Combo to samochód dostawczo-osobowy, nieprzerwanie produkowany przez Opla od 1994 roku. Prekursorem tego modelu jest Kadett Combo z 1986. Do tej pory powstały 4 generacje tego pojazdu – najnowsza zaprezentowana została w tym roku.

Combo B, produkowane od 1994 do 2001, bazowało na projekcie nadwozia Corsy B, połączonym z podwyższoną i poszerzoną kabiną ładunkową. Dostępne było w jednym wariancie nadwozia – 3-drzwiowym, typu kombi van. Auto produkowane było w Azambuja w Portugalii, i chociaż jego rynkiem docelowym była Europa, koncern General Motors odnosił sukcesy w jego sprzedaży również w Chile, Australii i Nowej Zelandii.

Wraz z faceliftingiem Corsy, zmianom uległ również wygląd Combo. Model C produkowany był od 2001 do 2011 i dostępny był w 2 wariantach – dostawczym, 3-drzwiowym, o nadwoziu typu furgon, oraz osobowym, 4- lub 5-drzwiowym, w typie kombivanu. To ostatnie Combo, bazujące na nadwoziu Corsy.

Combo D to wynik współpracy Opla i Fiata – to bliźniacza odmiana Fiata Doblo II, produkowana w latach 2011-2018. Podobnie jak poprzednik, dostępny był w wersji kombivan i jako furgon, odpowiednio w wariancie 5-drzwiowym lub 3-, 4- lub 5-drzwiowym. Najnowsza generacja Combo generacji E zaprezentowane zostało w tym roku.

Opel Combo Life - linia boczna.jpg

Nowy Opel Combo Life

Nowe Combo Life jest dostępne w wersji ze standardowym oraz wydłużonym nadwoziem – może więc pomieścić 5 bądź 7 foteli, a jego całkowita pojemność wynosi odpowiednio 2 126 l lub 2 693 l. Combo wyróżnia się bogatym wyposażeniem, płynną linią nadwozia i szeroką gamą zastosowanych w nim innowacyjnych technologii. Skonfiguruj model po swojemu i dostosuj go do swoich potrzeb.

Opel Combo Life - wnętrze.jpg

Zainteresowany nowym modelem Opla Combo Life?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Wszechstronność

Combo jest przede wszystkim pojemne – niezależnie od wersji nadwozia, zmieści się w nim dodatkowy, 3 rząd foteli. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, przesuń tylne fotele i powiększ przestrzeń bagażnikową – Combo to pojazd idealny dla dużej rodziny, zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdów.

Opel Combo Life - bagażnik.jpg

Bezpieczeństwo

Combo Life wyróżnia się bogatym pakietem technologii, poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Wyposażone jest w układy automatycznego hamowania awaryjnego, utrzymania na pasie ruchu, rozpoznawania znaków drogowych oraz funkcję wykrywania zmęczenia kierowcy. Opcjonalnie, można wyposażyć je w adaptacyjny tempomat, który nie tylko utrzyma odpowiednią prędkość, ale również zadba o zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Ponadto, nowe Combo posiada komplet 6 poduszek powietrznych i kurtyn bocznych.

Opel Combo Life - 7 miejsc.jpg

Innowacje

W nowym Combo znajdziesz również innowacyjne technologie, dzięki którym użytkowanie pojazdu będzie jeszcze wygodniejsze. Model posiada panoramiczną kamerę cofania z szerokokątnym obiektywem, przekazującą obraz wraz z grafikami o trajektorii pojazdu na 8-calowy, dotykowy ekran – dzięki temu rozwiązaniu, cofanie jest nieporównywalnie prostsze. By jeszcze bardziej ułatwić Ci parkowanie, w Combo zainstalowany został zaawansowany układ wspomagania parkowania. Dla większej wygody użytkowania podczas zimy, model wyposażony został w podgrzewane fotele i kierownicę. Opcjonalnie, w Twoim Combo może znaleźć się również projekcyjny wyświetlacz kierowcy, prezentujący najważniejsze dane w Twoim polu widzenia, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na drodze.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Combo Life.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Jednostki napędowe

Combo Life dostępne jest w wersji z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Możesz postawić na następujące warianty:

  • benzynowy 1.2 Turbo o mocy 110 KM, z 5- lub 6- stopniową skrzynią manualną (od 2019 również ze skrzynią automatyczną),
  • diesla 1.5 Turbo o mocy 75-131 KM, ze skrzynią manualną lub 8-stopniową przekładnią automatyczną.