Stacja Kontroli Pojazdów Ruda Śląska

Sprawdzenie samochodu pod względem dopuszczenia do ruchu jest bardzo ważne. Pozwala uniknąć mandatu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Diagnostyki dokonuje uprawniona osoba, która po poprawnym przeglądzie dopuszcza pojazd do dalszej eksploatacji. Firma Kanclerz Sp. z o.o. prowadzi profesjonalną Stację Kontroli Pojazdów w Rudzie Śląskiej i oferuje profesjonalne usługi diagnostyczne.

kanclerz_serwis_ruda_slaska_img_43.jpg

Godziny otwarcia SKP Ruda Śląska

Poniedziałek - piątek 7:00 - 20:00
Sobota - nieczynne
Niedziela - nieczynne

Na wizytę do Stacji Kontroli Pojazdów nie trzeba się umawiać.

Gdybyś potrzebował dokonać serwisu swojego samochodu, zapraszamy:

Umów wizytę

Usługi w stacji kontroli pojazdów - badania techniczne pojazdów wszystkich marek

Dzięki najnowszym technologią oraz wykwalifikowanym pracownikom wszystkie usługi wykonywane są kompleksowo. Na stacji diagnostycznej w Rudzie Śląskiej można sprawdzić luzy w zawieszeniu, układ hamulcowy, poprawne ustawienie świateł, działanie amortyzatorów oraz czystość spalin. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, a sprawdzenie samochodu wykonywane jest z należytą starannością i zajmuje do 45 min.  

Stacja Kontroli Pojazdów w Rudzie Śląskiej wykona diagnostykę takich środków lokomocji jak: samochody osobowe do 3,5 t, samochodów z instalacją LPG, samochodów uprzywilejowanych, aut po kolizji drogowej, pojazdów z hakiem holowniczym, motocykli oraz przyczep. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym możemy zagwarantować  fachowość i rzetelność przeprowadzonej diagnostyki samochodu.  

Przebieg badania technicznego

Każde badanie techniczne w SKP w Rudzie Śląskiej zaczyna się od identyfikacji pojazdu oraz zgodności numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. Następnie diagnostyk sprawdza układ hamulcowy w tym amortyzatory oraz układ kierowniczy. Podczas kontroli weryfikacji podlegają również elementy nadwozia i ogumienie. Ważnym aspektem jest sprawdzenie emisji spalin. W tym celu diagnostyk wkłada analizator spalin do układu wydechowego. Kolejnym etapem jest weryfikacja oświetlenia oraz ustawienie świateł mijania, jeśli jest taka potrzeba. Dodatkowo diagnostyk zwraca uwagę na działanie pasów bezpieczeństwa i obecność podstawowych elementów wyposażenia samochodu, takich jak gaśnica czy trójkąt ostrzegawczy. Badanie techniczne również obejmuje pojazdy z instalacją LPG- sprawdzenie numeru butli.  

Diagnosta sporządza opis z przeglądu oraz wykonuje pełną dokumentację fotograficzną. O ewentualnych usterkach informuje właściciela pojazdu. Jeśli samochód pozytywnie przejdzie przegląd, to otrzyma on możliwość poruszania się po drogach przez rok. W razie poważnych awarii, które dyskwalifikują auto z dopuszczenia do ruchu, właściciel pojazdu powinien w ciągu 14 dni usunąć usterki i wykonać ponownie przegląd.

SKP Ruda Śląska

Wykonywanie badań technicznych- koszt i termin

Zarówno koszt badania technicznego, jak i jego terminowość określają przepisy Ministerstwa Infrastruktury. Pierwsze badanie nowego samochodu, które opuściło salon, należy wykonać po upływie 3 lat od dnia pierwszej rejestracji. Kolejna kontrola powinna odbyć się po 2 latach od pierwszego dopuszczenia samochodu do ruchu. Każde następne badanie techniczne trzeba przeprowadzać co roku.
Cena badania technicznego jest jednakowa i wynosi 98 zł brutto dla samochodów osobowych. Kwota wzrasta dla samochodów z instalacją LPG do 161 zł brutto. Dodatkowo pobierana jest opłata w wysokości 1 zł za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców.

Badanie techniczne - SKP Ruda Śląska

Sprawny pojazd to gwarancja bezpieczeństwa. Dlatego warto wykonać badanie techniczne w Stacji Kontroli Pojazdów w Rudzie Śląskiej w firmie Kanclerz Sp. z o.o. Gwarantujemy nie tylko profesjonalne podejście, ale również szybką i sprawną diagnozę bez wcześniejszego umawiania terminu.