“Mój elektryk” - dofinansowanie na zakup elektrycznego Opla

Mobilność elektryczna systematycznie zyskuje na popularności w całej Polsce. Rozwój samochodów elektrycznych wydaje się nie do powstrzymania. W ostatnich latach Opel znacznie  przyspieszył proces elektryfikacji, a to przekłada się na zauważalne zwiększenie oferty aut z napędem elektrycznym. 

Samochody elektryczne - dofinansowanie

Korzyści wynikające z elektromobilności

  • niższy koszt eksploatacji pojazdu,
  • ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza,
  • zredukowanie hałasów i wstrząsów do zera.

Zastanawiasz się nad zakupem elektrycznego Opla? Dla wielu kierowców koszt zakupu samochodu elektrycznego jest barierą trudną do przeskoczenia. Rozwiązaniem tego problemu może być nowa odsłona dopłat do samochodów elektrycznych. Dzięki niej będziesz mógł spełnić swoje marzenie o samochodzie zeroemisyjnym.

Na czym polega program „Mój elektryk”?

Program “Mój elektryk” to forma dofinansowania zakupu lub leasingu fabrycznie nowych samochodów z napędem elektrycznym. Projekt został stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i skierowany jest zarówno do osób fizycznych, jak również do przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji, samorządów czy podmiotów instytucjonalnych. Głównym jego celem jest promocja działań ekologicznych wpływających na ograniczenie emisji hałasu i zanieczyszczeń powietrza oraz upowszechnić zeroemisyjny transport. Z rządowej dopłaty może skorzystać każda osoba fizyczna, która zadeklaruje, że w ciągu 2 lat od nabycia samochodu, nie sprzeda, ani nie będzie wykorzystywała pojazdu w ramach działalności gospodarczej. W odróżnieniu od poprzedniej wersji programu, klienci indywidualni nie są zobowiązani do określania minimalnego rocznego przebiegu. Więcej informacji można znaleźć na rządowej stronie programu Mój Elektryk.

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wartość dofinansowania na zakup elektrycznego Opla

Maksymalna cena pojazdu wynosi 225 000 zł brutto. Osoby fizyczne mogą liczyć na dotację do zakupu samochodu w kwocie 18 750 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą uzyskać dofinansowanie 27 000 zł, bez ograniczeń kosztu zakupu pojazdu.

Przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje mogą uzyskać dofinansowanie 27 000 zł, jeżeli zadeklarują roczny przebieg wyższy niż 15 000 km.  

NFOŚiGW szacuje, że w ciągu 5 lat dofinansuje 35 tys. samochodów. Na dopłaty w programie przeznaczono 700 mln zł. Wnioski mogą składać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje.

Dotacja od firmy zależy od:

  • Kategorii wybranego samochodu
  • Wysokości podatku VAT rozliczanego przez firmę
  • Decyzji dotyczącej średniorocznego minimalnego przebiegu samochodu

Dofinansowanie dla osób fizycznych zależy od:

  • posiadania karty dużej rodziny

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię leasing, kredyt, czy zakup gotówkowy za elektrycznego Opla - umów się na rozmowę z naszym dealerem. Pomożemy Ci dobrać ofertę finansowania odpowiednią do Twoich potrzeb. 
 

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Wniosek - mój elektryk

Jak złożyć wniosek?

Wniosek o dotację w programie  “Mój Elektryk” należy złożyć po zakupie samochodu. Złożenie wniosku należy przeprowadzić przez internet za pośrednictwem generatora wniosków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym celu należy wypełnić e-formularz wraz z dołączeniem dowodu zakupu, rejestracji i ubezpieczenia pojazdu. Wniosek musi być poświadczony podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym, dzięki czemu dokument staje się wiążącą umową wypłaty dotacji.

Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji można składać od 12.07.2021 r. do 30.09.2025 r. lub do wyczerpania środków alokacji. Klienci, którzy kupili auto po 01.05.2021, mogą ubiegać się o dotacje wsteczne. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! 
 

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE

Mój elektryk” – jakie Samochody Opel mogą być dofinansowane w jego ramach?

Opel Corsa-e

Opel Corsa-e - pod maską elektrycznego Opla Corsy znajdziemy silnik o mocy 136 KM, zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 50 kWh, który zapewnia wystarczającą moc do pokonania 330 kilometrów na jednym ładowaniu. Wśród jego parametrów technicznych znajduje się również przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy, maksymalna prędkość 150 km/h oraz średnie zużycie energii na poziomie 17 kWh na 100 km. 

Opel Corsa-e

Nowa_Mokka_Elektryczna_-_001.jpeg

Opel Mokka-e - Opel Mokka Electric to elektryczna wersja Opla Mokki,  crossovera  o długości 4,15 metra. Początkowo dostępna była tylko wersja o mocy 136 KM i zatwierdzonym zasięgu 335 kilometrów, ale w grudniu 2022 roku Opel ogłosił pojawienie się kolejnej wersji o mocy 156 KM i bardziej wydajnym akumulatorze, z którym może przejechać do 406 kilometrów między ładowaniami 

Opel Mokka-e

Opel Zafira-e

Opel Zafira-e - samochód dostępny w trzech długościach nadwozia (S, 4,61 m; M, 4,96 m; L, 5,31 m) i może mieć konfiguracje dla pięciu, sześciu, siedmiu, ośmiu lub dziewięciu pasażerów. Silnik ma 136 koni mechanicznych, a do wyboru jest akumulator o pojemności 50 lub 75 kW. Średni zasięg samochodu z akumulatorem 50 kWh wynosi 238 km i 339 km z akumulatorem 75 kWh.

Opel Zafira-e