Miejski samochód osobowy oferowany w dwóch wersjach: 3-drzwiowym lub 5-drzwiowym hatchbacku. Aktualnie produkowana jest piąta generacja tego modelu.

Opel Corsa - wygląd z góry.jpg

Historia Opla Corsy

Pierwsza generacja - Opel Corsa A - została zaprezentowana w roku 1983, natomiast produkcja ruszyła już 5 listopada 1982 roku i trwała do roku 1993. Generacja ta była produkowana w dwóch wersjach nadwoziowych jako sedan i hatchback. Produkcja odbywała się w dwóch fabrykach: w Saragossie w Hiszpanii i w Eisenach w Niemczech.

Druga generacja - Opel Corsa B - została zaprezentowana w 1993 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Produkowana była od roku 1993 do roku 2000. Projektantem nadwozia był japoński projektant Hideo Kodama. Model ten był produkowany w Europie tylko jako 3-drzwiowy lub 5-drzwiowy hatchback. Corsę B poddane faceliftingowi w roku 1997.

Zainteresowany nowym modelem Opla Corsa?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Trzecia generacja - Opel Corsa C - została zaprezentowana po raz pierwszy w roku 1999, natomiast rok później zaczął być produkowany seryjne. Podobnie jak wcześniejsza generacja w Europie była dostępna tylko jedna wersja nadwoziowa hatchback w dwóch wariantach: 3-drzwiowym i 5-drzwiowym. W roku 2002 roku Corsa C przeszła delikatną modernizację, natomiast duży facelifting przeszła dopiero w roku 2003. Model ten był produkowany do roku 2006.

Czwarta generacja - Opel Corsa D - została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Londynie w roku 2006. Płytę podłogową dzielił razem z Fiatem Grande Punto. W 2011 roku model ten przeszedł facelifting. Corsa D w teście Euro NCAP zdobyła pieć gwiazdek na pięć możliwych. Ponadto zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007. Koniec produkcji nastąpił w 2014 roku.

Opel Corsa Pakiet widoczności.jpg

Nowy Opel Corsa

Najnowsza generacja - Opel Corsa E - zaprezentowana została na targach motoryzacyjnych w Paryżu w październiku 2014 roku. Nowy Opel Corsa został zbudowany na tej samej płycie podłogowej co poprzednik.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Insignia.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj