Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Siemianowice Śląskie

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Siemianowice Śląskie

Olej w automatycznej skrzyni biegów pełni bardzo ważną rolę. Zapewnia odpowiednie smarowanie oraz chłodzenie, dzięki czemu skrzynia może działać poprawnie przez długi czas. Olej do skrzyń automatycznych z czasem ulega starzeniu i traci swoje właściwości. Wpływa to na funkcjonowanie skrzyni biegów, a tym samym na bezpieczeństwo jazdy.

Jeżeli Twój samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów i chcesz zapewnić jej prawidłowe funkcjonowanie, to powinieneś pamiętać o odpowiedniej obsłudze serwisowej. Klienci z Siemianowic Śląskich mogą przeprowadzić profesjonalną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów w serwisach Kanclerz. Dogodna lokalizacja serwisu sprawia, że można do nas szybko dojechać niemal z każdego śląskiego miasta. 

Umów wizytę

Jak często należy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że olej jest cieczą, która pod wpływem eksploatacji, ulega procesowi starzenia. Zgodnie z zaleceniami producentów pierwsza wymiana powinna nastąpić po przejechaniu około 100- 120 tysięcy kilometrów, a kolejne co 80 - 100 tysięcy kilometrów. Zapobiegnie to utracie ważnych parametrów, takich jak gęstość, lepkość i właściwości smarne i myjące. 

Po czym poznać, że samochód potrzebuje wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów?

Olej w automatycznej skrzyni biegów zużywa się szybciej, jeśli narażony jest on na przeciążenia termiczne. Długotrwały proces starzenia się cieczy i absorpcja zanieczyszczeń mogą wpłynąć na funkcjonowanie skrzyni biegów. Jednymi z wielu objawów niewłaściwego działania skrzyni automatycznej jest szarpanie i ślizganie się. Objawia się to głównie problemem z przyśpieszaniem, a dokładnie z brakiem reakcji samochodu na rosnące obroty. Należy wówczas udać się do serwisu samochodowego w celu ustalenia dokładnej przyczyny awarii. 
 

Olej w automatycznej skrzyni biegów - Siemianowice Śląskie

Wymiana oleju w Siemianowicach Śląskich — statystyczna i dynamiczna 

W serwisach Kanclerz w Rudzie Śląskiej i Gliwicach klienci z Siemianowic Śląskich mogą skorzystać z dwóch metod wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Pierwsza z nich to metoda statyczna nazywana również grawitacyjną. Olej zostanie spuszczony ze skrzyni biegów. Pozostanie on jednak w przewodach i chłodnicy oleju. Drugim sposobem jest metoda dynamiczna. Polega ona na podłączeniu pompy oleju przekładni, która będzie wypompowywać starą ciecz, a w jej miejsce wtłaczać nowy olej. Metoda ta pozwala na wymianę oleju w całym układzie.

Umów wizytę

wymiana oleju w skrzyni biegów w Siemianowicach Śląskich

Jak przebiega wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w serwisie Kanclerz?

Serwis Kanclerz oferuje klientom z Siemianowic Śląskich kompleksową wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów. Dodatkowo wykwalifikowana obsługa pomoże w wyborze odpowiedniego oleju do skrzyni biegów do danego modelu samochodu. 

Skorzystaj z profesjonalnej usługi wymiany oleju dedykowanej dla samochodów ze skrzyniami automatycznymi w serwisie Kanclerz. Usługa dotyczy pojazdów marek: Opel, Citroen i Peugeot. O szczegóły zapytaj doradcę serwisowego.

Usługa zawiera kompleksową wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów z płukaniem układu.

Cena: 1800 zł brutto

ZAREZERWUJ WIZYTĘ W SERWISIE

Nasi klienci z Siemianowic Śląskich mogą skorzystać również z dodatkowych usług serwisowych takich jak: