Serwis i naprawa układu kierowniczego Chorzów

Układ kierowniczy umożliwia kierowcy wybór kierunku jazdy. Układ ten ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego w przypadku awarii niezbędna jest jak najszybsza naprawa. Bardzo istotny jest też regularny serwis układu kierowniczego. Na czym on polega? Na sprawdzaniu stanu elementów układu, a w układach hydraulicznych i elektrohydraulicznych na wymianie płynu wspomagania, a także na wymianie końcówek drążków kierowniczych.  Naprawa układu kierowniczego i serwis układu kierowniczego powinna być zlecana najwyższej klasy specjalistom, dysponującym odpowiednim sprzętem do wykonywania swoich usług.  Kierowców z Chorzowa zachęcamy do z napraw i serwisu układu kierowniczego w serwisach Kanclerz.

Umów się na naprawę

Serwis i naprawa układu kierowniczego Chorzów

Budowa układu kierowniczego

Układ kierowniczy składa się z następujących elementów:

 • Kierownicy auta, która jest przeznaczona do wybierania kierunku jazdy. We współczesnych autach pełni cały szereg dodatkowych funkcji, albowiem jest wyposażona także w przyciski sterujące wyposażeniem auta. 
 • Blok kierownicy – to łamana przekładnia, która przekazuje ruchy kierownicy do przekładni kierowniczej. 
 • Przekładnia kierownicza – najważniejszy element układu kierowniczego. Zamienia ruch obrotowy kierownicy na ruch posuwisty.
 • Elementy wykonawcze układu kierowniczego – drążki kierownicze i końcówki drążków kierowniczych. Łączą listwę przekładni kierowniczej ze zwrotnicami kół. Ich ruch powoduje skręcanie kół. 
 • Wspomaganie kierownicy – zespolone z przekładnią kierowniczą. Stosuje się wspomaganie hydrauliczne (w najstarszych autach), elektryczne i elektrohydrauliczne. 
   

Umów się na naprawę

Naprawa układu kierowniczego Chorzów

Kiedy konieczna jest naprawa układu kierowniczego?

Naprawa układu kierowniczego jest konieczna wtedy, gdy pojawiają się objawy awarii. 

 • Hałas generowany przez wybite końcówki drążków kierowniczych. 
 • Uszkodzone przeguby drążków kierowniczych, które mogą zostać zauważone przez diagnostę lub mechanika, w trakcie kontroli albo przeglądu auta. 
 • Trudności z obracaniem kierownicą. 
 • Wyczuwalny luz na kierownicy.
 • Brak wspomagania lub zanikające wspomaganie. 
 • Wycieki płynu wspomagania. 
 • Wycieki z przekładni kierowniczej. 
 • Kontrolki ostrzegawcze na desce rozdzielczej, informujące o awarii wspomagania elektrycznego. 
   

Umów się na naprawę

Serwis układu kierowniczego w salonach Kanclerz - Chorzów

Jak przebiega naprawa układu kierowniczego w Chorzowie? 

Serwis Kanclerz zaprasza klientów z Chorzowa do swoich autoryzowanych stacji obsługi. Serwis i naprawa układu kierowniczego rozpoczyna się od diagnostyki – auto jest unoszone na podnośniku, a mechanicy sprawdzają stan przegubów metalowo – gumowych (w końcówkach drążków kierowniczych), osłon gumowych (w przekładni, w listwie), przewodów ciśnieniowych (w układach wspomagania hydro i elektrohydraulicznego). W przypadku wspomagania elektrycznego, przeprowadza się również diagnostykę komputerową

Naprawa układu kierowniczego w serwisach Kanclerz przebiega szybko, albowiem po kompleksowej diagnostyce mechanicy doskonale wiedzą, jaką część należy wymienić. Doskonałe wyposażenie techniczne sprawia, że wszystkie naprawy są wykonywane w możliwie najkrótszym czasie. 

Serwis układu kierowniczego warto przeprowadzać przed dalekimi wyjazdami, a także raz w roku, w celu sprawdzenia, czy wszystko działa we właściwy sposób. 
 

Umów się na naprawę