Serwis i wymiana opon i kół Ruda Śląska

W dzisiejszych czasach jesteśmy ciągle w ruchu. Przemieszczamy się z miejsca na miejsce i sporo czasu spędzamy w samochodzie  Ważne, aby zawsze czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. 

SPRAWDŹ CENY WYMIANY OPON

Wymiana opon Ruda Śląska

Jednym z podstawowych elementów każdego pojazdu są opony. To właśnie one bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. Pozwalają na bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu. Dlaczego opony są tak ważne? Przede wszystkim zapewniają przyczepność. Opony są tym elementem, który jako jedyny łączy auto z powierzchnią drogi, dlatego ich prawidłowy stan jest tak ważny.

Troszcząc się o stan ogumienia, klienci z Rudy Śląskiej mogą skorzystać z usługi wymiany opon w Salonach Kanclerz. Nieważne, czy chcesz wymienić opony, czy po prostu chcesz zasięgnąć porady na temat wszystkiego, co ma związek z oponami i kołami — nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji, służąc najlepszą radą. Skontaktuj się z najbliższym autoryzowanym serwisem Kanclerz, aby wymienić koła i opony. Oferujemy również możliwość przechowywania opon oraz kompleksowy przegląd wiosenny lub zimowy ze wszystkimi ważnymi punktami kontrolnymi.

BILANS AUTA

Opony letnie, zimowe, wielosezonowe - kiedy wymienić?

Stosowanie odpowiedniego ogumienia w zależności od pory roku jest bardzo ważne. Opony letnie różnią się znacznie od tych stosowanych zimą. Dlatego jeśli temperatura zacznie spadać lub rosnąć i przekroczy 7 stopni Celsjusza, to należy udać się do serwisu opon w Rudzie Śląskiej i wymienić ogumienie. Jeśli samochód posiada opony wielosezonowe, to sezonowa wymiana nie jest wymagana.

UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ OPON

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń opony

Uszkodzić opony można na wiele sposobów. Jednym z nich jest niewłaściwe, szybkie najechanie na duży krawężnik. Jeśli profil opony jest niski, to może ulec zniszczeniu nie tylko felga, ale również całe koło wraz z zawieszeniem. Na drogach również znajdują się niebezpieczne dla ogumienia przedmioty w postaci gwoździ, śrub, szkła. Spowodować mogą ubytki powietrza i wówczas należy udać się do serwisu opon w Rudzie Śląskiej. Również starzenie się opony może powodować liczne uszkodzenia. Pęknięcia, twardnienie i spękanie- pajączki, mogą wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Niewłaściwe zużycie opony może być również spowodowane brakiem geometrii zawieszenia i brakiem zbieżności, które z kolei wykonujemy na Stacji Kontroli Pojazdów.

JAK DBAĆ O OPONY?

Wulkanizacja w serwisie firmy Kanclerz

Wybór dobrego serwisu ogumienia jest bardzo ważny. W wielu wulkanizacjach może bowiem dojść do uszkodzenia felgi podczas naprawy opony. W serwisie firmy Kanclerz wulkanizatorzy stosują specjalne nakładki na montażownicę, dzięki czemu felgi aluminiowe nie będą porysowane. Ponadto każdy klient traktowany jest indywidualnie. Serwis opon w Rudzie Śląskiej oferuje również rozsądne ceny wymiany kół. 

Skorzystaj z serwisu Kanclerz Ruda Śląska

Od sprawnego i dobrego ogumienia zależy bezpieczeństwo kierowcy. Dlatego o opony należy dbać i sprawdzać ich stan oraz poziom ciśnienia. Warto również odwiedzić serwis opon w Rudzie Śląskiej jeśli samochód posiada dwa komplety opon. Przed wymianą powinno się sprawdzić ich wyważenie. Z naszego serwisu ogumienia warto udać się również, jeśli opona zacznie tracić ciśnienie. Pozwoli to na uniknięcie jej uszkodzeń. W wulkanizacji można również kupić nowe ogumienie, które zostanie dobrane do danego pojazdu.

Zalety serwisu Kanclerz:

  • Korzystając z usług serwisu Kanclerz, otrzymujesz gwarancję na realizowane usługi.
  • Wymiana opon wykonywana jest szybko i sprawnie przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi
  • Usługa realizowana jest przez zespół wyspecjalizowanych mechaników,
  • Serwis prowadzi staranną dokumentację napraw.

Jak dojechać do salonów Kanclerz w Rudzie Śląskiej?