Serwis klimatyzacji Siemianowice Śląskie

Klimatyzacja samochodowa to element wyposażenia auta wyjątkowo doceniany przez kierowców i pasażerów. W dzisiejszych czasach większość samochodów poruszających się po drogach naszego kraju, ma na wyposażeniu klimatyzację. Jednak aby klimatyzacja w samochodzie działała bez zarzutu, niezbędny jest jej cykliczny serwis. Na szczęście jesteśmy my! Klientom z Siemianowic Śląskich oferujemy kompleksowy i profesjonalny serwis klimatyzacji!

Przegląd i naprawa klimatyzacji samochodowej - Siemianowice Śląskie

Za co odpowiada układ klimatyzacji samochodowej?

 1. Chłodzenie - klimatyzacja samochodowa schładza powietrze we wnętrzu kabiny samochodu. Dzięki temu zapewnia komfortowe warunki do podróżowania w trakcie gorących dni. Niższa temperatura we wnętrzu samochodu ma wpływ nie tylko na jakość podróżowania, ale również bezpośrednio wpływa na zdolność koncentracji kierowcy.
 2. Osuszanie - klimatyzacja samochodowa również osusza wnętrze kabiny pojazdu. Pozwala to na skuteczne eliminowanie pary z szyb auta, przede wszystkim w sezonie jesienno — zimowym, a także w trakcie opadów. Dlatego również w chłodne pory roku warto włączać klimatyzację.
   

Podstawowy serwis klimatyzacji samochodowej w Siemianowicach Śląskich

Podstawowy serwis klimatyzacji w samochodzie należy przeprowadzić raz w roku. Na czym polega profesjonalny serwis klimatyzacji w naszym serwisie?
Sprawdzamy poprawność pracy układu, zwracając szczególną uwagę na sprężarkę, stan przewodów, poprawność pracy panelu sterowania;

 • Kontrolujemy wydajność klimatyzacji, mierząc temperaturę przy wylotach i porównując ją z danymi fabrycznymi;
 • Podłączamy specjalne urządzenie do serwisowania klimatyzacji do otworów serwisowanych pod maską. Wypompowujemy z układu czynnik chłodzący oraz olej mineralny do smarowania sprężarki.
 • Sprawdzamy szczelność układu.
 • Jeśli układ jest szczelny – wprowadzamy do niego czynnik oraz olej mineralny, jeśli trzeba, uzupełniamy ich poziom.
 • Przeprowadzamy dezynfekcję klimatyzacji (popularnie zwaną odgrzybianiem), usuwając z parownika i kanałów wentylacyjnych wszelakiego typu mikroorganizmy;
 • Wymieniamy filtr kabinowy.
 • W razie potrzeby (raz na dwa lata) wymieniamy filtr osuszacz układu klimatyzacji.

Taki kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej zapewnia jej bezawaryjną pracę i pełną wydajność.
 

Serwis klimatyzacji - Siemianowice Śląskie

Naprawa układu klimatyzacji samochodowej

Jeśli klimatyzacja samochodowa nie działa we właściwy sposób: nie chłodzi, przerywa, nie włącza się, wydobywa się z niej niemiły zapach, albo pojawiły się inne problemy – nasz serwis dokona profesjonalnej diagnostyki. Precyzyjnie określimy powód awarii, a następnie usuniemy go.

Gdzie wykonać profesjonalny serwis klimatyzacji?

Odwiedź serwis Kanclerz, a nasi mechanicy zajmą się klimatyzacją w Twoim aucie! Przeprowadzimy serwis, po którym klimatyzacja będzie pracować z odpowiednią wydajnością. W razie awarii naprawimy Twoją klimatyzację w jak najkrótszym czasie! 

Nasi klienci z Siemianowic Śląskich mogą skorzystać również z dodatkowych usług serwisowych takich jak: