Nowe logo Opla

Opublikowano: 26 czerwca 2023

Opel zaprezentował dziś w Rüsselsheim nową interpretację swojego kultowego logo "Blitz", które pojawi się na seryjnie produkowanych samochodach począwszy od 2024 roku. Będzie ono nadal centralnym elementem kompasu Opla, jednym z głównych składników ekscytującej i uznanej filozofii projektowania producenta samochodów z Rüsselsheim. Jednocześnie będzie dumnie prezentować się na środku przedniego grilla Opel Vizor. Błyskawica, czyli po niemiecku "Blitz", jest ściśle związana z elektrycznością i reprezentuje podejście Opla do elektromobilności.

"Nasz "Blitz" jest teraz bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej. Nie tylko symbolizuje nasze zaangażowanie w demokratyzację innowacji i mobilności, ale także wyraża nasze zaangażowanie w stanie się w pełni elektryczną marką w Europie do 2028 roku. W tym roku nasza gama zelektryfikowanych samochodów obejmie już 15 modeli. Dlatego możemy z dumą powiedzieć, że Opel jest elektryczny" - powiedział dyrektor generalny Opla Florian Huettl.

"Blitz" odzwierciedla filozofię marki polegającą na odważnym i czystym designie. Wyostrzona, odważna nowa błyskawica przecina przezroczysty pierścień otaczający emblemat "Blitz", podkreślając bardziej progresywny i nowoczesny wygląd naszego kultowego logo. Jest on dumnie umieszczony w centrum naszego kompasu, który jest kluczową zasadą naszego projektu graficznego. Kompas stanowi podstawę naszych przednich, tylnych i wewnętrznych elementów projektu" - powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania.

Niemiecki producent samochodów będzie stopniowo wprowadzał nowe logo "Blitz" w całej gamie swoich modeli w nadchodzących latach, a pierwszy seryjnie produkowany samochód z nowym wizerunkiem marki ma zostać wydany w 2024 roku. Dyrektor generalny Opla Florian Huettl zapowiedział jednak, że nowe logo zobaczymy już w tym roku. "IAA Mobility to jedne z największych targów motoryzacyjnych na świecie. Jest to zatem idealne miejsce, aby z dumą zaprezentować nasz nowy "Blitz" szerokiej międzynarodowej publiczności. Dodatkowo zaplanowaliśmy również niespodziankę. Odwiedzający nasze stoisko w Monachium będą zachwyceni" - powiedział.

Zobacz materiał prezentujący nowe logo Opla: YouTube.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt