Geometria i zbieżność kół - Świętochłowice

Odpowiednia zbieżność kół i prawidłowo ustawiona ich geometria to kluczowe aspekty komfortowej jazdy samochodem. Wszelkiego rodzaju symptomy mogące wskazywać na zaburzenie zbieżności kół powinny zostać skonsultowane z ekspertem. Dzięki temu samochód będzie prowadził się bez zarzutu, a wszelkie poważne usterki mogące być następstwem nieprawidłowej geometrii kół zostaną wyeliminowane. Stacja Kontroli Pojazdów Kanclerz oferuje profesjonalną usługę ustawienia zbieżności i geometrii kół wszystkim kierowcom ze Świętochłowic.

Geometria i zbieżność kół - Świętochłowice

Godziny otwarcia SKP Ruda Śląska

Poniedziałek - piątek 7:00 - 20:00
Sobota - 07:00 - 14:00
Niedziela - nieczynne

Na wizytę do Stacji Kontroli Pojazdów nie trzeba się umawiać.

Umów wizytę

W jakich sytuacjach warto sprawdzić geometrię kół samochodu?

Nieprawidłowa zbieżność kół może zostać rozpoznana na kilka sposobów. Kierowcy, którzy są dobrze zaznajomieni ze swoim pojazdem, mogą po prostu wyczuć, że samochód nie prowadzi się tak, jak powinien. Problemy z geometrią kół objawiają się zazwyczaj w postaci piszczącego dźwięku lub zjawiska znoszenia samochodu na jedną ze stron w trakcie jazdy prostą drogą. Choć to ostatnie może również oznaczać jedynie niskie ciśnienie w którymś z kół, zawsze warto sprawdzić ich faktyczny stan u doświadczonego mechanika ze Świętochłowic.

Kolejnym sposobem na wykrycie błędnej geometrii zawieszenia jest zauważenie zmian na kołach gołym okiem. W pojazdach o nieprawidłowej zbieżności kół występuje nierównomierne ścieranie się i zużywanie opon, co można łatwo zauważyć sprawdzając stan bieżnika. Szybka reakcja jest wyjątkowo istotna, ponieważ samochód, który przez dłuższy czas poruszał się ze źle ustawioną geometrią, może sprawiać problemy nawet po jej prawidłowym ustawieniu. Taki stan rzeczy wynika zazwyczaj z nierównomiernego zużycia się opon. Wtedy warto skonsultować się z mechanikiem, który może zamienić opony stronami lub zalecić kupno nowych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Klientów ze Świętochłowic i okolicznych miast takich jak Siemianowice Śląskie i Chorzów

Sprawdź również:

Geometria kół w SKP Kanclerz - Świętochłowice

Regulacja zbieżności kół polega na ustawieniu wszystkich kół w idealnie prostej pozycji względem siebie. Wszystkie pomiary, jakie wykonuje się podczas tej usługi, muszą być zachowane z dokładnością do pół milimetra. Ustawienie kół powinno się mieścić w przedziale od -3 do 7 mm. Proces polega na ustawieniu prawidłowej geometrii przy pomocy przeciwnakrętki umieszczanej na drążku kierowniczym. Obracanie przeciwnakrętki umożliwia ustawienie drążka poprzecznego. 
 
Dla zachowania idealnej symetrii proces powtarza się na obu stronach samochodu. Geometria kół w SKP Kanclerz nie ogranicza się jedynie do wykonania prostej usługi - zabieg ten jest dostosowywany do danego pojazdu, napędu oraz zaleceń jego producenta. Dzięki temu właściciel pojazdu każdego typu i marki opuści serwis w pełni sprawnym samochodzie. Każdy klient z Świętochłowic traktowany jest indywidualnie, a usługa wykonywana jest z należytą precyzją i starannością.

Korzyści wynikające z prawidłowej Geometrii kół

Odpowiednia zbieżność kół jest podstawą zachowania komfortu jazdy oraz doskonałego stanu technicznego zawieszenia. Sama jazda stanie się znacznie bezpieczniejsza, ponieważ kierowca będzie posiadał pełnię władzy nad pojazdem, który zawsze będzie poruszał się zgodnie z kątem obrotu kierownicy.
 
Prawidłowa geometria kół jest również sposobem na zachowanie opon w dobrym stanie oraz wyrównanie spalania. Samochód, który porusza się płynnie i styka się z podłożem w równy sposób, będzie potrzebował mniej mocy do przejechania takiego samego odcinka drogi, niż pojazd o nieprawidłowej zbieżności zawieszenia.
 
Stacji Kontroli Pojazdów Kanclerz Sp. z o.o. gwarantuje nie tylko profesjonalne podejście, ale również szybką i sprawną realizację usługi.
 

Mechanik

Zarezerwuj wizytę
w serwisie

Umów teraz