Opel Corsa 2024

Oszczędna
Wygodna
Kompaktowa
Spalinowa lub elektryczna

Nowa Corsa F - zamów już dziś! Nowy wygląd z Opel Vizor, perfekcyjne proporcje i niemiecka precyzja we wszystkich szczegółach. Nowoczesny i przejrzysty: Kokpit na Podstawie Platformy Snapdragon® Cockpit od Qualcomm Technologies Inc. [1], nowy System Multimedialny z dużym 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym. Więcej elektryfikacji: Corsa Electric z nowym silnikiem elektrycznym o mocy 115 kW/156 KM i zasięgu do 402 kilometrów (wg Cyklu WLTP[2]). Pierwszy Opel z 48-woltowym układem hybrydowym.

Nowa Corsa oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które sprawiają, że jazda i parkowanie są bardziej komfortowe. W wyposażeniu znajduje się nowoczesna kamera panoramiczna do cofania o wysokiej rozdzielczości, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości, system Flank Guard wspierający parkowanie i manewrowanie, oraz funkcje takie jak system ostrzegania o kolizji z automatycznym hamowaniem awaryjnym i system wykrywania pieszych. Oślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED®, wprowadzone przez Corsę w 2019 roku jako pierwsze w segmencie małych samochodów, zostały jeszcze bardziej precyzyjne - składają się teraz z 14 elementów LED. Nowa Corsa oferuje opcjonalny pełni cyfrowy kokpit oparty na platformie Snapdragon Cockpit od Qualcomm Technologies1, wyposażony w intuicyjny system multimedialny i 10-calowy kolorowy ekran dotykowy.

System nawigacji zapewnia usługi online, rozpoznawanie poleceń głosowych "Hey Opel" oraz bezprzewodowe aktualizacje (over-the-air). Po raz pierwszy smartfony kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto można połączyć i naładować bezprzewodowo za pomocą systemu multimedialnego samochodu. Corsa Electric dostępna na polskim rynku z silnikiem o mocy 115 kW/156 KM oraz zasięgiem do 402 km według cyklu WLTP2. Corsa Electric oferuje nie tylko wysoką wydajność, ale także przyjemność z jazdy dzięki napędowi elektrycznemu i momentowi obrotowemu wynoszącemu 260 Nm. Innowacją są również inne rodzaje napędu. Corsa staje się pierwszym modelem Opla dostępnym jako hybryda z układem 48-woltowym. Silniki o mocy 74 kW/100 KM oraz 100 kW/136 KM zostaną wyposażone w nową automatyczną dwusprzęgłową skrzynię biegów. Nowa Corsa oferuje więc szeroki wybór napędów, od silników spalinowych, przez hybrydy, aż po w pełni elektryczne opcje, tworząc niezrównane możliwości wyboru w tej klasie samochodów.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.


1 Produkty marki Snapdragon są produktami firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporate.  

[2] Zasięg określony zgodnie z metodologią badania procedury WLTP (R (WE) nr 715/2007, R (UE) nr 2017/1151). Rzeczywisty zakres może się różnić w warunkach codziennej eksploatacji i zależy od różnych czynników, w szczególności od indywidualnego stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, stosowania ogrzewania i klimatyzacji oraz wstępnego nagrzewania. Samochód jeszcze niedostępny.

[3] Oferta leasingowa Stellantis Financial Services skierowana jest do przedsiębiorców. Założenia przyjęte do kalkulacji: cena katalogowa brutto 78 500 zł (z lakierem płatnym), okres leasingu 36 miesięcy i roczny przebieg 10.000 km, wpłata początkowa 10%, miesięczna rata leasingowa netto: 650 zł. Szczegóły znajdą się u Autoryzowanego Dealera marki Opel. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Zgoda na udzielenie leasingu jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta ustalanej zgodnie z procedurami Leasingodawcy.

[4] Oferta leasingowa Stellantis Financial Services skierowana jest do przedsiębiorców. Założenia przyjęte do kalkulacji: cena katalogowa brutto 176 000 zł (z lakierem płatnym), okres leasingu 36 miesięcy i roczny przebieg 15.000 km, wpłata początkowa 18,9%, miesięczna rata leasingowa netto: 1480 zł. W przypadku leasingu oferowanego przez Stellantis Financial Services Polska sp. z o.o. możliwe jest uzyskanie dofinansowania z Programu NFOŚiGW „Mój Elektryk” w wysokości do 27 000 PLN. Szczegóły znajdują się u Autoryzowanego Dealera marki Opel. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Zgoda na udzielenie leasingu jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta ustalanej zgodnie z procedurami Leasingodawcy.

Dane techniczne

Dane techniczne Wartość
Wersje wyposażenia Corsa, GS, Electric GS
Silniki Benzynowe: 1.2 75 KM, 1.2 Turbo 100 KM M6, 1.2 Turbo 100 KM A8
Elektryczny: e156 KM 54 kWh
Paliwo Benzyna, w pełni elektryczny
Kolory Biały, Szary Grafik, Czerwony Kardio, Niebieski Voltaik, Srebrny Kristall, Czarny Karbon, Czarny Dach (tylko w GS)
Skrzynia biegów Manualna 5-biegowa, Manualna 6-biegowa, Automatyczna 8-biegowa
Prędkość maksymalna

Spalinowy: 192 km/h

Elektryczny: 150 km/h

Przyspieszenie

Spalinowy: od 9,9 do 13,2

Elektryczny: 8,1

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym od 4,9 do 5,9
Emisja CO2 w cyklu mieszanym od 109 do 132
Pojemność bagażnika

Spalinowe:

Pojemność bez składania siedzeń: 309 litrów
Pojemność po złożeniu siedzeń (do dachu): 1 081 litrów  

Elektryczna:

Pojemność bez składania siedzeń: 267 litrów
Pojemność po złożeniu siedzeń (do dachu): 1 042 litrów

Pojemność baku paliwa 44 litrów
Dopuszczalna masa całkowita

Spalinowe: 1550 - 1650 kg

Elektryczna: 1920 kg

Ładowność całkowita

Spalinowe: 386 - 434 kg

Elektryczna: 346 kg

Masa pojazdu bez kierowcy

Spalinowe: 1128 - 1264 kg

Elektryczna: 1574 kg

Średnica zawracania 10,74

Formularz zapytania

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze samochodu? Napisz do nas. Służymy fachowym wsparciem w doborze rozwiązań.

Wprowadź imię i nazwisko
Podaj poprawny adres email
Field is required
Podaj swój numer telefonu
Pole Wiadomość jest wymagane

Inne modele w wirtualnym salonie

Opel Astra

Manualna
Benzyna

Opel Grandland

Manualna
Benzyna

Opel Mokka

Manualna
Benzyna

Opel Combo Life

Manualna
Elektryczny