Nowy Opel Crossland X, następca modelu Meriva, to miejski crossover zaprezentowany oficjalnie w 2017 na targach motoryzacyjnych w Genewie. Uprzyjemni każdą podróż do pracy i zapewni wiele radości po pracy.

Stylistyka

Wygląd następcy Merivy jest bardzo modny dzięki zwartej i eleganckiej linii nadwozia przypominającego SUVa. Kompaktowe wymiary podkreślają dynamiką i skrywają przestronne, funkcjonalne wnętrze. Stylistyka wewnątrz jest nowoczesna wykończona przyjemnymi w dotyku materiałami. Dla wymagających przestrzeń może być powiększona poprzez otwarcie opcjonalnego panoramicznego okna dachowego, który kontrastowo komponuje się wraz z resztą elementów nadwozia.

Opel Crossland X - widok z przodu.jpg

Reflektory LED

W tak nowoczesnej konstrukcji znajdziemy również zaawansowane reflektory wykonane w technologii LED, co przekłada się na 30% więcej światła na drodze. System HBA automatycznie steruje światłami drogowymi zmieniając je na światła mijania, gdy tylko wykryje inny pojazd z naprzeciwka aby nie oślepiać innych kierowców. Dodatkowo podczas jazdy poniżej 40 km/h po włączeniu kierunkowskazu i skręceniu kierownicy Crossland X wspomaga doświetlając zakręty dodatkową wiązką światła.

Zainteresowany nowym modelem Opla Crossland X?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Wspomaganie kierowcy

Crossland X jest wyposażony w wiele systemów wspomagających kierowcę w poruszaniu i manewrowaniu pojazdem. Kamera cofania o kącie 180 stopni pozwala na prostsze manewrowanie na parkingu oraz parkowanie w najciemniejszych miejscach bez najmniejszych uszkodzeń. Projekcyjny wyświetlacz pozwala na szybki dostęp do najważniejszych danych dotyczących pojazdu takich jak prędkość, ostrzeżenia różnych systemów, wskazania nawigacji i ustawienia tempomatu bez odrywania wzroku od jezdni. System automatycznego hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pojazdów i pieszych pozwala ograniczyć lub zniwelować skutki kolizji.

Opel Crossland X - widok z góry.jpg

System multimedialny

Opel Crossland X może być wyposażony w nowoczesny system multimedialny R 4.0 IntelliLink lub nawigację satelitarną Navi 5.0 IntelliLink. Oba systemy oferują kolorowy dotykowy wyświetlacz 7- i 8-calowy. Posiadają pełna integrację ze smartfonami za pośrednictwem technologii Bluetooth lub Apple CarPlay/AndroidAuto. Systemy inforozrywki można wygodnie obsługiwać dzięki przyciskom umieszczonym na kierownicy lub w przypadku Navi 5.0 Intellilink korzystając z obsługi głosowej.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Crossland X.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Ekologia i ekonomiczność

Dzięki opracowanym przez Opla silnikom ECOTEC Crossland X może być dynamiczny łącząc ze sobą niskie zużycie paliwa i chroniąc środowisko dzięki niskiej emisji spalin. Oczywiście wymienione silniki tylko część złożoności, która przynosi wyszczególnione efekty, kluczowymi elementami są aerodynamiczne kształty nadwozia, opony o niskim oporze toczenia i dopracowanym systemie Start/Stop.

Opel Crossland X - widok z tyłu.jpg

Jednostki napędowe stosowane w Crossland X

Nowy Opel Crossland X oferuje szeroką gamę jednostek napędowych: benzynowe:

  • 1.2 82 KM z 5-biegowym manualem,
  • 1.2 Turbo 110 KM (Start/Stop) z 6-biegowym manualem/automatem,
  • 1.2 Turbo 130 KM (Start/Stop) z 6-biegowym manualem,

wysokoprężne:

  • 1.5 diesel 102 KM (Start/Stop) z 5-biegowym manualem,
  • 1.5 diesel 130 KM (Start/Stop) z 6-biegowym automatem.

Inne samochody w Salonach Kanclerz