Wymiana oleju silnikowego Gliwice

Wymiana oleju silnikowego Gliwice

Jednostką napędową w każdym pojeździe spalinowym jest silnik. To właśnie dzięki niemu samochód może pokonywać kolejne kilometry. Dlatego, aby zachował on żywotność i pracował bez usterek, należy odpowiednio zadbać o jego smarowanie. Olej w silniku pełni jeszcze kilka funkcji, przede wszystkim odprowadza ciepło wytworzone przez tarcie i oczyszcza komory z brudu i osadów. Chcąc zapewnić równą i wydajną pracę silnika należy zadbać o regularną wymianę płynów eksploatacyjnych 

W naszym Autoryzowanym Serwisie Salonów Kanclerz ekspresowo wymienisz olej silnikowy w swoim Oplu. Oczywiście właściciele samochodów innych marek takich jak Peugeot czy Citroen również mogą skorzystać z usługi. Wymiana oleju z pewnością poprawi funkcjonowanie jednostki napędowej oraz pozytywnie wpłynie na żywotność pojazdu. Klienci mogą liczyć również na doradztwo naszych specjalistów, którzy pomogą w doborze odpowiedniego oleju do posiadanego pojazdu. 

Umów wizytę

Jak często wymieniać olej silnikowy? 

Jest to dość trudne pytanie. Jedną z możliwości jest zaufanie producentowi. Według zaleceń umieszczonych w książkach serwisowych, wymiany oleju powinno się dokonywać nawet co 20-30 tysięcy kilometrów. Jednak należy mieć na uwadze, przede wszystkim dobro naszego pojazdu. Inną możliwością jest konsultacja ze specjalistą z serwisu Kanclerz. Zaleci on wymianę oleju co 8-10 tysięcy kilometrów.
 
Na zużycie się oleju wpływa przede wszystkim styl jazdy. Przy agresywnej jeździe, samochód będzie potrzebował częstszych wymian. Bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest starzenie się cieczy. Olej również ulega takiemu procesowi, dlatego przy przebiegach mniejszych, zaleca się wymianę raz w roku.

Po czym poznać, że nadszedł moment wymiany oleju? 

Pierwszym wyznacznikiem jest kontrolka oleju, która bezpośrednio informuje o problemie związanym z olejem. Należy wówczas pojechać do serwisu, który określi dokładną przyczynę awarii. Wymiany oleju należy dokonać również wtedy, gdy samochód pozostawia ślady olejowe na drodze i miejscu postojowym. Wymiany należy dokonać również wtedy, gdy olej spalany jest z paliwem i widoczny jest jego niski poziom po sprawdzeniu. Jeśli wówczas nie wiemy, jaki olej został wlany do silnika, to należy wymienić cały.

Jak przebiega wymiana oleju w serwisie Kanclerz? 

Klienci z Gliwic mogą mieć pewność, że wymiana oleju w serwisie Kanclerz przebiegnie szybko i profesjonalnie. Każdy pojazd traktowany jest indywidualnie. Pierwszym etapem jest opróżnienie miski olejowej, odkręcenie starego filtra oleju i dobór nowego. Zużyty olej zostanie zutylizowany w bezpieczny dla środowiska sposób. Z usługi wymiany oleju w serwisach Kanclerz korzystają klienci z Gliwic  i całego Śląska. Dogodna lokalizacja salonów w Rudzie Śląskiej i Przyszowicach koło Gliwic sprawia, że można do nas szybko dojechać niemal z każdego śląskiego miasta. 

ZAREZERWUJ WIZYTĘ W SALONIE

Wymiana oleju w Gliwicach

W salonach Kanclerz można znaleźć szeroki wybór różnych olejów silnikowych. Wybór odpowiedniej cieczy do danego modelu samochodu nie jest łatwy. Rynek oferuje oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne o różnej lepkości. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry pracowniczej salonów Kanclerz w Rudzie Śląskiej lub Przyszowicach. Wybierając ofertę naszego serwisu, możesz liczyć na rzetelną i błyskawiczną realizację. Nasi klienci z Gliwic mogą skorzystać również z dodatkowych usług serwisowych takich jak: