Przegląd okresowy pojazdu - Zabrze

Przegląd okresowy pojazdu to zestaw czynności, przeprowadzonych przez wykwalifikowanych mechaników, mających na celu znalezienie ewentualnych problemów i śladów zużycia podzespołów. Przegląd okresowy pojazdu może także obejmować wymianę zużytych części, filtrów i płynów eksploatacyjnych. Okresowy przegląd pojazdu jest nieobowiązkowy, ale za to bardzo przydatny. Dzięki niemu kierowca dokładnie wie, w jakim stanie technicznym jest samochód i czy wymaga on jakichkolwiek napraw albo regulacji. Przegląd okresowy pojazdu może być też zalecany przez producenta samochodu.  

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Przegląd techniczny pojazdu Zabrze

Kierowca z Zabrza ma obowiązek przeprowadzić przegląd techniczny pojazdu. W tym celu musi raz w roku odwiedzić dowolnie wybraną Stację Kontroli Pojazdów. Po zakończonym pozytywnie wyniku badania technicznego, diagnosta wprowadza dane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a także dokonuje wpisu w dowodzie rejestracyjnym posiadacza samochodu. Z kolei przegląd okresowy pojazdu nie jest obowiązkowy. Nie zmusza do niego ani prawo, ani producent samochodu. Jednak warto go przeprowadzić w wielu sytuacjach. Jakich? Już wyjaśniamy. 

Przegląd okresowy pojazdu, zalecany przez producenta samochodu

Producent samochodu może zalecać przeprowadzenie przeglądu okresowego pojazdu po przekroczeniu pewnego przebiegu, aby utrzymać auto w dobrym stanie technicznym i zapobiec awariom. 
 
Autoryzowane stacje obsługi aut  mogą zalecać przeprowadzenie okresowego przeglądu przed wakacjami, przed zimą, albo po zakończonej zimie. 
 
Co jest sprawdzane w trakcie okresowego przeglądu samochodu? Przykładowo, w trakcie przeglądu zalecanego przez producenta auta co 30 tys. km przebiegu, wykonywane są następujące czynności:

 • Sprawdzenie stanu paska rozrządu i napinacza, 
 • Sprawdzenie stanu paska wieloklinowego; 
 • Kontrola szczelności i wydajności klimatyzacji, dezynfekcja klimatyzacji;
 • Sprawdzenie stanu zawieszenia i elementów układu kierowniczego. 
 • Diagnostyka komputerowa. 

W trakcie przeglądu prowadzonego co 60 tys. km przebiegu, producent samochodu może zalecać: 

 • Wymianę filtra powietrza i filtra paliwa (przy serwisie long life);
 • Wymianę oleju silnikowego i filtra oleju (przy serwisie long life);
 • Wymianę oleju przekładniowego w automatycznej skrzyni biegów;
 • Wymianę paska rozrządu, wraz z rolką napinającą.

To przykładowe czynności, bo lista punktów do sprawdzenia i części do wymiany jest znacznie dłuższa. 

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Przegląd okresowy pojazdu na życzenie posiadacza samochodu

Kierowcy z Zabrza powinni zlecić profesjonalnemu serwisowi wykonanie przeglądu okresowego auta przed dalekim wyjazdem, przed wakacjami, albo przed zimą. Taki przegląd daje pewność, że samochód nie zawiedzie. Poza tym warto pamiętać, że im wcześniej uda się wykryć awarię albo zużycie jakiegoś podzespołu, tym lepiej. Przykładowo, zużyty podzespół w zawieszeniu auta, powoduje przyspieszone zużycie innych części. A wówczas koszty naprawy rosną. 
 
Jakie elementy auta mogą zostać sprawdzone w trakcie przeglądu przed zimą?

 • Wszystkie elementy elektryczne i elektroniczne oraz odpowiedzialne za bezpieczeństwo, po przeprowadzeniu diagnostyki komputerowej;
 • Elementy układu jezdnego, hamulcowego i zawieszenie;
 • Mechanicy mogą także sprawdzić i zakonserwować uszczelki, sprawdzić stan i zastosować nowe zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, zabezpieczyć karoserię auta przed negatywnym wpływem zimowych warunków.

Przegląd okresowy pojazdów dla klientów z Zabrza

Autoryzowane Stacje Obsługi pojazdów Opel i Chevrolet, będące częścią salonów firmy Kanclerz, dysponują zaawansowanym sprzętem do wszelakiego typu diagnostyki (komputerowej, zawieszenia, klimatyzacji itd.).
Mechanicy pracujący w ASO Kanclerz mają do dyspozycji najlepsze narzędzia. W trakcie prac serwisowych stosują płyny eksploatacyjne, filtry oraz części zamienne wysokiej jakości, zalecane przez producenta samochodu. 
 
Jeśli chcesz utrzymać swoje auto w idealnym stanie technicznym – przyjedź do ASO Kanclerz na przegląd okresowy, zalecany przez producenta auta. Nasi mechanicy wykonają wszystkie czynności sprawdzające oraz wymienią części eksploatacyjne, zużyte części, płyny i filtry. 
Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój samochód nie zawiedzie w trakcie zimy, albo w dalekiej podróży – przyjedź do ASO Kanclerz na przegląd okresowy. Nasi mechanicy sprawdzą dokładnie stan Twojego auta i znajdą wszystkie niepokojące sygnały, a jeśli zechcesz, usuną także wszystkie usterki pojazdu. 

Mechanik

Zarezerwuj wizytę
w serwisie

Umów teraz