Cyfrowa instrukcja obsługi w Oplu

Opublikowano: 23 lutego 2023

Instrukcje obsługi pojazdów marki Opel będą teraz dostępne w formie cyfrowej, a nie papierowej. Zamiast grubego tomu, wszystkie nowe pojazdy Opla, w tym Mokka, Grandland i nowa Astra oraz ich odmiany elektryczne, będą dostarczane z krótką książeczką. Klienci mogą szybko i łatwo uzyskać szczegółową cyfrową instrukcję obsługi Opla za pomocą kodu QR znajdującego się na tak zwanym Quick Guide.

Cyfrowa instrukcja obsługi Opla

Dyrektor sprzedaży Opel w Niemczech, Stefan Moldaner: "Dla Opla odpowiedzialność to nie tylko stanie się w pełni elektryczną marką do 2028 roku. Odpowiedzialność oznacza również zachowanie wszystkich zasobów związanych z motoryzacją, w tym instrukcji obsługi wkładanej do każdego samochodu. Nazywamy to "greenovation". Nowy format cyfrowy i drukowana skrócona instrukcja obsługi oszczędzają papier i surowce; są też przyjazne dla użytkownika w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wszystko to sprawia, że nasze twierdzenie o 'greenovation' jest holistyczne."

Od teraz folder podręcznika dla systemu rozrywki i każdego modelu Opla jest przyjazny dla środowiska. Wcześniej instrukcja samochodu Opel liczyła około 500 stron na samochód. Dzięki skróconemu przewodnikowi i książeczce serwisowej, całość liczy teraz tylko około 100 stron, co pozwala zaoszczędzić 80 procent papieru! W ten sposób zapotrzebowanie na druk w samym Oplu zmniejsza się o setki milionów stron rocznie, jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję samochodów i towarzyszącą im produkcję instrukcji obsługi.

Opel przyjany dla środowiska

Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym Opel nie tylko zaspokaja potrzebę wielu klientów dotyczącą mniejszej ilości papieru w pojeździe, ale także dostarcza szybki przewodnik i kod QR ułatwiający czytanie instrukcji obsługi Opla. Komplet informacji jest łatwo dostępny online, gdziekolwiek jesteś, w każdej chwili. Co więcej, w aplikacji "myOpel" wkrótce znajdzie się link do cyfrowej instrukcji obsługi. Również krótkie filmy instruktażowe, które można odtworzyć na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego w takich pojazdach jak nowy Opel Astra, oferują pomocne wskazówki dotyczące działania różnych systemów wspomagających kierowcę. Eliminuje to konieczność sięgania po instrukcję obsługi i męczącego wertowania stron.

Tagi

Jazda testowa Wizyta w serwisie Newsletter Kontakt