Wymiana rozrządu Ruda Śląska

Rozrząd to popularna nazwa układu rozrządu, będącego jedną z najważniejszych części składowych każdego silnika spalinowego (zasilanego benzyną, olejem napędowym albo gazem LPG).  Wymiana rozrządu to czynność niezwykle precyzyjna, która wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi (np. blokad kół) oraz znajomości znaków, znajdujących się na elementach silnika. Jeden mały błąd może doprowadzić do rozsynchronizowania albo całkowitego zniszczenia silnika. Dlatego klientom z Rudy Śląskiej polecamy skorzystanie z usług najlepszych warsztatach samochodowych. Takich jak ASO Kanclerz

Umów wizytę

Wymiana oleju silnikowego Ruda Śląska

Wymiana rozrządu – co to jest?

Wymiana rozrządu polega na zamontowaniu w silniku nowego napędu rozrządu: paska rozrządu albo łańcucha rozrządu, w zależności od zastosowanej technologii przez producenta silnika. 

Poza tym wymienia się także pompę cieczy chłodzącej i elementy dodatkowe, prowadzące pasek (koło pasowe itd.) lub łańcuch (ślizgi, itd.).

W niektórych przypadkach niezbędna jest także wymiana napinacza paska rozrządu albo napinacza hydraulicznego łańcucha rozrządu. W przypadku łańcucha rozrządu wymienia się także olej silnikowy. Cały proces usługi jest bardzo złożony, dlatego klientom z Rudy Śląskiej polecamy skorzystanie z usług serwisu Kanclerz.
 

Umów wizytę

Kiedy wymieniać rozrząd?

Wymiana rozrządu w przypadku silników z paskami rozrządu jest ściśle określona przez producenta samochodu. W książce serwisowej znajdują się informacje o tym, kiedy należy wymieniać rozrząd (co określoną liczbę kilometrów lub co określony czas, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze). Pasek rozrządu należy wymienić także przy objawach uszkodzenia, zabrudzenia, albo po demontażu, który był konieczny dla naprawy silnika.  Łańcuch rozrządu wymienia się przy objawach awarii albo po demontażu, który był konieczny dla naprawy silnika.

Umów wizytę

Wymiana rozrządu w Rudzie Śląskiej

Wymiana rozrządu w ASO Kanclerz 

Autoryzowane Salony Obsługi Kanclerz to świetnie wyposażone warsztaty samochodowe, dysponujące najnowocześniejszym sprzętem oraz doświadczoną kadrą. Wymiana rozrządu w ASO Kanclerz zostanie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Nasze doświadczenie w sprawnej realizacji usługi sprawia, że trafiają do nas klienci z Rudy Śląskiej  i innych Śląskich miast.
W ASO można także kupić oryginalne części zamienne wysokiej jakości – np. zestawy napędu rozrządu renomowanych producentów. Stosowanie takich części i wymiana rozrządu w profesjonalnej firmie zapewnia bezpieczeństwo i pewność dobrze wykonanej usługi.

Nasi klienci z Rudy Śląskiej mogą skorzystać również z dodatkowych usług serwisowych takich jak:

Umów wizytę