Wymiana akumulatora Knurów

Akumulator samochodowy zwany jest także akumulatorem rozruchowym. Ta druga nazwa idealnie opisuje najważniejszą funkcję akumulatora. Jest nią zapewnienie odpowiedniej ilości energii elektrycznej do uruchomienia silnika. W przypadku awarii lub zużycia baterii samochodowej konieczna jest jej wymiana. Kierowcy z Knurowa mogą skorzystać z usług serwisu Kanclerz, który zajmuje się profesjonalną i szybką wymianą akumulatorów w samochodach wszystkich marek. Wymiana baterii samochodowej na nową odbywa się zgodnie z zaleceniami producenta.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wymiana akumulatora Knurów

Funkcja akumulatora samochodowego

Podstawowym zadaniem akumulatora jest zasilenie rozrusznika, a także dodatkowych elementów, takich jak elektryczna pompa paliwa (zanurzona w baku samochodu), elementów układu zapłonowego w silnikach benzynowych (cewki zapłonowe, świece zapłonowe), elementów ułatwiających rozruch w silniach diesla (świece żarowe), a także całą elektronikę. 

Po uruchomieniu silnika źródłem energii dla samochodu staje się alternator. Poza zapewnieniem odpowiedniej ilości energii alternator ładuje akumulator, aby ten zgromadził odpowiednią ilość energii do kolejnego uruchomienia silnika. Po wyłączeniu silnika samochodu akumulator znów staje się głównym źródłem zasilania instalacji elektrycznej pojazdu. Wówczas akumulator zasila pamięć wszystkich sterowników samochodu (od sterownika silnika, poprzez moduł SRS i komfortu, aż po audio), alarmu samochodowego i centralnego zamka.

W samochodach z systemem start – stop, po wyłączeniu silnika, akumulator podtrzymuje zasilanie dla wszystkich odbiorników prądu. 

W samochodach z napędem hybrydowym i elektrycznym także stosuje się akumulatory rozruchowe. Ich zadaniem jest start elektroniki i podtrzymanie pamięci sterowników po wyłączeniu napędu. 

Wymiana akumulatora Knurów

Wymiana akumulatora samochodowego w ASO Kanclerz

W wielu samochodach wymiana akumulatorów to czynność wymagająca pomocy specjalistów. To auta premium, samochody z systemami zarządzania energią, a także auta hybrydowe i elektryczne. 
Wymiana akumulatora w takim samochodzie wymaga zastosowania urządzenia podtrzymującego zasilanie. Poza tym nowy akumulator trzeba zainstalować w systemie, wykorzystując urządzenie diagnostyczne.  Dlatego warto wybrać profesjonalistów przy wymianie akumulatora. Takich profesjonalistów znajdą Państwo w ASO Kanclerz. Dogodna lokalizacja serwisu sprawia, że naszych usług korzystają kierowcy z Knurowa i całego Śląska.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego trzeba wymieniać akumulatory?
2. Kiedy należy wymienić akumulator samochodowy?
3. Jak dobrać akumulator samochodowy i ile kosztuje akumulator?