Wymiana filtrów samochodowych Zabrze

W każdym samochodzie znajduje się co najmniej kilka filtrów. Są to elementy eksploatacyjne, które trzeba co pewien czas wymieniać. Okresy wymiany filtrów samochodowych są określone przez producenta auta. Czasami trzeba je skrócić, ze względu na trudne warunki eksploatacji pojazdu.  Filtry samochodowe zużywają się w trakcie eksploatacji – najczęściej po prostu zapychają się ze względu na zgromadzone zanieczyszczenia.  Regularna wymiana filtrów ma bezpośredni wpływ na stan techniczny samochodu. Pozwala ona na unikanie wielu poważnych awarii. 

Wymiana filtrów Zabrze

Wymiana filtrów w Zabrzu

Jeśli chcesz utrzymać swoje auto w jak najlepszym stanie technicznym, jeśli chcesz unikać drogich awarii – odwiedź serwisy Kanclerz. Dogodna lokalizacja naszego serwisu sprawia, że z naszych usług korzystają kierowcy z Zabrza i całego Śląska. Nasi mechanicy przeprowadzą profesjonalny serwis olejowy, wymianę płynów eksploatacyjnych i filtrów w Twoim aucie.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Jakie filtry można znaleźć w nowym samochodzie i jaką pełnią rolę?

W typowym, nowym samochodzie, stosuje się następujące filtry:

  • Filtr powietrza – chroni silnik i turbosprężarkę przed zanieczyszczeniami, znajdującymi się w zasysanym powietrzu (pyłami, kurzem, drobinkami). Mogłyby one doprowadzić do całkowitego zniszczenia silnika. Wymienia się go zazwyczaj co 15 – 40 tys. km. 
  •  Filtr paliwa – zatrzymuje zanieczyszczenia, znajdujące się w paliwie. Chroni delikatny układu wtryskowy przed uszkodzeniami. Wymienia się go zazwyczaj co 15 – 30 tys. km. Filtry paliwa w sklepie doopla.pl
  • Filtr oleju – zatrzymuje zanieczyszczenia, rozpuszczane i zbierane przez olej silnikowy. Wymienia się go co 15 tys. km przebiegu, przy wymianie oleju.  Filtry oleju w sklepie doopla.pl
  • Filtr automatycznej skrzyni biegów – zatrzymuje między innymi opiłki metali, powstające podczas pracy skrzyni biegów. Wymienia się go co 30 – 60 tys. km, przy wymianie oleju przekładniowegoFiltry automatycznej skrzyni biegów w sklepie doopla.pl
  • Filtr kabinowy – chroni układ nawiewów i wnętrze kabiny przed pyłkami i kurzem. Wymienia się go co pół roku. Filtry kabinowe w sklepie doopla.pl
  • Filtr oparów paliwa – pochłania opary paliw (inna nazwa filtr par paliwa). Wymienia się go co 300 – 350 tys. km, jest bardzo trwały. Czasami w ogóle nie wymaga wymiany. 
     
Wymiana filtrów samochodowych w Zabrzu

Jakie korzyści odniesie klient, który regularnie wymienia filtry w samochodzie? 

Regularna wymiana filtrów w samochodzie ma ogromny wpływ na sprawność samochodu i na trwałość jego podzespołów. 
Np. sprawny filtr paliwa zapobiega uszkodzeniom układu wtryskowego, gdzie naprawy są bardzo drogie. Regularna wymiana oleju wraz z filtrem oleju utrzymuje silnik w doskonałym stanie technicznym.

Wymiana filtrów jest niedroga, a równocześnie, jest bardzo ważna dla sprawności auta.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wymiana filtrów w serwisie Kanclerz

Kompleksowa obsługa samochodów w Kanclerz.com.pl – profesjonalna wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych 

W serwisach Kanclerz możesz liczyć na kompleksową obsługę, obejmującą fachowe doradztwo w dziedzinie właściwego doboru filtrów i płynów, zgodnych z zaleceniami producenta pojazdu. 
Wymiana w serwisach Kanclerz trwa krótko i jest przeprowadzana zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. 

W trakcie pracy stosujemy filtry wysokiej jakości, a także odpowiednie płyny eksploatacyjne, także wysokiej jakości. Takie podzespoły zapewniają najlepszy i długotrwały efekt serwisowania. Wszystkich kierowców z Zabrza zapraszamy do serwisów Kanclerz.com.pl na wymianę filtrów i płynów.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE