Stacja Kontroli Pojazdów Zabrze

Sprawdzenie samochodu pod względem dopuszczenia do ruchu jest bardzo ważne. Pozwala uniknąć mandatu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Diagnostyki dokonuje uprawniona osoba, która po poprawnym przeglądzie dopuszcza pojazd do dalszej eksploatacji. Firma Kanclerz Sp. z o.o. prowadzi profesjonalną Stację Kontroli Pojazdów i oferuje profesjonalne usługi diagnostyczne kierowcom z Zabrza.

kanclerz_serwis_ruda_slaska_img_43.jpg

Godziny otwarcia SKP Ruda Śląska

Poniedziałek - piątek 7:00 - 18:00
Sobota - nieczynne
Niedziela - nieczynne

Na wizytę do Stacji Kontroli Pojazdów nie trzeba się umawiać.

Umów wizytę

Usługi w stacji kontroli pojazdów - badania techniczne pojazdów wszystkich marek

Dzięki najnowszym technologią oraz wykwalifikowanym pracownikom wszystkie usługi wykonywane są kompleksowo. Na stacji diagnostycznej można sprawdzić luzy w zawieszeniu, układ hamulcowy, poprawne ustawienie świateł, działanie amortyzatorów oraz czystość spalin. Każdy klient z Zabrza traktowany jest indywidualnie, a sprawdzenie samochodu wykonywane jest z należytą starannością i zajmuje do 45 min.  

Stacja Kontroli Pojazdów wykona diagnostykę takich środków lokomocji jak: samochody osobowe do 3,5 t, samochodów z instalacją LPG, samochodów uprzywilejowanych, aut po kolizji drogowej, pojazdów z hakiem holowniczym, motocykli oraz przyczep. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym możemy zagwarantować  fachowość i rzetelność przeprowadzonej diagnostyki samochodu.  

Przebieg badania technicznego

Każde badanie techniczne w SKP Kanclerz  zaczyna się od identyfikacji pojazdu oraz zgodności numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. Następnie diagnostyk sprawdza układ hamulcowy w tym amortyzatory oraz układ kierowniczy. Podczas kontroli weryfikacji podlegają również elementy nadwozia i ogumienie. Ważnym aspektem jest sprawdzenie emisji spalin. W tym celu diagnostyk wkłada analizator spalin do układu wydechowego. Kolejnym etapem jest weryfikacja oświetlenia oraz ustawienie świateł mijania, jeśli jest taka potrzeba. Dodatkowo diagnostyk zwraca uwagę na działanie pasów bezpieczeństwa i obecność podstawowych elementów wyposażenia samochodu, takich jak gaśnica czy trójkąt ostrzegawczy. Badanie techniczne również obejmuje pojazdy z instalacją LPG- sprawdzenie numeru butli.  

Diagnosta sporządza opis z przeglądu oraz wykonuje pełną dokumentację fotograficzną. O ewentualnych usterkach informuje właściciela pojazdu. Jeśli samochód pozytywnie przejdzie przegląd, to otrzyma on możliwość poruszania się po drogach przez rok. W razie poważnych awarii, które dyskwalifikują auto z dopuszczenia do ruchu, właściciel pojazdu powinien w ciągu 14 dni usunąć usterki i wykonać ponownie przegląd.

SKP Zabrze

Wykonywanie badań technicznych- koszt i termin

Zarówno koszt badania technicznego, jak i jego terminowość określają przepisy Ministerstwa Infrastruktury. Pierwsze badanie nowego samochodu, które opuściło salon, należy wykonać po upływie 3 lat od dnia pierwszej rejestracji. Kolejna kontrola powinna odbyć się po 2 latach od pierwszego dopuszczenia samochodu do ruchu. Każde następne badanie techniczne trzeba przeprowadzać co roku.
Cena badania technicznego jest jednakowa i wynosi 98 zł brutto dla samochodów osobowych. Kwota wzrasta dla samochodów z instalacją LPG do 161 zł brutto. Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 1 zł za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców.

Badanie techniczne - SKP Zabrze

Sprawny pojazd to gwarancja bezpieczeństwa. Dlatego warto wykonać badanie techniczne w Stacji Kontroli Pojazdów w Rudzie Śląskiej w firmie Kanclerz Sp. z o.o. Gwarantujemy nie tylko profesjonalne podejście, ale również szybką i sprawną diagnozę bez wcześniejszego umawiania terminu.

1. Czy na przegląd rejestracyjny trzeba się wcześniej umawiać?
2. Ile czasu trwa badanie techniczne samochodu?
3. Jakie dokumenty są wymagane do badania technicznego pojazdu?