Wymiana amortyzatorów Ruda Śląska

Amortyzatory samochodowe to jeden z podstawowych elementów zawieszenia samochodowego. Amortyzatory można znaleźć w każdym samochodzie osobowym, bez względu na to, czy auto ma proste zawieszenie, komfortowe zawieszenie wielowahaczowe czy też luksusowe zawieszenie pneumatyczne.
W każdym samochodzie stosuje się cztery amortyzatory – po jednym na koło auta. Klienci z Rudy Śląskiej mogą przeprowadzić profesjonalną wymianę amortyzatorów  w serwisach Kanclerz. Dogodna lokalizacja serwisu sprawia, że można do nas szybko dojechać niemal z każdego śląskiego miasta.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wymiana amortyzatorów w Rudzie Śląskiej

Funkcja amortyzatorów

Jaką funkcję pełnią amortyzatory samochodowe? Przede wszystkim zapewniają one stały kontakt kół samochodu z nawierzchnią drogi. Dzięki temu układ napędowy może zapewnić właściwe przenoszenie siły napędowej na koła napędzane, układ kierowniczy pozwala zachować kierowalność auta, a układ hamulcowy zapewnia pełną siłę działania hamulców, a także automatycznych systemów bezpieczeństwa. Druga funkcja amortyzatorów to neutralizowanie drgań, generowanych przez koła podczas jazdy po nierównościach.

Amortyzatory samochodowe zużywają się w trakcie eksploatacji samochodu. Stopień ich zużycia jest zależny od szeregu czynników. To między innymi jakość zastosowanych amortyzatorów, teren, po którym porusza się kierowca (jazda po tzw. dziurach powoduje przyspieszone zużycie), przeciążanie auta itd.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Objawy awarii amortyzatorów

 • Podatność na boczne porywy wiatru, powodujące spychanie samochodu z drogi;
 • Kołysanie auta na nierównościach;
 • Podskakiwanie auta na nierównościach;
 • Nurkowanie auta po naciśnięciu hamulców;
 • Włączanie ABS przy niemal każdym hamowaniu, nawet lekkim i na suchej nawierzchni;
 • Nierównomierne zużycie bieżnika opon (może być spowodowane także przez źle ustawioną geometrię zawieszenia);
 • Wycieki oleju z amortyzatorów olejowych;
 • Głuche stuki podczas jazdy (oznaczają także awarie wielu innych elementów zawieszenia samochodu).  

Amortyzatory są kontrolowane w trakcie corocznych przeglądów technicznych w Stacjach Kontroli Pojazdów. Jednak kierowca może sam wyczuć, że amortyzatory w jego aucie nadają się do wymiany. 
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia tego elementu  jedynym sposobem naprawy jest wymiana amortyzatorów samochodowych. Amortyzatory wymienia się zawsze parami, na jednej osi. 
 
Jazda z uszkodzonymi amortyzatorami jest bardzo groźna. Przede wszystkim wydłuża się droga hamowania. Przez to także automatyczne systemy bezpieczeństwa nie działają z właściwą siłą (ABS, ASR, ESP itd.). Zmniejsza się komfort jazdy. Stopniowo pogarsza się kierowalność pojazdu.  

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wymiana amoryzatorów Ruda Śląska

Profesjonalna wymiana amortyzatorów w serwisach Kanclerz - Ruda Śląska

Wymiana amortyzatorów powinna być wykonana w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Wymiana amortyzatorów wymaga uniesienia auta, demontażu kół i układu hamulcowego, a także rozpięcia wielu elementów zawieszenia (wahaczy i innych). Do tego celu niezbędne są precyzyjne narzędzia oraz odpowiednia wiedza. Dlatego wszystkich kierowców z Rudy Śląskiej zachęcamy do skorzystania z usług naszych serwisów. Po zakończonej wymianie należy przeprowadzić ustawienie geometrii zawieszenia
 
Autoryzowane Salony Obsługi Kanclerz to świetne miejsce, w którym można zlecić wymianę amortyzatorów i sprawdzenie stanu technicznego pozostałych elementów podwozia samochodu. Warto stosować amortyzatory lepszej jakości. Amortyzatory do samochodów odpowiednie do pojazdów marki Opel, Citroen, Peugeot dostępne są w sklepie internetowym doopla.pl.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Koszt wymiany amortyzatorów Ruda Śląska

Na koszt wymiany amortyzatorów składa się:

 • Koszt pary nowych amortyzatorów na jedną oś samochodu (przednią albo tylną);
 • Koszt elementów dodatkowych, np. gumowych; 
 • Koszt wymiany pary amortyzatorów;
 • Sprawdzenie stanu pozostałych elementów składowych nadwozia i ewentualna ich wymiana;
 • Koszt ustawienia geometrii zawieszenia. 

Dobry amortyzator do samochodu klasy kompaktowej i średniej można kupić w cenie 100 – 150 zł. 
Profesjonalna wymiana amortyzatorów w ASO Kanclerz to inwestycja w bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. Wszystkich zainteresowanych klientów z Rudy Śląskiej zachęcamy do kontaktu.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE