Nowy Opel Cascada to połączenie samochodu sportowego, eleganckiego i kabrioletu. Nazwa Cascada oznacza wodospad i pochodzi z języka hiszpańskiego. Zaprezentowany został po raz pierwszy w 2012 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Do produkcji trafił rok później - 28 lutego 2013 roku i produkowany jest w polskiej fabryce w Gliwicach.

Materiałowy dach jest składany automatycznie i może zostać złożony nawet przy prędkości 50 km/h w ciągu 17 sekund. Tylne lampy w nowej Cascadzie wykonane są w technologii LED.

Nowa Cascada może zostać zestawiona z silnikami benzynowymi i wysokoprężnym dieslem. Silniki benzynowe są turbodoładowane i oferują 120 KM lub 140 KM przy pojemności 1.4 litra i manualnej skrzyni biegów, 170 KM przy pojemności 1.6 litra i automatycznej skrzyni lub 200 KM przy pojemności 1.6 litra i manualnej skrzyni biegów. Silnik diesla dostępny jest o mocy 170 KM i pojemności 2 litrów zestawiony z manualną skrzynią biegów.

Opel Cascada - zamkniety dach.jpg

Zainteresowany nowym modelem Opla Cascada?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Elementy kluczowe kabrioleta

Najważniejszą kwestią dla każdego kabrioletu jest składany dach, tak też w nowym Oplu Cascadzie miękki dach jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i jest składany automatycznie za pomocą przycisku zdalnego sterowania, który umieszczony jest w dolnej części środkowej konsoli.

Otwarcie dachu to tylko 17 sekund i możliwe przy prędkości do 50 km/h. Składany dach wyposażony jest w ogrzewaną tylną szybę, natomiast po schowaniu znika pod elegancką pokrywą.

Opel Cascada - otwieranie dachu.jpg

Zabezpieczenia

Cascada została wyposażona w fabryczny alarm, który za pomocą sygnałów dźwiękowych i miganiu świateł zabezpieczy samochód i koła przez kradzieżą. Po zaparkowaniu z otwartym dachem auto uniemożliwi dostęp do bagażnika poprzez blokadę oparć tylnych siedzeń.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Cascada.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj

Bezpieczeństwo

Słupki podtrzymujące przednią szybę w Oplu Cascadzie dla bezpieczeństwa zostały wykonane z hartowanej stali i sięgają poniżej poziomu drzwi. Dodatkowo za tylnymi siedzeniami w klatce bezpieczeństwa zamieszczone zostały pałąki przeciwkapotażowe, które w razie dachowania lub silnego zderzenia zostają wystrzelone.

Samochód wyposażono również w poduszki powietrzne umieszczone z przodu i powiększone poduszki powietrzne z boku. Inne systemy bezpieczeństwa Opla Cascady to:

 • aktywne zagłówki,
 • system składania pedałów,
 • podwójne napinacze pasów,
 • specjalna konstrukcja ramy i podstawy foteli.

Opel Cascada - bagażnik.jpg

Nowoczesne technologie

Opel Cascada wyposażony został w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu podróżowanie będzie nie tylko niezwykle komfortowe ale nadzwyczaj bezpieczne. Zastosowanie adaptacyjnych reflektorów AFL+ pozwala na najlepsze dostosowanie oświetlenia w każdych warunkach bez oślepiania pozostałych kierowców. System dobiera jeden z trybów pracy dzięki stałej kontroli prędkości, warunków pogodowych i położenia kierownicy. Zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy Cascada wyposażona jest w przednią kamerę Opel Eye, która współpracuje z zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę:

 • FCA - układ ostrzegania przed kolizją,
 • FDI - wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego,
 • SBSA - układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu,
 • TSR - system rozpoznawania znaków drogowych,
 • LDW - układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Nowa Cascada może również wspomagać kierowcę podczas parkowania, dzięki zastosowaniu kamery cofania o kącie widzenia 130 stopni, aktywowana poprzez wbicie biegu wstecznego. Dodatkowo dzięki systemowi wspomagania parkowania - APA na wyświetlaczu systemu multimedialnego mogą zostać wyświetlone informacje manewrach jakie kierowca musi wykonać, aby bezpiecznie zaparkować.

Opel Cascada - wnętrze.jpg

Zawieszenie i jednostki napędowe

W Cascadzie została zastosowana zaawansowana technologia kolumn HiPerStrut z przodu, dzięki czemu poziom hałasu, drgań i tarć jest ograniczony, i drążek Watta z tyłu, który daje stabilną trakcję i płynność prowadzenia.

Dodatkowo pojazd można wyposażyć w adaptacyjny układ jezdny FlexRide, który udostępnia trzy tryby prowadzenia, dostosowujące się do preferencji kierowcy. Gama jednostek napędowych obejmuje silniki benzynowe:

 • 1.4 Turbo 120 KM z 6-biegowym manualem,
 • 1.4 Turbo 140 KM Start/Stop z 6-biegowym manualem,
 • 1.6 Turbo 170 KM z 6-biegowym automatem,
 • 1.6 Turbo 200 KM Start/Stop z 6-biegowym manualem.

oraz diesla:

 • 2.0 CDTI 170 KM Start/Stop z 6-biegowym manualem.