NOWY PEUGEOT 2008. Przebojowy i zwinny SUV z zasięgiem do 406 km - zamów już dziś!

Opublikowano: 26 czerwca 2023

PEUGEOT 2008, będąc bestsellerem na rynku SUV-ów od ponad trzech lat, wkracza dziś w nową erę pod względem stylu, technologii i elektryfikacji napędu. Nowy model jest już dostępny w Polsce. PEUGEOT 2008, będąc bestsellerem na rynku SUV-ów od ponad trzech lat, wkracza dziś w nową erę pod względem stylu, technologii i elektryfikacji napędu. Nowy model jest już dostępny do zamówień w nszym Salonie Kanclerz w Rudzie Śląskiej!

Główne atuty PEUGEOT 2008 to:

  1. Więcej ALLURE - charakteryzuje go elegancki wygląd SUV-a o wyrazistej stylistyce, który przyciąga uwagę.

  2. Więcej EMOCJI za kierownicą - zapewnia je niezrównany PEUGEOT i-Cockpit® 3D, który posiada centralny ekran o wysokiej rozdzielczości o przekątnej 10 cali. Dodatkowo, kierowca może cieszyć się doskonałym wyczuciem drogi.

  3. Więcej DOSKONAŁOŚCI - nowy model oferuje wydajny silnik elektryczny, który zapewnia zasięg do 406 km* w cyklu mieszanym WLTP. Ponadto, pojazd wyposażony jest w nowoczesne technologie pokładowe.

*Zasięg może się różnić w zależności od warunków jazdy i innych czynników.

PEUGEOT 2008, który został wprowadzony na rynek pod koniec 2019 roku i wyprodukowany w liczbie około 700 000 sztuk, od razu zyskał uznanie i uplasował się w czołówce najlepiej sprzedających się SUV-ów z segmentu B w Europie. W roku 2021 zdobył nawet pierwsze miejsce na podium. Jednym z kluczowych czynników sukcesu tego modelu jest wersja E-2008, która była pionierem w elektryfikacji tego segmentu. Już w 2019 roku została wprowadzona na rynek i cieszyła się dużym zainteresowaniem, osiągając liczbę produkcji ponad 75 000 sztuk. W roku 2022, wersja z napędem elektrycznym stanowiła 17,4% całkowitej sprzedaży tego modelu i zajęła czołowe miejsce wśród elektrycznych SUV-ów z segmentu B w Europie.

Nowy PEUGEOT 2008 jest wytwarzany w zakładzie w Vigo w Hiszpanii. Dostępna jest trzy wersje modelu: ACTIVE, ALLURE oraz GT, a także cztery rodzaje silników, w tym 100% elektryczny napęd o mocy 115 kW / 156 KM, który oferuje imponujący zasięg sięgający 406 km* w cyklu mieszanym WLTP. Kolejnym ciekawym elementem jest fakt, że już w 2024 roku gama PEUGEOT 2008 zostanie rozszerzona o nowy napęd hybrydowy.

*Zasięg może się różnić w zależności od warunków jazdy i innych czynników.

Nowy PEUGEOT 2008 - jakie zmiany?

PEUGEOT 2008, jako drugi model marki po PEUGEOT 508 i 508 SW, otrzymał nową charakterystyczną sygnaturę świetlną. Jest ona rozpoznawalna dzięki trzem pionowym świetlnym pazurom, które zostały wbudowane w wstawki w zderzaku i pokryte błyszczącym, czarnym lakierem.

Nowy PEUGEOT 2008 prezentuje oryginalny przód z nowym logo PEUGEOT. Jest on wyraźnie szerszy i przyciąga uwagę nietypowym bocznym wzorem, który sięga aż do reflektorów i podkreśla pionową i silną sylwetkę samochodu. W przypadku wersji ACTIVE, przedni panel wyróżnia się poziomym wzorem, polakierowanym na błyszczący, czarny kolor. W wersjach ALLURE i GT, na przedzie pojawia się pionowy motyw w kolorze nadwozia, który rozciąga się aż do delikatnie przyciemnionych wstawek, podkreślając pionowy układ przodu. Ten sam kolor motywu, pasujący do koloru nadwozia, sprawia, że grill harmonijnie komponuje się ze zderzakami, dodając wrażenia solidności.

PEUGEOT 2008 został również wyposażony w obręcze kół wykonane ze stopu lekkiego metalu, o unikalnym wzorze, który nawiązuje do stylistyki znanego z PEUGEOT 408. Oferowane są różne modele, począwszy od 16-calowych felg SILOM (w wersji ACTIVE), przez 17-calowe obręcze KARAKOY (ALLURE i GT), aż po 18-calowe felgi EVISSA (opcjonalnie w wersji GT). Wszystkie modele aluminiowych felg mają czteroramienną konstrukcję z osłoną z logo PEUGEOT, która maskuje śruby mocujące.

Wszystkie wersje PEUGEOT 2008 obecnie są wyposażone standardowo w 10-calowy centralny ekran dotykowy, co stanowi ulepszenie w porównaniu do poprzedniej wersji, gdzie ekran miał 7 cali w dwóch podstawowych wersjach wyposażenia. Ten nowy ekran umożliwia obsługę funkcji radia i telefonu w przypadku wersji ACTIVE, a także najnowszej generacji systemów informacyjno-rozrywkowych PEUGEOT i-Connect® i PEUGEOT i-Connect® Advanced.

W wersjach ALLURE i GT, centralny ekran jest wykonany w technologii HD. Dodatkowo, pod ekranem znajdują się przełączniki klawiszowe, które zapewniają szybki dostęp do najważniejszych funkcji.

Nowy PEUGEOT 2008 posiada zaawansowany system Grip Control, który umożliwia dostęp do trzech trybów jazdy: piasek, błoto i śnieg, poprawiając skuteczność napędu w różnych warunkach. Ten system Grip Control jest dostępny w kombinacji z oponami wielosezonowymi o oznaczeniu „3PMSF”.

Jeszcze bardziej efektywny energetycznie PEUGEOT E-2008 z zasięgiem do 406 km

Będący pionierem wśród w 100% elektrycznych SUV-ów z segmentu B PEUGEOT E-2008 jest wyposażony w nowy silnik montowany również w nowym PEUGEOTE-308. Maksymalna moc została zwiększona o 15%, ze 100 kW/136 KM do 115 kW/156 KM, a pojemność akumulatora trakcyjnego z 50 kWh do 54 kWh. Intensywne prace nad zwiększaniem efektywności energetycznej pozwoliły pogodzić wzrost osiągów ze zwiększeniem zasięgu z poprzednich 345 do nawet 406 km* (w cyklu mieszanym WLTP).

W nowym PEUGEOT E-2008 dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych, dostosowanych do wszelkich sposobów użytkowania samochodu i rodzajów terminali ładowania: ładowarka prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW w standardzie bądź ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW w opcji.

Szacunkowe czasy ładowania od 20% do 80% wynoszą: około 30 minut z terminala publicznego (100 kW), 4 godziny 40 minut z terminala typu Wall Box (7,4 kW) i 11 godzin 10 minut ze wzmocnionego gniazdka domowego (3,2 kW).

Najnowszej generacji systemy informacyjne PEUGEOT z dostępem do Internetu

Nowy PEUGEOT 2008 oferuje najnowszej generacji systemy informacyjne, które umożliwiają dostęp do Internetu. W standardzie, wersja ALLURE jest wyposażona w system PEUGEOT i-Connect®, a wersja GT może być opcjonalnie wyposażona w system PEUGEOT i-Connect® Advanced.

Oba systemy są obsługiwane poprzez intuicyjny, wielookienkowy 10-calowy centralny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który można spersonalizować za pomocą widżetów lub skrótów. Działa on podobnie jak ekran smartfona, umożliwiając łatwe przesuwanie palcem po menu w poziomie lub pionie, aby wyświetlić powiadomienia oraz dostęp do bloku aplikacji poprzez naciśnięcie ekranu trzema palcami.

Nowy Peugeot 2008 w salonach Kanclerz

Jeśli zainteresował Cię nowy Peugeot 2008 – nie czekaj! Odwiedź salony Kanclerz! Poznaj nowego Peugeota „na żywo”, skorzystaj z jazdy próbnej. Nasi doradcy przedstawią Ci wszystkie dostępne sposoby finansowania auta. 

Nowy Peugeot 2008 to także świetny pomysł na auto dla firmy, np. dla przedstawiciela handlowego. Porozmawiaj z naszymi doradcami w salonie Kanclerz. Oferujemy wszystkie formy finansowania dla firm – w tym korzystny leasing. 

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt