy-care został zaprojektowany, aby uspokoić kupujących w procesie odkrywania i pomóc im cieszyć się samochodem z pełnym spokojem, dzięki:

 • Nowe symulatory i cyfrowe podróże, które pomogą klientom odkryć tajniki mobilności elektrycznej na stronach internetowych marki PEUGEOT,
 • Indywidualne umowy serwisowe i pomoc drogowa, które mogą być zawarte w jednym pakiecie finansowym, aby klienci mogli cieszyć się swoim pojazdem z pełnym spokojem,
 • Certyfikat pojemności akumulatora w momencie serwisowania, ułatwiający odsprzedaż zelektryfikowanego pojazdu poprzez zagwarantowanie poziomu pojemności jego akumulatora,
 • Akumulator jest objęty gwarancją na 8 lat lub 160 000 km.

Wreszcie, za pomocą aplikacji MyPeugeot® na smartfona, w zależności od wersji, można :

 • Uruchomienie lub zaprogramowanie kondycjonowania termicznego. Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu komfortu, funkcja ta optymalizuje zasięg, gdy pojazd jest podłączony (szybsza zbieżność ustawionej temperatury podczas fazy rozruchu), przewidując optymalną temperaturę pracy akumulatora.
 • Zdalna konsultacja, programowanie, uruchamianie lub odraczanie ładowania akumulatora. Oprócz znacznej oszczędności czasu, jest to również sposób na uniknięcie wydatków lub zużycia więcej niż to konieczne. Instrukcje wysyłane do pojazdu są przekazywane w czasie rzeczywistym.
 • Oferowanie wirtualnego dziennika serwisowego, który umożliwia przechowywanie wszystkich faktur i listy usług wykonanych w pojeździe w ramach sieci w pliku elektronicznym. Oprócz tego, że jest to przyjazne dla środowiska, jest to bardzo przydatne, gdy chcesz odsprzedać swój pojazd i zwiększyć jego wartość. Daje to pewność przyszłemu nabywcy i zapewnia szybką odsprzedaż.
 • Przesyłanie do pokładowego systemu nawigacji informacji o ostatnio odbytych podróżach zdalnie, z wyprzedzeniem na smartfonie, to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie czasu podczas uruchamiania pojazdu. To samo dotyczy szybkiego znalezienia miejsca parkingowego na drodze publicznej po zakończeniu podróży. Nie wspominając już o tym, że nie trzeba już pisać na klawiaturze, aby się zrozumieć i ryzykować wypadek. System nawigacji jest zaprogramowany tak, aby analizować i wykonywać polecenia wypowiadane przez kierowcę.
 • Nowy PEUGEOT 508 trafi na rynek latem 2023 roku. Będą produkowane we Francji, w fabryce w Miluzie.

nowy-peugeot-508-sedan-autoryzowane -salony-kanclerz-ruda-śląska-przyszowice.jpg

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt