Opel Astra od początku istnienia w 1991 roku był niemieckim samochodem kompaktowym produkowanym przez amerykański koncern General Motors.

Historia

Pierwsza generacja Astry nazwana Astrą F została oficjalnie zaprezentowana po raz pierwszy w 1991 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Generacja ta była oferowana początkowo w dwóch wersjach nadwoziowych: kombi i hatchback. Dopiero rok później do sprzedaży weszła wersja typu sedan. Natomiast dwa lata później do oferty sprzedażowej dołączył kabriolet zaprojektowany przez włoską firmę Bertone. Od roku 1998, gdy zaczęto produkować kolejną generację, nazwa Opla Astry pierwszej generacji została zmieniona na Astra Classic i taka już pozostała do końca produkcji, czyli do roku 2002.

Druga Generacja zwana Astrą H produkowana była od 1998 roku, natomiast prezentacja tego modelu odbyła się rok wcześniej we Frankfurcie. Od roku 2003 samochód sprzedawany był jako Opel Astra Classic II. W roku 1999 zajął drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1999. Druga generacja była oferowana w czterech wersjach nadwoziowych: sedan, liftback, kombi oraz van. Produkcja została zakończona w roku 2009.

Zainteresowany nowym modelem Opla Astra?
Umów się na jazdę próbną już teraz!

Jazda testowa!

Opel Astra H, czyli trzecia generacja kompaktowego samochodu zaprezentowana została w 2003 roku we Frankfurcie. Produkcję rozpoczęto rok później. Generacja ta była oferowana w nadwoziu typu kombi, hatchback, sedan i cabrio. Od roku 2010 była produkowana jako Astra Classic III, wtedy też zakończono produkcję wersji 3-drzwiowego hatchbacka oraz cabrio. Natomiast 5-drzwiowego hatchbacka, kombi i sedana zakończono produkować w roku 2014, co było równoznaczne z oficjalnym zakończeniem produkcji Opla Astry trzeciej generacji.

Czwarta generacja Opla Astry pod oznaczeniem Astry J zaprezentowana została podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2009 roku. Natomiast do sprzedaży trafił w grudniu tego samego roku w Niemczech i w styczniu 2010 roku w Polsce. Astra czwartej generacji oferowana była jako hatchback (3 i 5-drzwiowy), sedan (od 2012 roku) oraz kombi. Rok 2012 przyniósł Oplu Astrze J facelifting głównie wizualny oraz dodano do oferty nowy silnik diesla 2.0 BiTurbo o mocy 195 KM. Z ciekawostek: Astra czwartej generacji zdobyła 3 miejsce w konkursie Samochód Roku 2010. Produkcja została zakończona w 2015 roku.

Opel Astra Sports Tourer - wygląd z przodu.jpg

Nowy Opel Astra

Najnowsza, piąta generacja popularnego kompaktu zaprezentowana została na targach motoryzacyjnych w 2015 roku we Frankfurcie jako Opel Astra K. Tego samego roku rozpoczęła się produkcja wersji hatchback, a rok później dołączyła wersja kombi, nazywana jako Sports Tourer. W roku 2016 pojazd zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie Europejskiego Samochodu Roku. Od roku 2017 Opel Astra produkowany jest przez francuski koncern motoryzacyjny PSA. Obecny model oferowany jest w czterech wersjach wyposażenia: Essentia, Enjoy, Dynamic i Elite. Silniki w nowej Astrze  zestawiane są z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów.

Sprawdź jakie uroki kryje przed tobą Opel Astra.
Skonfiguruj swoją wersję już teraz!

Konfiguruj