Pomoc w trudnych czasach

Rok 2020 był dla wszystkich bardzo trudnym czasem. Firma Kanclerz od lat wspiera lokalne inicjatywy, więc tym razem również staraliśmy się wesprzeć i pomóc jak największej ilości osób. Współpracowaliśmy nie tylko z miastami, ale również z prywatnymi placówkami i grupami ludzi. Wypożyczaliśmy pojazdy, wykonywaliśmy bezpłatne usługi i wspieraliśmy akcje finansowo.

 1. Razem z grupą Radzi Rudzie z Rudy Śląskiej udało się nam uszyć 1000 maseczek, które następnie wolontariusze rozwozili naszą Astrą do firm i osób prywatnych. W ramach tej akcji zakupiliśmy materiały, lamówki i udostępniliśmy samochów.
 2. Nasza Astra stała się również stróżem prawa. Razem ze Strażą Miejską z Gliwic odwiedzała osoby przebywające na kwarantannie.
 3. Jeden z naszych samochodów zamienił się w "wymazobus" w Chorzowie. Urząd Miasta Chorzowa otrzymał od nas Opla Astrę, którym wolontariusze zbierali próbki i wymazy od chorych osób.
 4. Zakupiliśmy i dostarczyliśmy 1000 poliowych pokrowców i 8 rolek foliowych owijek na kierownicę do Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej. Dzięki nim ratownicy medyczni mogli podróżować, nie martwiąc się o swoje zdrowie.
 5. Wspólnie z radnym Rafałem Wypiór oraz fundacją Aktywni My udało się nam zorganizować "WymazoAstrę", która wraz z wolontariuszami, przez ponad 3 miesiące, codziennie odwiedzała mieszkańców Rudy Śląskiej i zbierała próbki i wymazy.
 6. Również Urząd Miasta Zabrze poprosił nas o pomoc. Przekazaliśmy w ich ręce dwa samochody, które służyły pomocom mieszkańcom Zabrza. Nie tylko dowoziły im niezbędne rzeczy, ale również pracowały jako "taksówki" dla chorych osób.
 7. Z prośbą o pomoc zgłosił się do nas również Szpital Gieriatryczny w Katowicach. Pielęgniarki, które w nim pracowały poprosiły o kwiaty na okna dla swoich pacjentów. Wspólnie z jednym z naszych klientów - kwiaciarnią Magia Kwiatów - przekazaliśmy im cały bagażnik kolorowych sadzonek.
 8. Nie byliśmy również obojętni na wezwanie o pomoc Ośrodka w Borowej Wsi, w którym przebywały osoby zarażone. Korzystając z usług naszego partnera, wykonaliśmy zakupy przygotowane przez opiekunów grup w ośrodku i dostarczyliśmy Oplem Vivaro na miejsce.
 9. Odpowiadając na ogromne zapotrzebowanie i niesamowicie rosnące ceny na rynu - uszyliśmy wielorazowe maseczki z miejscem na filtr - dostępne bezpłatnie dla naszych klientów oraz pracowników. W sumie wydaliśmy około 800 sztuk maseczek dla dorosłych i dzieci.
 10. Wspierając zbiórki pieniężne na rzecz wsparcia w działaniach pandemicznych - nagraliśmy własny film #hot16challenge, który opowiadał o naszych działaniach prewencyjnych.
 11. Wspólnie z ekipą "Torcida Girls" udało nam się dostarczyć paczki żywieniowe do Ośrodka św. Elżbiety w Rudzie Śląskiej. Takich akcji udało nam się zorganizować kilka.
 12. Staraliśmy się również wspierać lokalne firmy, które mierzyły się z problemami finansowymi. Właśne dlatego w listopadzie wykupiliśmy bukiety kwiatów na Święto Zmarłych (które nasi klienci mogli odebrać bezpłatnie), a w grudniu dostarczyliśmy kilka tysięcy Frisbee z logiem Opla w formie prezentów świątecznych dla ośrodków, domów dziecka, szkół i przedszkoli.

Oprócz działań zewnętrznych - wspierających lokalną społeczność i miasta - prowadziliśmy również szereg działań wewnątrz naszej firmy. Umożliwiliśmy naszym klientom zdalne zakupienie polisu ubezpieczeniowej, wideoprezentacje online i wirtualny salon nowych samochodów, powstał wirtualny komis i wypożyczalnia samochodów, wykonywaliśmy bezpłatnie dezynfekcję pojazdów naszych klientów, wprowadziliśmy usługę door to door, służby bezpieczeństwa mogły bezpłatnie korzystać z naszej kawy, informowaliśmy jak bezpiecznie korzystać z samochodów, stworzyliśmy bajkę dla dzieci, udostępniliśmy darmową dostawę na zakup części i akcesoriów oraz przekazywaliśmy bezpłatnie naszym klientom maseczki i płyny do dezynfekcji rąk. A to jedynie część naszych działań, które zostały dostrzeżone i docenione nie tylko lokalnie, ale również przez media. Otrzymaliśmy tytuł "Dealer na medal" od Opla oraz zostaliśmy wyróżnieni przez Miesięcznik "Dealer" jako "Solidarni w czasie epidemii".