Opel Corsa: najlepszy mały samochód w Europie

Opublikowano: 20 września 2023

Nowy Opel Corsa zwycięzcą konkursu "autonis"

Opel Corsa, najlepiej sprzedający się mały samochód w Niemczech i Wielkiej Brytanii w 2021 i 2022 roku, zdobył prestiżową nagrodę "Best New Design of 2023" w plebiscycie "autonis". Aż 14.500 czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego "Auto Motor und Sport" oddało głos na nowego Opla Corsę, co stanowi aż 53,7% wszystkich głosów w kategorii "Mały samochód". Nowy Opel Corsa wyróżnia się nowoczesnym, wyrazistym designem z charakterystycznym przednim pasem Opel Vizor i w pełni cyfrowym kokpitem. Auto dostępne jest również w wersji elektrycznej z zasięgiem do 402 kilometrów. Nagroda "autonis" to już drugie z rzędu prestiżowe wyróżnienie dla Opla w kategorii designu. W ubiegłym roku Opel Rocks-e zdobył nagrodę w kategorii "Pojazdy Mini".

Opel Corsa: śmiały i przejrzysty design

Nowy Opel Corsa to nie tylko najlepiej sprzedający się mały samochód w swoim segmencie, ale także jeden z najładniejszych. Auto wyróżnia się wyrazistym designem z charakterystycznym przednim pasem Opel Vizor. Czarna osłona pokrywa przód Corsy i płynnie łączy w jedną całość osłonę chłodnicy, reflektory LED oraz centralnie umieszczony emblemat błyskawicy Opel Blitz. Z boku, „przełamujący się” słupek C sprawia wrażenie, jakby dach dosłownie unosił się nad samochodem. Z tyłu, nazwa Corsa pojawia się teraz na środku pokrywy tylnej.

W pełni cyfrowy kokpit

Nowy Opel Corsa oferuje również w pełni cyfrowy kokpit z nowym systemem informacyjno-rozrywkowym. System ten zapewnia kierowcy dostęp do najważniejszych informacji, takich jak nawigacja, tempomat czy system audio.

Elektryczna Corsa z zasięgiem do 402 kilometrów

Nowy Opel Corsa dostępny jest również w wersji elektrycznej. Auto napędzane jest silnikiem o mocy 115 kW i oferuje zasięg do 402 kilometrów.

Nagroda "autonis"

Nagroda "autonis" to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów motoryzacyjnych w Europie. Konkurs organizowany jest przez niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Motor und Sport".

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt