Miejski samochód osobowy oferowany w dwóch wersjach: 3-drzwiowym lub 5-drzwiowym hatchbacku. Aktualnie produkowana jest piąta generacja tego modelu.

Opel Corsa - wygląd z góry.jpg

Historia Opla Corsy

Pierwsza generacja - Opel Corsa A - została zaprezentowana w roku 1983, natomiast produkcja ruszyła już 5 listopada 1982 roku i trwała do roku 1993. Generacja ta była produkowana w dwóch wersjach nadwoziowych jako sedan i hatchback. Produkcja odbywała się w dwóch fabrykach: w Saragossie w Hiszpanii i w Eisenach w Niemczech.

Druga generacja - Opel Corsa B - została zaprezentowana w 1993 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Produkowana była od roku 1993 do roku 2000. Projektantem nadwozia był japoński projektant Hideo Kodama. Model ten był produkowany w Europie tylko jako 3-drzwiowy lub 5-drzwiowy hatchback. Corsę B poddane faceliftingowi w roku 1997.

Zainteresowany nowym modelem Opla Corsa?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Trzecia generacja - Opel Corsa C - została zaprezentowana po raz pierwszy w roku 1999, natomiast rok później zaczął być produkowany seryjne. Podobnie jak wcześniejsza generacja w Europie była dostępna tylko jedna wersja nadwoziowa hatchback w dwóch wariantach: 3-drzwiowym i 5-drzwiowym. W roku 2002 roku Corsa C przeszła delikatną modernizację, natomiast duży facelifting przeszła dopiero w roku 2003. Model ten był produkowany do roku 2006.

Czwarta generacja - Opel Corsa D - została zaprezentowana po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Londynie w roku 2006. Płytę podłogową dzielił razem z Fiatem Grande Punto. W 2011 roku model ten przeszedł facelifting. Corsa D w teście Euro NCAP zdobyła pieć gwiazdek na pięć możliwych. Ponadto zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007. Koniec produkcji nastąpił w 2014 roku.

Opel Corsa Pakiet widoczności.jpg

Nowy Opel Corsa

Najnowsza generacja - Opel Corsa E - zaprezentowana została na targach motoryzacyjnych w Paryżu w październiku 2014 roku. Nowy Opel Corsa został zbudowany na tej samej płycie podłogowej co poprzednik.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Insignia.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Inne samochody w Salonach Kanclerz