Opel Karl to 5-osobowy samochód klasy aut miejskich zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2015 roku i od tego roku produkowany. Nazwa modelu pochodzi od imienia jednego z synów założyciela, Karla Opla. Model ten zastępują Opla Agilę, który był produkowany do 2007 roku.

Przestrzeń

Opel Karl to niewielki miejski samochód, który oferuje niesamowitą przestrzeń we wnętrzu, dzięki czemu jest pełnoprawnym 5-osobowym samochodem. Posiada 5 drzwi i tylna kanapa umożliwia składanie w proporcjach 40/60, co daje do dyspozycji nawet 1013 litrów przestrzeni bagażowej.

Opel Karl - bagażnik.jpg

Technologia

Opel Karl to jeden z najmniejszych samochodów wyposażonych w najnowocześniejsze technologie. Tak więc na pokładzie mogą się znaleźć światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Karla można również doposażyć w świtała przeciwmgielne spełniające również funkcję doświetlania zakrętów. Komfortową i bezpieczną jazdę zapewnia opcjonalny tempomat. Na pokładzie Opla Karl może się również znaleźć multimedialny kombajn w formie systemu nawigacyjnego Navi 4.0 IntelliLink, umożliwiający podłączanie smartfonu za pomocą Apple CarPlay lub Android Auto, dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth.

Opel Karl - wnętrze.jpg

Bezpieczeństwo

Elementami, które wpływają na bezpieczeństwo w Oplu Karl to oczywiście zaawansowane technologicznie systemy takie jak układ o niezamierzonej zmianie pasa ruchu - LDW i tylne czujniki parkowania, które umożliwią Ci szybkie i bezproblemowe parkowanie nawet w ciasnych miejscach. Jak na model Opla przystało tak i Karl wyposażony jest w nowoczesny system OnStar, który zapewnia dostęp do wielu usług i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, łączności i wsparcia o każdej porze dnia i nocy.

Zainteresowany nowym modelem Opla Karl?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Opcjonalny komfort

Opel Karl posiada szeroka gamę wyposażenia dodatkowego, które częściowo zostało przedstawione wcześniej. Oczywiście to tylko namiastka komfortu jakie może nam dostarczyć model Karl. Komfort można podnieść za pomocą podgrzewanego koła kierownicy oraz przednich foteli, które uprzyjemnią każdy mroźny poranek. Dodatkowo automatyczna klimatyzacja będzie niezastąpionym elementem każdej podróży w upalne dni. Dla tych, którzy nie chcą się ograniczać przygotowano okno dachowe, które można otworzyć jednym przyciskiem i wyposażone jest w osłonę przeciwwietrzną i przeciwsłoneczną.

Opel Karl - wygląd z przodu.jpg

Napęd

Opel Karl oferowany jest z 3-cylindrowym silnikiem 1.0 EcoTec, który legitymuje się mocą 75 KM. Silnik ten może współpracować z przekładnią manualną lub zautomatyzowaną Easytronic 3.0.