Stylistyka Muskularny wygląd zewnętrzny z płynnymi liniami bocznymi Grandlanda X przypomina chęć odbycia przygody, którą po zajęciu w komfortowym i spójnym wnętrzu pragnęlibyśmy podjąć. We wnętrzu znajdziemy nowoczesną stylistykę kokpitu wykonaną z materiałów najwyższej jakości. Komfortu dopełniają opcjonalne ergonomiczne fotele AGR, które mogą być standardem w wersji wyposażenia Ultimate. Wygoda kierowcy i pasażerów to nie jedyny atut nowego modelu Opla, obszerny bagażnik o przestrzeni ładunkowej od 514l do 1652l pozwoli na przyjemną podróż z kompletem pasażerów na pokładzie. Niesamowity efekt od zewnątrz jak i wewnątrz gwarantuje dach kontrastujący z pozostałą częścią nadwozia oraz panoramiczne okno dachowe.

Opel Grandland X - linia boczna.jpg

Zainteresowany nowym modelem Opla Grandland X?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Nowoczesna technologia

Grandland X to nowoczesny samochód w którym znajdziemy najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne oferowane na rynku motoryzacyjnym. Reflektory adaptacyjne AFL wykonane zostały w technologii LED co zapewnia o 30% więcej światła w porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi. To przekłada się na większe bezpieczeństwo dzięki zwiększeniu widoczności po zmroku zwłaszcza w połączeniu z automatycznym przełączaniem świateł drogowych ze światłami mijania.

Adaptacyjny tempomat sprawdzi się podczas każdej podróży, wystarczy, że ustawisz prędkość, a systemy same dostosują odległość i ewentualnie przyhamują, a nawet całkowicie zatrzymają pojazd w celu uniknięcia kolizji.

Układ automatycznego hamowania awaryjnego AEB to esencja bezpieczeństwa, które dostarcza nowy model Opla dzięki możliwości wykrywania pojazdów i pieszych przed samochodem. W takim przypadku samochód powiadomi Cię sygnałem dźwiękowym wraz z przyhamowaniem samochodu, a w ostatecznych sytuacja nawet zatrzyma pojazd.

Opel Grandland X - kokpit.jpg

Bezpieczeństwo

Wykorzystanie najnowszych zdobyczy technologii w Grandladzie X idzie w parze z rosnącym bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów, a nawet innych uczestników ruchu drogowego poprzez zastosowanie systemów bezpieczeństwa takich jak:

  • LKA - system utrzymania na pasie ruchu,
  • LDW - system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu,
  • SBSA - system ostrzegania o pojeździe w martwym polu,
  • DDS - układ wykrywania senności kierowcy.

Układ kamer 360 stopni ułatwi parkowanie i manewrowanie na parkingu nawet w najciemniejszych miejscach unikając dodatkowych szkód.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Grandland X.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Komfort

Grandland X jako samochód przeznaczony do przyjemnego podróżowania udostępnia użytkownikom wiele rozwiązań podnoszących komfort podróżowania i obcowania z nim. Ergonomiczne fotele z certyfikatem niemieckich lekarzy AGR gwarantuje komfortowe przemieszczanie się i odpoczynek dla pleców i kręgosłupa dopasowując się do sylwetki podróżującego. Podgrzewane elementy takie jak, kierownica, fotele, przednia szyba i lusterka boczne sprawią, że każdy mroźny poranek będzie przyjemnością. Nie musisz się już martwić przybrudzoną klapą bagażnika lub walczyć w poszukiwaniu pilota aby otworzyć bagażnik trzymając jednocześnie torby zakupami. Wystarczy, że wykonasz odpowiedni ruch nogą pod zderzakiem samochodu a drzwi bagażnika automatycznie się otworzą ułatwiając dostęp do przestrzeni bagażowej i zamkną się gdy powtórzysz ruch nogą.

Opel Grandland X - tył samochodu.jpg

Jednostki napędowe stosowane w Grandland X

Nowy Opel Grandland X oferuje szeroką gamę jednostek napędowych: benzynowe:

  • 1.2 Turbo 130 KM (Start/Stop) z 6-biegowym manualem lub 8-biegowym automatem,
  • 1.6 Turbo 180 KM (Start/Stop) z 6-biegowym automatem,

wysokoprężne:

  • 1.5 diesel 130 KM (Start/Stop) z 6-biegowym manualem lub 8-biegowym automatem,
  • 2.0 diesel 177 KM (Start/Stop) z 8-biegowym automatem.

Inne samochody w Salonach Kanclerz