Opel Vivaro

Średniej wielkości samochód osobowo-dostawczy typu van produkowany przez niemiecką markę od 2001 roku. Opel Vivaro powstał przy współpracy niemieckiego producenta z francuskim Renault. Model zastąpił na rynku Opla Arenę i jest bliźniaczym modelem Nissana Primastar oraz Renault Trafic. Model produkowany jest w Luton w Wielkiej Brytanii. Druga generacja pojawiła się na rynku w 2015 roku i produkowana jest do dziś. Na rynku brytyjskim model oferowany jest pod nazwą Vauxhall Vivaro. Opel Vivaro zdobył wspólnie z Renault Trafic tytuł Samochodu Dostawczego Roku 2002.

Nowy Opel Vivaro

Opel Vivaro jest dostępny na rynku w wersji osobowej, dostawczej oraz kilkunastu konwersjach. Nowa, odświeżona pod względem stylistycznym wersja przypadła do gustu fanom marki. Przedni pas zyskał nowy wygląd. Zmieniono także rozstaw osi oraz wymiary i ładowność pojazdu. Nowy Opel Vivaro zapewnia komfortową jazdę, dzięki znacznie wyciszonemu wnętrzu oraz zastosowaniu nowych silników.

Nowy Opel Vivaro

Opel Vivaro Kombi

Komfortowy Opel Vivaro Kombi może przewieźć nawet 9 osób. Model występuje w 2 długościach nadwozia oraz kilku wersjach wyposażenia m.in. Elegance i Sport. Dynamiczne wzornictwo oraz ergonomiczna kabina ułatwiają codzienną pracę kierowcy. Dodatkowo wnętrze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wszystko znajdowało się w zasięgu jego ręki. Tylne kanapy pozwalają na wygodną i komfortową podróż pasażerów. Możliwość złożenia foteli znacznie powiększa przestrzeń bagażową. Dla najbardziej wymagających model można wyposażyć w pakiet Irmscher, dzięki któremu Opel Vivaro zmieni się w luksusowy van.

Opel Vivaro Furgon

Pojemny Opel Vivaro Furgon dostępny jest w 2 wysokościach oraz 2 długościach. Jego pojemność ładunkowa wynosi do 8,6 m3, a ładowność to 1,2 tony. Duża elastyczność ładunkowa to jedna z największych zalet modelu. W aucie można przewieźć elementy o długości nawet 4150 mm, a tylne drzwi otwierają się pod kątem 250 stopni. Spora ilość schowków oraz zastosowanie ergonomicznych rozwiązań wewnątrz kabiny pozwalają na komfortową, wielogodzinną pracę za kierownicą.

wnętrze Opla Vivaro

Wygoda i bezpieczeństwo

Nowoczesne rozwiązania, innowacyjne systemy oraz sprawdzone układy wspomagające pozwolą na komfortową i bezpieczną jazdę. Dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów i ładunku wykorzystano m.in. następujące narzędzia:

 • czujniki parkowania i kamera cofania
 • elektroniczny system kontroli toru jazdy ESP
 • przednie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera
 • hydrauliczne wspomaganie hamowania
 • lusterka zapewniające podgląd martwego pola
 • ogrzewanie postojowe z pilotem i programatorem czasowym
 • system multimedialny Navi 80 IntelliLink
 • instalacja alarmowa

Opel Vivaro może być z powodzeniem wykorzystywane jako mobilne biuro. Ergonomiczne wnętrze, stylowe wykończenia oraz wysoka jakość wykorzystanych materiałów wewnątrz pojazdu będzie idealną wizytówką.

siedzenia Opel Vivaro

Jednostki napędowe Opla Vivaro

Opel Vivaro dostępny jest na rynku z następującymi silnikami wysokoprężnymi diesla:

 • 1.6 Turbo 95KM 6-biegowy manual
 • 1.6 Turbo 95KM Start/Stop 6-biegowy manual
 • 1.6 BiTurbo 120KM 6-biegowy manual
 • 1.6 BiTurbo 125KM Start/Stop 6-biegowy manual
 • 1.6 BiTurbo 145KM Start/Stop 6-biegowy manual