Zafira to minivan klasy kompaktowej produkowany przez niemiecką markę Opel od 1999 roku. Był to pierwszy model Opla z kategorii minivan, który sprzedawany był na tak szeroką skalę. Dodatkowo, Zafira była pierwszym samochodem marki przeznaczonym do przewozu 7 osób. Od początku Zafira oparta była na konstrukcji Astry z danej generacji. Do tej pory powstały 4 generacje Opla Zafiry – najnowsza została zaprezentowana w tym roku.

Zafira B produkowana była od 2005 roku do 2014 roku, w tym czasie przeszła też interesujący facelifting, który był związany także ze zmianą wyglądu Astry. Samochód dostępny był w jednym wariancie nadwozia – 5-drzwiowym. Zafira B była produkowana m.in. w polskich zakładach Opla w Gliwicach oraz w niemieckim Bochum.

Zafira C, nazywana także Zafirą Tourer pojawiła się na rynku w 2012 roku i była produkowana przez Opla przez 7 kolejnych lat. Model ten w 2018 roku przeszedł istotną zmianę w gamie jednostek napędowych, które zostały dostosowane do wymagań normy Euro 6d-TEMP.

Obecnie do gry wkracza 4. generacja jednego z najpopularniejszych minivanów niemieckiego producenta. Poznaj nowego Opla Zafirę Life!

Opel Zafira Life

Nowy Opel Zafira Life

Nowa Zafira Life to wielofunkcyjny minivan, który dostępny jest w trzech długościach nadwozia: Compact (4,60 m), Long (4,95 m) oraz Extra Long (5,30 m). Zupełną nowością jest fakt, że najdłuższa Zafira będzie mogła pomieścić nawet 9 miejsc. Dodatkowo nowy Opel Zafira Life może mieć pojemność bagażnika, która sięga nawet 4500 l. Jest to idealny samochód dla dużej rodziny. W zależności od potrzeb można włożyć trzeci rząd siedzeń i móc przewozić większą liczbę osób lub go wymontować i cieszyć się ogromną przestrzenią bagażową. Nowa Zafira Life dostępna jest w trzech wersjach: Family, Family Elite, Business oraz Business VIP.

Nowy Opel Zafira Life - wnętrze

Zainteresowany nowym modelem Opla Zafira?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Bezpieczeństwo

Zafira Life wyposażona została w szereg systemów i rozwiązań, które znacznie podnoszą poczucie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. W Zafirze znajduje się m.in. zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych zarówno dla kierowcy, jak i pasażera oraz poduszki kurtynowe w drugim i trzecim rzędzie.

Innowacje

Wśród innowacyjnych systemów bezpieczeństwa warto wymienić adaptacyjny tempomat, układ automatycznego hamowania awaryjnego, układ ostrzegania przed kolizją, system ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz układ wykrywania zmęczenia kierowcy. Do nowoczesnych rozwiązań należy także rewelacyjny system Multimedia Navi wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy i fabryczną nawigację.

Nowy Opel Zafira - dodatkowe funkcje

Jednostki napędowe

Nowa Zafira Life dostępna jest w wersji z wysokoprężnym silnikiem diesla. Możesz otrzymać nowy model w następujących wariantach:

  • silnik diesla 1.5 CDTi o mocy 102 KM, z 6-stopniową skrzynią manualną
  • silnik diesla 1.5 CDTi o mocy 120 KM, z 6-stopniową skrzynią manualną
  • silnik diesla 2.0 CDTi o mocy 150 KM, z 6-stopniową skrzynią manualną
  • silnik diesla 2.0 CDTi o mocy 177 KM, z 8-stopniową przekładnią automatyczną

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą nowy Opel Zafira.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj