Nowy Opel Zafira to rodzinny 7-osobowy minivan produkowany od 1999 roku. Powstały trzy generacje Opla Zafira.

Pierwsza generacja była produkowana od 1999 do 2005 roku. W roku 2003 model ten przeszedł facelifting. Zajął trzecie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2000. Druga generacja produkowana była od roku 2005 do 5 grudnia 2014 roku. W latach 2005-2010 model ten był produkowany również w polskiej fabryce w Gliwicach. Rok 2008 przyniósł Oplu Zafirze B facelifting. Trzecia i zarazem najnowsza generacja produkowana jest od roku 2012. W tej generacji Zafira po raz pierwszy jest oferowana w wersji 5-osobowej obok standardowej 7-osobowej. Nowego Opla Zafirę wyposażyć można w silniki benzynowe, z fabryczną instalacją gazową LPG lub instalacją na gaz ziemny CNG.

Zainteresowany nowym modelem Opla Zafiry?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Komfort

Kompaktowy 7-osobowy minivan, który oferuje wszechstronną aranżację przestrzeni pasażerskiej i bagażowej. Jasne i przytulne wnętrze przypadnie do gustu całej rodzinie, która dodatkowo doceni wszechobecną praktyczność dzięki przemyślanym i funkcjonalnym schowkom. Ergonomiczne fotele certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR pozwolą podróżować wygodnie i bez bólów pleców. Wnętrze może być pełne słońca dzięki opcjonalnej panoramicznej szybie przedniej i oknu dachowemu z powłoką termoizolacyjną.

Opel Zafira - Rodzinne wnętrzne.jpg

Bezpieczeństwo

Dobra widoczność przed i za samochodem, jak zarówno samego samochodu na drodze to synonimy bezpieczeństwa, a to gwarantują przednie i tylne reflektory wykonane w technologii LED. Nowa Zafira wyposażona jest w najnowocześniejszy system OnStar, który pozwala całodobowo być w kontakcie z opiekunem OnStar. Niezależnie od potrzeby, czy to rezerwacji noclegu, czy zgłoszenia wypadku i wezwania pomocy. Niezastąpione będą również zaawansowane układy wspomagające kierowcę:

 • LDW - system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu,
 • FCA - system ostrzegania przed kolizją,
 • TSR - system rozpoznawania znaków drogowych,
 • RVC - kamera cofania,
 • SBSA - system ostrzegania o samochodach w martwym polu

Opel Zafira Wygląd Zewnątrz.jpg

Nowe technologie

Adaptacyjne reflektory AFL LED z niezastąpionymi możliwościami takimi jak: światła miejsca, światła szosowe, automatyczne sterowanie światłami drogowymi, statyczne lub dynamiczne doświetlanie zakrętów, tryb świateł postojowych, doświetlanie z boku podczas cofania. Opcjonalna kamera przednia Opel Eye, która współpracuje z zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę LDW, FCA, TSR, RVC. Opcjonalny adaptacyjny tempomat współpracuje z systemem FCA i zapobiega zachowaniu zbyt małej odległości od pojazdu przed nami.

Opel Zafira - Światła LED AFLjpg.jpg

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Zafira.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Jednostki napędowe

Nowy Opel Zafira oferuje szeroką gamę jednostek napędowych: benzynowe:

 • 1.6 Turbo 136 KM (Start/Stop) z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią,
 • 1.6 Turbo 170 KM (Start/Stop) z 6-biegową manualną przekładnią,

wysokoprężne:

 • 1.6 diesel 120 KM (Start/Stop) z 6-biegową manualną przekładnią,
 • 1.6 diesel 136 KM (Start/Stop) z 6-biegową manualną przekładnią,
 • 2.0 diesel 130 KM z 6-biegową automatyczną przekładnią,
 • 2.0 diesel 170 KM z 6-biegową manualną (Start/Stop) lub automatyczną przekładnią.